Nowy wymiar mocowania – Armafix X

Podczas projektowania instalacji chłodniczej, klimatyzacyjnej czy grzewczej bardzo często zapominamy, jak istotną rolę odgrywa sposób mocowania rur do ściany czy sufitu.

Nowy wymiar mocowania – Armafix X firmy Armacell

A to właśnie w tych miejscach najczęściej powstają mostki cieplne, które nie tylko powodują straty energii, ale mogą również prowadzić do kondensacji wilgoci. System mocowań Armafix X firmy Armacell pozwoli nam uniknąć tego typu problemów. Armafix X firmy Armacell jest lekkim i nowoczesnym systemem mocowań, stworzonym z myślą o instalacjach klimatyzacyjnych, sanitarnych i grzewczych, zabezpieczonych otulinami ze spienionego kauczuku, w szczególności Armaflex XG oraz Armaflex ACE.

Opatentowana, ultralekka konstrukcja uchwytów Armafix X firmy Armacell składa się z elementów nośnych zapobiegających nadmiernemu ściskaniu otuliny przez obejmę oraz z warstwy wykonanej z pianki kauczukowej Armaflex XG. Dzięki zastosowaniu materiału o bardzo niskiej przewodności ciepła oraz wysokiemu współczynnikowi oporu przeciw dyfuzji pary wodnej, system ten stanowi istotny element prawidłowo wykonanej izolacji termicznej i przeciwroszeniowej, zabezpieczając rury oraz uchwyty przed zjawiskiem skraplania się wilgoci zawartej w powietrzu. Dodatkowo, dzięki swojej unikatowej konstrukcji, Armafix X firmy Armacell zapobiega również zbytniemu ściśnięciu otuliny przez obejmę, co zawsze powoduje punktowe obniżenie parametrów izolacyjnych.

REKLAMA


System uchwytów Armafix X firmy Armacell pozwoli zamontować rury w sposób, który da nam pewność, że nie będziemy mieć problemów z uciekającą energią, zaciekami lub cieknącą wodą.

www.armacell.com

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *