Odpływ liniowy ścienny – rozwiązanie posiadające wiele zalet

Odpływy liniowe montowane są w ścianach zazwyczaj tam, gdzie duże znaczenie ma wygląd prysznica i jego prezentacja na tle całej łazienki. Oprócz względów wizualnych odpływ liniowy ścienny jest koniecznością w pomieszczeniach, w których podłoga nie ma odpowiedniej grubości.

Odpływ liniowy ścienny – rozwiązanie posiadające wiele zalet

Odpływ liniowy ścienny – ułatwia utrzymanie czystości strefy prysznicowej

Zamontowanie odpływu liniowego ściennego pozwala przede wszystkim na pozbycie się brodzika, z którego bardzo trudno usuwa się ślady zaschniętej wody i osady ze środków myjących. Jest to sposobem na wykonanie tylko jednospadowej podłogi – zastosowanie odpływu podłogowego wymaga ułożenia płytek w tzw. kopertę.

Odpływ liniowy ścienny daje możliwość położenia na posadzce łazienki wielkoformatowych płytek z minimalną liczbą cięć lub nawet bez naruszania ich struktury. Jest on rozwiązaniem niezwykle ułatwiającym utrzymanie czystości strefy prysznicowej, dlatego że wszelkie zabrudzenia z płytek zmywa się dużo szybciej, niż z brodzika. Ponadto odpowiedni kąt nachylenia podłogi przyczynia się do tego, że woda łatwiej spływa do odwodnienia, a co za tym idzie, posadzka szybciej wysycha.

REKLAMA

Łatwy w czyszczeniu

Wydawać by się mogło, że czyszczenie odpływu liniowego ściennego należy do czynności trudnych, czasem nawet niemożliwych, tylko dlatego, że syfon odwodnienia zamontowany jest głęboko w ścianie. W praktyce okazuje się, że jest to nie tylko możliwe, ale nawet łatwe.

W wielu modelach dostęp do wnętrza tego odwodnienia jest bardzo wygodny i nie wymaga skomplikowanych czynności. Bez problemu można więc pozbyć się zabrudzeń z rynienki odpływowej, wyczyścić syfon, a w niektórych przypadkach nawet wymienić go na nowy. Dużą zaletą odpływów liniowych ściennych jest ich ergonomiczna konstrukcja.

Odpływ liniowy ścienny a bezpieczeństwo użytkowania

Zaletą odpływów montowanych w ścianie, jest ich pozytywny wpływ na bezpieczeństwo osób korzystających z łazienki. Modele te doskonale odprowadzają wodę, redukując tym samym ryzyko poślizgnięcia się na mokrej podłodze. Prysznic, w którym zastosowano odpływ liniowy ścienny, pozbawiony jest obniżeń, progów i innych przeszkód, co niweluje niebezpieczeństwo potknięcia się osób starszych, niepełnosprawnych lub dzieci. Montaż odpływu w ścianie wyklucza także mało prawdopodobną możliwość zranienia stopy o wystający element odwodnienia posadzkowego.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *