O czym należy pamiętać kupując narożnik tapicerowany?

Salon jest miejscem, w którym odbywa się całe życie towarzyskie w domu. Jeżeli jesteśmy osobami, które uwielbiają przyjmować gości, to z całą pewnością warto zadbać o komfortowe miejsce do siedzenia. Tutaj właśnie najlepiej sprawdzi się narożnik tapicerowany, który zapewni wystarczającą ilość miejsca nawet kilku osobom! W tym artykule zwrócimy uwagę na aspekty, którymi warto się kierować przy zakupie!

O czym należy pamiętać kupując narożnik tapicerowany?

Postaw na odpowiedni rozmiar!

Jeżeli pragniemy zdecydować się na zakup narożnika tapicerowanego, to najważniejszym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, będzie rozmiar. Dobieramy go zgodnie z wielkością naszego salonu. W głównej mierze musimy kierować się tutaj zasadami zdrowego rozsądku oraz naszym zapotrzebowaniem. Jeżeli pomieszczenie jest duże, a ilość domowników lub potencjalnych gości odbiega od normy, to oczywistym wyborem będzie większy narożnik. Musimy również zadbać o to, aby powierzchnia zakupionego przez nas mebla nie będzie przytłaczać, ostrzegamy, że niezwykle łatwo popełnić ten błąd. 

Gdy w naszym mieszkaniu znajduje się stosunkowo mały salon, to tutaj będziemy mieli nieco bardziej ograniczone możliwości. Nie możemy sobie wówczas pozwolić na finezyjne profilowane zagłówki, będziemy musieli zwrócić nasz wzrok w stronę absolutnego minimalizmu. Meble do salonu klasyczne mimo wszystko wcale nie muszą być nudne! Wbrew pozorom, jeżeli dobrze dopasujemy nawet mały narożnik, to możemy uzyskać niezwykle satysfakcjonujące efekty estetyczne wobec całego wnętrza.

REKLAMA

Warto wspomnieć, że rozmiar jest niezwykle ważnym wskaźnikiem podczas wyboru narożnika. Z głównych zaleceń wystarczy, że zapamiętasz to, aby mebel nie przytłaczał swoją wielkością. Bez większego problemu możemy na zdrowy rozsądek określić, na jaki rozmiar możemy się zdecydować. Nawet jeżeli nie będziemy mogli się zdecydować na meble wykonane w nowoczesnym stylu, który stawia na monumentalność, to nie powinniśmy czuć zawodu! Nawet z bardziej klasycznymi wariantami będziemy mogli osiągnąć przyjazną dla gości przestrzeń.  

Narożnik tapicerowany z funkcją spania – doskonała alternatywa dla łóżka!

Zawsze w naszym życiu dojdzie do sytuacji, w której będziemy musieli zapewnić naszym najbliższym możliwość noclegu. Najczęściej będziemy sięgać po materace dmuchane, które niekoniecznie mogą zapewnić satysfakcjonujący komfort. Na szczęście istnieje ciekawa alternatywa, jeżeli rozmyślałeś już wcześniej zakup narożnika do swojego salonu. Narożnik tapicerowany z funkcją spania będzie wręcz genialną propozycją dla osób ceniących sobie funkcjonalność na najwyższym poziomie. Wystarczy jedynie wykonać kilka prostych ruchów, aby mebel użytku codziennego zamienił się w pełni funkcjonalne, a co najważniejsze — wygodne łóżko. 

Pamiętaj, że jeżeli chciałbyś osiągnąć przestrzeń do spania dla dwóch osób, to całkowita powierzchnia po rozłożeniu powinna wynosić minimalnie 120 cm (wiadomo, że w tym przypadku im więcej, tym lepiej). Podkreślimy jednak, że kanapy narożne z funkcją spania, będą o wiele droższe niż te standardowe. Mimo wszystko warto zainwestować nieco więcej pieniędzy, aby zapewnić sobie o wiele większą funkcjonalność, aniżeli w przypadku modeli mniej rozbudowanych.  

Wybierz odpowiedni materiał!

Jeżeli mamy wskazać drugi aspekt, który będzie ważny prawie tak samo co wielkość, to wybór odpowiedniej tkaniny. Decydując się na narożniki tapicerowane do salonu, powinniśmy przede wszystkim zadbać o to, aby materiał był jak najwyższej jakości. Czynnikiem kluczowym jest jego ścieralność. Wskaźnik ten jest mierzony testem Marindale’a, przy wykorzystaniu specjalnej maszyny pocierającej materiał do momentu jego zniszczenia. Chcemy, aby ten wskaźnik był jak najwyższy, więc celujemy w zakres 40-60 tys. cykli

Możemy wymienić kilka najpopularniejszych rodzajów obić. Na samym początku chcielibyśmy wskazać sztruks, czyli materiał dość wytrzymały, niezwykle popularny w meblach, które są stylizowane na te klasyczne. Sztruks jest prosty w utrzymaniu czystości oraz odporny na mechacenie, co jest niezwykle ważną zaletą (świetnie sprawdzi się w domu ze zwierzętami). Kolejną tkaniną, na którą warto zwrócić uwagę,będzie mikrofibra, jej podstawową zaletą jest ogromna odporność na zabrudzenia. 

Postaw na sprawdzony sklep!

Jeżeli chciałbyś kupić meble klasyczne do salonu lub narożniki tapicerowane, to na pewno chciałbyś znaleźć odpowiedni sklep meblowy. Wybór tego typu działalności jest naprawdę szeroki, więc znalezienie sprawdzonego sprzedawcy może okazać się niezwykle trudnym zadaniem.  Na szczęście możemy zaproponować Ci firmę, która na pewno nie zawiedzie Twoich oczekiwań. Osobiście uważamy, że warto zapoznać się z działalnością Bettso.pl. W ich asortymencie odnajdziesz wiele wytrzymałych, ale i również estetycznych mebli. Ich narożniki tapicerowane do salonu charakteryzują się przede wszystkim ciekawymi wzorami, ale i również doskonałą wręcz wygodą. Chcąc uzyskać dokładniejsze informacje na temat działalności Bettso, warto skontaktować się z tamtejszą obsługą klienta, bez większego problemu rozwieje wszelkie wątpliwości mogące wystąpić w trakcie zakupów.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *