Dom prefabrykowany – czy to dobre rozwiązanie na lata?

Ceny mieszkań w ostatnim czasie znacząco wzrosły, często nawet o 20%. Wbrew pozorom dotyczy to nie tylko nowoczesnych mieszkań w apartamentach, ale też mieszkań w blokach z lat 70-tych. Co zrozumiałe coraz więcej osób decyduje się na budowę swojego domu, jednak nie wybiera tradycyjnej metody, lecz dom prefabrykowany. Czy to dobre rozwiązanie na lata?

Dom prefabrykowany - czy to dobre rozwiązanie na lata?

Dom prefabrykowany – czy warto zdecydować się na taką technologię budowlaną?

Wyobraźcie sobie, że każdego roku w Polsce buduje się nawet 100 tys. domów i co ciekawe większość to domy murowane. Wydaje się, że są one niezawodne i rzeczywiście mogą służyć nawet przez setki lat. Rzecz jasna jest to poniekąd prawda, ale tylko wtedy, gdy podczas budowy nie dojdzie do szeregu błędów. Coraz większą popularność zyskują domy prefabrykowane. Nadal można przeczytać czy spotkać się z opiniami, że to rozwiązanie nie jest zbyt trwałe. Nic bardziej mylnego. Zacznijmy jednak od tego, że dom z prefabrykatów powstaje z gotowych półproduktów. Właśnie prefabrykaty tworzone są w fabrykach na specjalny wymiar, który jest zgodny z projektem domu. Następnie transportowane są na teren budowy, gdzie są łączone. I tak oto w kilka dni Wasz dom jest gotowy. Teraz pomyślcie, że wybierając tradycyjne budownictwo, musicie czekać na efekt minimum rok. Dodatkowo trzeba robić przerwy, np. spowodowane pogodą. Przy ujemnej temperaturze zasadniczo nie można wykonywać żadnych prac, podobnie zresztą w czasie upałów. Także deszcze są przeszkodą w wylewaniu fundamentów.

Poznajcie zalety domów modułowych

Decydując się na dom modułowy, można naprawdę sporo zyskać. Przede wszystkim czas budowy jest krótki. Dom powstaje w kilka dni, a do tego trzeba doliczyć oczywiście wykończenie wnętrz i już po trzech miesiącach możecie wprowadzić się do domu. Budowa domu modułowego może odbywać się o każdej porze roku. Dodatkowo takie budynki mają naprawdę dobrą izolację cieplną, a to oznacza, że koszty ogrzewania są zdecydowanie niższe niż w przypadku tradycyjnych domów. Musimy też wspomnieć, że w trakcie prac budowlanych nie powstaje dużo śmieci, a więc teren budowy jest naprawdę czysty. Nie trzeba nawet zatrudniać inspektora budowlanego. Jeżeli chodzi o gwarancję, to wybierając dobrą firmę można uzyskać nawet 30 lat gwarancji na taki dom. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że koszty budowy mogą być nieco wyższe, ale mimo wszystko warto się na takie rozwiązanie zdecydować.

REKLAMA

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *