Odkryj kompaktowy rooftop. Poznaj ROOFTOP CUBE

Instalacje HVAC są montowane na kilka różnych sposobów. Większość z nich wymaga jednak uwagi i aktywności ze strony użytkownika, który musi regularnie korygować pracę sprzętu. ROOFTOP CUBE został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić maksimum wydajności minimalnym kosztem. Przeczytaj, dlaczego warto uwzględnić go w projekcie.

Kompaktowy rooftop Flowair CUBE

Kiedy warto uwzględnić rooftopy w projekcie sieci instalacji HVAC?

Urządzenia typu rooftop są montowane, aby zapewnić kompleksową obróbkę powietrza w budynku. Łączą w sobie funkcje wentylacji z odzyskiem ciepła, klimatyzacji i ogrzewania. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba obsługi dużego obszaru albo miejsc o znacznym obciążeniu ruchem, jak np. kina czy galerie handlowe.

Wybór rooftopu powinien być dobrze przemyślany, tak, aby jego obsługa była możliwie prosta. Dlaczego warto wybrać akurat model CUBE marki FLOWAIR?

REKLAMA

Kompaktowy rooftop Flowair CUBE

Sterowanie z jednego miejsca

Rooftopy CUBE mogą być połączone z innymi elementami instalacji HVAC w jeden system, obsługiwany za pomocą sterownika T-Box. To ogromne ułatwienie, ponieważ wszystkie parametry sprzętu konfigurujesz na jednym wyświetlaczu.

SYSTEM FLOWAIR to jednak coś więcej niż tylko bezprzewodowe sterowanie. To sieć połączonych ze sobą modułów, w której zmiana ustawień jednego ogniwa automatycznie pociąga za sobą kalibrację pozostałych elementów.

Praca w systemie Plug&Play sprawia, że wystarczy podłączyć rooftopy do zasilania, a zainstalowana automatyka sama dopasuje tryb oraz intensywność pracy do warunków w pomieszczeniu.

Kompaktowy rooftop Flowair CUBE

Zapewnienie komfortu przez cały rok

Oferujemy projektantom wiele opcji montażowych. Rooftopy CUBE są wyposażone w nawiewnik i mogą pracować w formie instalacji bezkanałowej lub kanałowej w zależności od infrastruktury budynku. Pomimo kompaktowej konstrukcji zawierają w sobie wszystkie moduły niezbędne do obsługi przestronnych pomieszczeń.

Możliwe jest nawet posadowienie urządzenia obok obiektu w przypadku budynków o wyjątkowo niskiej nośności konstrukcji dachu, a także przeprowadzenie kanałów wentylacyjnych od spodu lub boku urządzenia.

Moduły CUBE współpracują nie tylko z SYSTEMEM FLOWAIR, ale także z innymi urządzeniami HVAC. Dzięki temu możesz maksymalnie wykorzystać infrastrukturę budynku, ograniczyć ingerencję w jego konstrukcję oraz przyspieszyć cały proces projektowania.

Kompaktowy rooftop Flowair CUBE
Kompaktowy rooftop Flowair CUBE

Dlaczego Rooftopy CUBE to dobry wybór dla inwestora?

Jako projektant z pewnością docenisz elastyczność i łatwość tworzenia projektów z uwzględnieniem urządzeń CUBE. To także dobre rozwiązanie dla inwestora, który może oczekiwać realnego obniżenia kosztów:

  • eksploatacji – dzięki zastosowaniu wysokosprawnego, obrotowego wymiennika ciepła do minimum ograniczane są straty wentylacyjne,
  • inwestycji – urządzenia CUBE wyposażone w systemowe nawiewniki, dzięki którym nie ma konieczności stosowania rozbudowanej i kosztotwórczej instalacji kanałowej,
  • wentylacji – dzięki zastosowaniu cichych i energooszczędnych wentylatorów EC,
  • utrzymania budynku – automatyka obsługująca CUBE w czasie rzeczywistym dobiera ilość świeżego powietrza oraz moc grzewczą tak, aby utrzymać ustalone warunki w pomieszczeniach.

Tworząc projekt instalacji HVAC opartej o rooftopy CUBE, nie musisz już skupiać się na synchronizacji pracy poszczególnych urządzeń. SYSTEM FLOWAIR zajmie się tym za Ciebie. Oferujemy także usługę zdalnego monitoringu i parametryzacji urządzeń. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://rooftopy.pl/. ROOFTOP CUBE to idealny wybór, jeżeli szukasz uniwersalnego rozwiązania. Nasze rooftopy pracują w pełni samodzielnie i spełniają wymagania projektowania w zgodzie ze założeniem ECODESIGN.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *