Ogrzewanie domu – Pompa ciepła czy piec kondensacyjny?

Ogrzewanie domu jest jednym z kluczowych zagadnień determinujących komfort mieszkańców, a także efektywność energetyczną budynku. Obecnie dostępnych jest wiele różnych metod ogrzewania domu. Warto zatem sprawdzić ich wady i zalety, a także poznać ogólną charakterystykę, efektywność i ekologiczność. Te informacje z pewnością pomogą przy wyborze najlepszego systemu ogrzewania.

Ogrzewanie domu – Pompa ciepła czy piec kondensacyjny?

Ogrzewanie domu za pomocą pompy ciepła

Powietrzne pompy ciepła to jeden z najchętniej wybieranych systemów ogrzewania budynków. Ich zastosowanie przyczynia się do znacznego obniżenia kosztów ponoszonych w sezonie grzewczym. Nie jest to jednak jedyną zaletą, gdyż cechuje je także:

  • prosta obsługa i niezawodność – pompa ciepła to urządzenie w dużej mierze pracujące bezobsługowo, przez co nie wymaga czasochłonnej obsługi,
  • możliwość zamontowania na każdej posesji – montaż pompy ciepła nie wymaga wykonywania odwiertów, 
  • ekologiczność – pompa ciepła to urządzenie, które w odróżnieniu od tradycyjnych metod grzewczych, nie generuje CO2, ani odpadów, które przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska, 
  • bezpieczeństwo – instalacja ogrzewania nie stwarza ryzyka wybuchu i pożaru. 

Na https://moskal.pl/ogrzewanie/pompy-ciepla/powietrzne-pompy-ciepla znajdują się pompy ciepła renomowanej firmy Galmet, która słynie z najwyższej jakości urządzeń grzewczych. Pompy ciepła tej firmy, to gwarancja bezpiecznego źródła energii na długie lata. 

REKLAMA

Z kolei największą wadą pomp ciepła są wysokie koszty początkowe – instalacja pompy ciepła jest kosztowna, na co wpływa zakup urządzenia, jak i prace związane z adaptacją systemu grzewczego. Niekiedy emitują one także hałas, który dla niektórych użytkowników może być uciążliwy. 

Ogrzewanie domu za pomocą pieca kondensacyjnego 

Zastosowanie pieca kondensacyjnego do ogrzewania domu, to także bardzo popularne rozwiązanie. Piec kondensacyjny buderus – moskal.pl posiada wiele zalet, oto najważniejsze z nich:

  • wysoka wydajność energetyczna – zastosowana w nich technologia wykorzystuje ciepło zawarte w spalinach, co sprawia, że piece kondensacyjne osiągają wyższe wartości współczynnika efektywności energetycznej niż tradycyjne kotły,
  • oszczędność paliwa – urządzenia grzewcze marki Buderus zużywają mniej paliwa niż tradycyjne kotły, co bezpośrednio przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie,
  • ekologiczność – piece kondensacyjne charakteryzują się niską emisją szkodliwego dla środowiska CO2,
  • solidna jakość wykonania – Buderus to renomowany producent urządzeń grzewczych, który od wielu lat cieszy się uznaniem klientów na całym świecie. 

Zawór termostatyczny – co warto o nim wiedzieć?

Zawór termostatyczny buderus to element instalacji grzewczej oferujący precyzyjną kontrolę nad ciepłem w pomieszczeniu,  dlatego każdy grzejnik powinien być w niego wyposażony. Jego użytkowanie wiąże się także z oszczędnością pieniędzy na ogrzewaniu. Jeśli w pomieszczeniu odczuwalny jest chłód, to otwierając zawór bezpieczeństwa zwiększy się przepływ wody, co sprawi, że podniesie się odczuwalna we wnętrzu temperatura. Jeśli natomiast jest za ciepło, to za pomocą zaworu można zamknąć przepływ wody, co w rezultacie przyczyni się do zmniejszenia temperatury. 

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *