Systemy rurowe


 • Wygodne przejście z ocynkowanej rury stalowej na miedź lub stal nierdzewną

  Wygodne przejście z ocynkowanej rury stalowej na miedź lub stal nierdzewną

  Instalacje wody użytkowej w starszych budynkach są często wykonane z ocynkowanych rur stalowych. Dlatego do oferty systemu Megapress wprowadzono nową złączkę przejściową z brązu. Pozwala ona na łatwy remont lub rozbudowę takich instalacji przy użyciu rur z miedzi lub stali nierdzewnej.

 • Ochrona cieplna instalacji HVAC

  Ochrona cieplna instalacji HVAC

  Systemy instalacji związane z ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją budynków, pełnią olbrzymią rolę niemal we wszystkich typach obiektów budowlanych. Efektywność, a więc i jakość (izolacyjność) instalacji rozprowadzających ciepło w budynku ma niebagatelny wpływ na udział energii cieplnej zużywanej na ogrzewanie.

 • Uniwersalna złączka kanalizacyjna AWADUKT FLEX-CONNECT

  Uniwersalna złączka kanalizacyjna AWADUKT FLEX-CONNECT

  Firma REHAU wprowadza na rynek w Polsce nowy innowacyjny system złączek kanalizacyjnych AWADUKT FLEX-CONNECT przeznaczonych do łączenia rur kanalizacyjnych wykonanych z różnych materiałów.

 • Bezpieczne systemy rurowe Geberit

  Bezpieczne systemy rurowe Geberit

  Na rynku jest wiele systemów rurowych do wody i c.o. Producenci prześcigają się w argumentach na rzecz produkowanych przez nich systemów. Czym zatem wyróżniają się systemy oferowane przez firmę Geberit? Ujmując to jednym słowem: są bezpieczne!

 • Łatwy montaż centralnego ogrzewania

  Łatwy montaż centralnego ogrzewania

  Oferta firmy UST-M, polskiego producenta elementów instalacyjnych z tworzyw sztucznych, obejmuje m.in rury Stabi FAST.0

 • Nowy wymiar mocowania – Armafix X

  Nowy wymiar mocowania – Armafix X

  Podczas projektowania instalacji chłodniczej, klimatyzacyjnej czy grzewczej bardzo często zapominamy, jak istotną rolę odgrywa sposób mocowania rur do ściany czy sufitu.

 • Systemy Uponor dla każdego typu biogazowni

  Systemy Uponor dla każdego typu biogazowni

  Firma Uponor wprowadza na rynek polski systemy ogrzewania fermentatorów dla każdego typu biogazowni. Rozwiązania bazujące na niezwykle trwałych rurach z polietylenu sieciowanego PE-Xa gwarantują niezawodność działania, zachowanie stabilności procesu fermentacji, a dzięki temu stałe uzyski biogazu.

 • Grubość izolacji grzewczych i chłodniczych – poradnik

  Grubość izolacji grzewczych i chłodniczych – poradnik

  Każda instalacja, niezależnie czy płynie w niej medium ciepłe czy zimne, powinna mieć zapewnioną optymalną izolację. Oprócz doboru materiału i technologii jej wykonania równie ważna jest jednak jej grubość, zwłaszcza że przepisy dosyć precyzyjnie określają ten parametr, co dla wielu z nas może wcale nie być oczywiste.

 • Systemy zaprasowywane Viega w salonie BMW

  Systemy zaprasowywane Viega w salonie BMW

  Instalacje centralnego ogrzewania wykonano w systemie Prestabo, a do wody użytkowej zastosowano uniwersalny system Pexfit Pro. Takie rozwiązanie gwarantuje bezproblemową i bezpieczną eksploatację przez wiele lat, co okazało się kluczowe z punktu widzenia inwestora. Ponadto technologia zaprasowywania pozwoliła na szybszy i wygodniejszy montaż.

 • Oszczędność i bezpieczeństwo ogniowe dzięki izolacji SH/Armaflex

  Oszczędność i bezpieczeństwo ogniowe dzięki izolacji SH/Armaflex

  Stając przed wyborem izolacji instalacji grzewczych i wodno-kanalizacyjnych należy wziąć pod uwagę wiele czynników mających wpływ zarówno na obniżenie strat energii, jak i na nasze bezpieczeństwo w przypadku pożaru. Podczas gdy obniżona przewodność cieplna oznacza niższe rachunki i pozytywny wpływ na środowisko naturalne, wysoka klasa ogniowa może mieć kluczowe znaczenie dla naszego życia i zdrowia.…


Najnowszy numer

 • Fachowy Instalator 3/2024