Odkurzacz z pompą zanurzeniową Starmix HS PA-1455

Podtopiona piwnica, oczko wodne potrzebujące oczyszczenia czy wielkie kałuże wody na tarasie to problemy, które mogą zdarzyć się każdemu. W tego rodzaju sytuacjach doskonale sprawdzi się odkurzacz strażacki Starmix HS PA-1455 KFG-FW wyposażony w pompę zanurzeniową o wysokiej sprawności.

odkurzacz strażacki Starmix HS PA-1455 KFG-FW wyposażony w pompę zanurzeniową o wysokiej sprawności

Od typowego odkurzacza przemysłowego, Starmix HS PA-1455 KFG-FW odróżnia zastoswanie pompy zanurzeniowej o wydajności do 300 litrów cieczy na minutę. Znakomicie nadaje się on do całkowitego usuwania zarówno wody, jak i innych niepalnych płynów o różnym stopniu czystości, ponieważ dzięki zastosowaniu filtru poliestrowego, użytkownik ma pewność, że żadne zanieczyszczenia, które mogą zostać wciągnięte razem z cieczą, nie uszkodzą działającej pompy.

Maksymalna moc 2200 W jaką dysponuje HS PA-1455 KFG-FW pozwala na odsysanie wody z głębokości do 1,5 m, natomiast jeśli odsysamy wodę razem z powietrzem, wielkość ta może zwiększyć się aż do 8 metrów. Odessana woda trafia przez bawełniany worek do wykonanego ze stali nierdzwnej zbiornika o pojemności 55 litrów. Sama pompa wyposażona jest w czujnik poziomu wody, pozwalający automatycznie przerwać pracę w momencie zbyt niskiego lub zbyt wysokiego poziomu wody w zbiorniku. Z kolei umieszczony pod filtrem silnika pływak uniemożliwia przepełnienie zbiornika. By ułatwić nam późniejsze pozbycie się nagromadzonej w nim wody, zbiornik został wyposażony nie tylko w uchwyty do przenoszenia, ale również w przechyłowy system opróżniania. W przypadku gdy ilość wody znacznie przekracza pojemność zbiornika, możemy ją na bierząco przepompowywać. Odkurzacz HS PA-1455 KFG-FW pozwala na odprwadzenie wody na odległość do 50 m oraz do wysokości 6 m.

REKLAMA


odkurzacz strażacki Starmix HS PA-1455 KFG-FW wyposażony w pompę zanurzeniową o wysokiej sprawności

Jedną z najważniejszych cech odkurzacza strażackiego Starmix HS PA-1455 KFG-FW jest jego dwufunkcyjność. Może on służyć zarówno jako pompa, jak i standardowy odkurzacz przemysłowy, pozwalający usunąć zarówno mokre, jak i suche zanieczyszczenia. Dzięki temu użytkownik nie musi nabywać dwóch odrębnych urządzeń. Czyni to z HS PA-1455 KFG-FW narzędzie, które doskonale sprawdzi się w każdych, nawet najcięższych i najbardziej wymagających warunkach.

Źródło: zdjęcia i tekst Lange Łukaszuk

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *