Oszczędzaj pieniądze i środowisko i obniż zużycie energii nawet o 60% dzięki inteligentnym przemiennikom częstotliwości do pomp

Oszczędzaj pieniądze i środowisko i obniż zużycie energii nawet o 60% dzięki inteligentnym przemiennikom częstotliwości do pomp

Dostępne w ofercie IBO Pompy przemienniki częstotliwości do pomp głębinowych, powierzchniowych i zatapialnych można łączyć w grupy pompowe, a Inteligentne Sterowniki Pomp IVR utrzymują stałe, zadane ciśnienie wody poprzez zamianę prędkości obrotowej silnika pompy.

Dzięki inwerterom IBO Pompy możesz zmniejszyć zużycie energii nawet o 60%, zaoszczędzić pieniądze i przyczynić się do ochrony środowiska.

Główne cechy Inteligentnych Sterowników Pomp IVR

 • Wydajność energetyczna: W porównaniu z tradycyjnym sposobem zaopatrzenia w wodę, system zaopatrzenia w wodę o stałym ciśnieniu z przetwornicą częstotliwości oszczędza energię 30%-60%.
 • Prosta obsługa: Wszystkie funkcje mogą być zakończone przez naciśnięcia przycisku, nie ma potrzeby zatrudniania specjalistów do programowania.
 • Niezawodność: Na długie lata zapomnimy o współpracujących pompach.
 • Żywotność pompy: Średni moment obrotowy i ścieranie na wale zmniejsza się ze względu na spadek średniej prędkości obrotowej,co zapewnia dłuższą bezawaryją pracę urządzenia.
 • Soft START/STOP: Ze względu na wbudowaną funkcję startu i zatrzymania urządzenie pozwala zlikwidować uderzenie hydrauliczne (efekt uderzenia hydraulicznego oznacza nagły wzrost ciśnienia towarzyszący szybkiemu zatrzymaniu lub rozpoczęciu przepływu cieczy).
 • Kompleksowa ochrona: System posiada najbardziej wszechstronną technologię zabezpieczeń nadprądowych, przepięciowych, podnapięciowych, zwarciowych, zablokowania wirników, możliwość zabezpieczenia pompy przed suchobiegiem bez konieczności instalacji sond/czujników w studni.
 • Wspólna praca: Możliwość łączenia sterowników w grupy pompowe, do 6 pomp. Sterowanie grupą odbywa się z poziomu jednego wybranego przez użytkownika jako główny sterownika, a pozostałe dostosowują pracę do wymagań systemu. Programowanie zestawu jest bardzo proste i nie wymaga współpracy programisty.

AUTOIBO

Pompy z serii AUTOIBO zostały wyposażone w wysokiej efektywności przemiennik częstotliwości. Pompy wyposażone w przetwornice częstotliwości tworzą zestrojony system, pozwalający utrzymać na stałym poziomie wartość ciśnienia instalacji niezależnie od zapotrzebowania na wodę. Przemiennik częstotliwości zintegrowany z pompą pozwoli obniżyć zużycie energii elektrycznej. W porównaniu z tradycyjnym sposobem zaopatrzenia w wodę, system zaopatrzenia w wodę o stałym ciśnieniu z przetwornicą częstotliwości oszczędza energię do 60%. Do różnych warunków działania instalacji dostosowana jest prędkość obrotowa silnika pompy.

AUTOIBO

Pompa wyposażona w falownik jest łatwym w użyciu urządzeniem kontrolnym i zabezpieczającym, utrzymującym stałe, zadane ciśnienie wody poprzeć zmianę prędkości obrotowej silnika pompy.

ZALETY

 1. Cicha praca: możliwość instalacji w domu
 2. Prosta obsługa: łatwa obsługa, wszystkie funkcje mogą być zakończone przez naciśnięcia przycisku.
 3. Niezawodność na długie lata współpracujących pomp: średni moment obrotowy i ścieranie na wale zmniejsza się ze względu na spadek średniej prędkości obrotowej, co zapewnia dłuższą żywotność pompy. Ze względu na wbudowaną funkcję soft startu i zatrzymania urządzenie pozwala zlikwidować uderzenie hydrauliczne.
 4. Kompleksowa ochrona: system posiada najbardziej wszechstronną technologię zabezpieczeń nadprądowych, przepięciowych, podnapięciowych, zwarciowych, zablokowania wirników, możliwość zabezpieczenia pompy przed suchobiegiem bez konieczności instalacji sond/czujników w studni.

HOME 1

Pompy z serii HOME 1 zostały wyposażone w wysokiej efektywności przemiennik częstotliwości. Pompy wyposażone w przetwornice częstotliwości tworzą zestrojony system, pozwalający utrzymać na stałym poziomie wartość ciśnienia instalacji niezależnie od zapotrzebowania na wodę. Przemiennik częstotliwości zintegrowany z pompą pozwoli obniżyć zużycie energii elektrycznej. W porównaniu z tradycyjnym sposobem zaopatrzenia w wodę, system zaopatrzenia w wodę o stałym ciśnieniu z przetwornicą częstotliwości oszczędza energię do 60%. Do różnych warunków działania instalacji dostosowana jest prędkość obrotowa silnika pompy.

HOME 1

Pompa wyposażona w falownik jest łatwym w użyciu urządzeniem kontrolnym i zabezpieczającym, utrzymującym stałe, zadane ciśnienie wody poprzeć zmianę prędkości obrotowej silnika pompy.

ZALETY

 1. Cicha praca: możliwość instalacji w domu 2. Prosta obsługa: łatwa obsługa, wszystkie funkcje mogą być zakończone przez naciśnięcia przycisku.
 2. Niezawodność na długie lata współpracujących pomp: średni moment obrotowy i ścieranie na wale zmniejsza się ze względu na spadek średniej prędkości obrotowej, co zapewnia dłuższą żywotność pompy. Ze względu na wbudowaną funkcję soft startu i zatrzymania urządzenie pozwala zlikwidować uderzenie hydrauliczne.
 3. Kompleksowa ochrona: system posiada najbardziej wszechstronną technologię zabezpieczeń nadprądowych, przepięciowych, podnapięciowych, zwarciowych, zablokowania wirników, możliwość zabezpieczenia pompy przed suchobiegiem bez konieczności instalacji sond/czujników w studni.
AUTOIBOHOME 1
Podnoszenie (m)6030 (25)
Wydajność (l/min)50100
Moc silnika (W)800750
Zasilanie (V)230230
Zdolność ssania (m)88
Zakres prędkości obrotowej (obr/min.)0-30000-3000
Króćce (cale)1×11×1
Wymiary dł/wys/szer (cm)31,5x21x30,523×14,4×27,8
Waga (kg)147

INVERTER SYSTEM – IVR-02

Inteligentny Sterownik Pompy, model IVR-02M jest łatwym w użyciu urządzeniem kontrolnym i zabezpieczającym do bezpośredniego podłączenia jednofazowych pomp głębinowych, pomp powierzchniowych, pomp zatapialnych, itp. o mocy od 0,75 KW do 1,5 KW (od 1 HP do 2 HP) utrzymującym stałe, zadane ciśnienie wody poprzeć zmianę prędkości obrotowej silnika pompy.

INVERTER SYSTEM - IVR-02

Model IVR-02M ma wiele trybów operacyjnych przez adaptację do różnych instalacji elektrycznych.

ZALETY

 1. Wydajność energetyczna: W porównaniu z tradycyjnym sposobem zaopatrzenia w wodę, system zaopatrzenia w wodę o stałym ciśnieniu z przetwornicą częstotliwości oszczędza energię 30%-60%.
 2. Kompleksowa ochrona: system posiada najbardziej wszechstronną technologię zabezpieczeń nadprądowych, przepięciowych, podnapięciowych, zwarciowych, zablokowania wirników, możliwość zabezpieczenia pompy przed suchobiegiem bez konieczności instalacji sond/czujników w studni.
 3. Prosta obsługa: łatwa obsługa, wszystkie funkcje mogą być zakończone przez naciśnięcia przycisku, nie ma potrzeby zatrudniania specjalistów do programowania.
 4. Niezawodność na długie lata współpracujących pomp: średni moment obrotowy i ścieranie na wale zmniejsza się ze względu na spadek średniej prędkości obrotowej, co zapewnia dłuższą żywotność pompy. Ze względu na wbudowaną funkcję soft startu i zatrzymania urządzenie pozwala zlikwidować uderzenie hydrauliczne, (efekt uderzenia hydraulicznego oznacza nagły wzrost ciśnienia towarzyszący szybkiemu zatrzymaniu lub rozpoczęciu przepływu cieczy.) Możliwość sterowania pracą dwóch pomp zaopatrujących system.

ZASTOSOWANIE

Model IVR-02M jest przydatny we wszystkich przypadkach, kiedy jest potrzebna utrzymania stałego ciśnienia wody w instalacji oraz kontrola i ochrona pompy lub zestawu dwóch pomp.

IVR-02M zarządza automatycznym włączaniem i wyłączaniem, oraz adaptuje obroty silnika do wymagań instalacji.
Przewidywane typowe użycie:
• domy,
• mieszkania,
• domki wakacyjne,
• gospodarstwa rolne,
• zaopatrywanie w wodę ze studni,
• nawadnianie szklarni, ogrodów, pól,
• zbieranie i wykorzystywanie deszczówki.

INVERTER SYSTEM – IVR -10 S/T

Inteligentny Sterownik Pompy, model IVR-10 S/T jest łatwym w użyciu urządzeniem kontrolnym i zabezpieczającym do bezpośredniego podłączenia jedofazowych (IVR-10S) lub trójfazowych (IVR-10T) pomp głębinowych, pomp powierzchniowych, pomp zatapialnych, itp. o mocy od 1,1 KW do 2,2 KW (od 1,5 HP do 2,5 HP) utrzymującym stałe, zadane ciśnienie wody poprzeć zmianę prędkości obrotowej silnika pompy. Model IVR-10 S/T ma wiele trybów operacyjnych przez adaptację do różnych instalacji elektrycznych.

INVERTER SYSTEM - IVR -10 S/T

ZALETY

 1. Wydajność energetyczna: w porównaniu z tradycyjnym sposobem zaopatrzenia w wodę, system zaopatrzenia w wodę o stałym ciśnieniu z przetwornicą częstotliwości oszczędza energię 30%-60%.
 2. Prosta obsługa: łatwa obsługa, wszystkie funkcje mogą być zakończone przez naciśnięcia przycisku, nie ma potrzeby zatrudniania specjalistów do programowania.
 3. Niezawodność na długie lata współpracujących pomp: średni moment obrotowy i ścieranie na wale zmniejsza się ze względu na spadek średniej prędkości obrotowej, co zapewnia dłuższą żywotność pompy. Ze względu na wbudowaną funkcję soft startu i zatrzymania urządzenie pozwala zlikwidować uderzenie hydrauliczne, (efekt uderzenia hydraulicznego oznacza nagły wzrost ciśnienia towarzyszący szybkiemu zatrzymaniu lub rozpoczęciu przepływu cieczy.)
 4. Kompleksowa ochrona: system posiada najbardziej wszechstronną technologię zabezpieczeń nadprądowych, przepięciowych, podnapięciowych, zwarciowych, zablokowania wirników, możliwość zabezpieczenia pompy przed suchobiegiem bez konieczności instalacji sond/czujników w studni.
 5. Możliwość łączenia sterowników w grupy pompowe, do 6 pomp. Sterowanie grupą odbywa się z poziomu jednego wybranego przez użytkownika jako główny sterownika, a pozostałe dostosowują pracę do wymagań systemu. Programowanie zestawu jest niezmiernie proste i nie wymaga współpracy programisty.

ZASTOSOWANIE

Model IVR-10S/T jest przydatny we wszystkich przypadkach, kiedy jest potrzebna utrzymania stałego ciśnienia wody w instalacji oraz kontrola i ochrona pojedynczej pompy zarządzającej automatycznym włączaniem i wyłączaniem przez różne instalacje elektryczne.
Przewidywane typowe użycie:
• domy / mieszkania / domki wakacyjne,
• gospodarstwa rolne,
• zaopatrywanie w wodę ze studni,
• nawadnianie szklarni, ogrodów, pól,
• zbieranie i wykorzystywanie deszczówki,
• urządzenia przemysłowe.

Katalog produktów IBO Pompy 2020

Więcej informacji:
www.dambat.pl
biuro@dambat.pl
tel. 22 721 11 92

Poprzedni artykułDomy tradycyjne – dlaczego cieszą się niesłabnącą popularnością
Następny artykułJak wybrać okna do domu? Poradnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here