Ogrzewanie i chłodzenie. Najwyższa jakość pomp ciepła

Nowa pompa ciepła WPF-E | WPF…Cool jest potężnym dostawcą energii użytkowej. Działa na bazie sprężarki SCROLL w systemie solanka-woda. Jest przystosowana do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej w budynkach jednorodzinnych. Temperatura zasilania wynosi +60°C. Zakres temperaturowy stosowania dla dolnego źródła (na wejściu do urządzenia): solanka: -5°C ÷ +20°C.

Pompa ciepła WPF-E | WPF...Cool Pompa ciepła WPF-E | WPF…Cool

Konstrukcja jest wyposażona fabrycznie w elementy zabezpieczające: czujnik wysokiego ciśnienia, czujnik niskiego ciśnienia, zabezpieczenie przed zamarzaniem oraz ogranicznik prądu rozruchowego. W wyposażeniu standardowym (zabudowane w urządzeniu) są również: pompa obiegowa solanki (dolnego źródła), pompa obiegowa służąca do ładowania zbiornika buforowego c.o. oraz zasobnika c.w.u., 2 naczynie wzbiorcze solanki i systemu grzewczego o pojemności 24 litrów każde, trzydrogowy zawór przełączający, grupa bezpieczeństwa składającą się z zaworu bezpieczeństwa 3 bar, manometru 4 bar i automatycznego odpowietrznika blok izolowanych przyłączy elastycznych. Całość zintegrowano w jednej, kompaktowej obudowie.
Nowe jest również modernistyczne i eleganckie wzornictwo pomp. Górna, ergonomiczna pokrywa zapewnia bezpośredni dostęp do regulatora pracy systemu oraz – po jej zdjęciu – do czytelnie uporządkowanych elementów elektrycznych. Z tyłu obudowy znajdują się uchwyty transportowe. Elementy obudowy zewnętrznej wykonane z blachy stalowej cynkowanej ogniowo i lakierowanej lakierem piecowym. Kompaktową obudowę wyposażono w wysokiej jakości izolację dźwiękową.
Tak skonstruowana pompa ciepła to przede wszystkim oszczędność czasu dla Instalatora przy montażu. Ponieważ elementy składowe są wbudowane i zsynchronizowane oraz przygotowane do pracy – nie ma potrzeby oddzielnej ich instalacji i dopasowania do pracy pompy. Ten istotny argument podwyższa niezawodność urządzenia i wyklucza ewentualne błędy instalacyjne.

Dolne źródło: sonda pionowa Dolne źródło: sonda pionowa
Dolne źródło: sonda pionowa + kolektory słoneczne SOL Dolne źródło: sonda pionowa + kolektory słoneczne SOL
 
Dolne źródło: kolektor poziomy Dolne źródło: kolektor poziomy
Dolne źródło: sonda pionowa + kolektory słoneczne SOL Dolne źródło: sonda pionowa + kolektory słoneczne SOL
 

Wersja WPF…Cool posiada dodatkową funkcję chłodzenia pasywnego. Pompa została wyposażona w wymiennik płytowy chłodzenia pasywnego oraz zawór przełączający: grzanie/chłodzenie. Dopuszczalne są dwa systemy chłodzenia: podłogowe oraz nadmuchowe, poprzez klimakonwektory STIEBEL ELTRON.
Oba typoszeregi pompy WPF występują w szerokim zakresie mocy do wyboru przez Użytkownika: 5, 7, 10, 13 i 16 kW. Średni współczynnik efektywności COP przy S0/W35 wynosi 4,4. Pompy pracują na bazie ekologicznego czynnika chłodniczego R 410A.
Innowacyjna technika, bardzo wysoka jakość zastosowanych komponentów i unikalne wzornictwo to cechy, które wyróżniają nową serię pomp ciepła WPF-E | WPF…Cool marki STIEBEL ELTRON na polskim rynku.
Pompy ciepła STIEBEL ELTRON zostały nagrodzone Złotym Godłem LAUR KONSUMENTA w 2008 i 2009 roku.

STIEBEL ELTRON Polska
www.stiebel-eltron.pl
www.pompaciepla.com.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SCHIESSL logo

Patron sekcji Pompy ciepła

Schiessl Polska Sp. z o.o. to doświadczony dystrybutor szerokiej gamy produktów z zakresu chłodnictwa, klimatyzacji, pomp ciepła i czynników chłodniczych. Na rynku polskim działamy już od ponad 25 lat.

W całym kraju dysponujemy siecią 13 doskonale zaopatrzonych Oddziałów, w których znajdują się: salon sprzedaży, magazyn i stacja napełniania czynników. Na miejscu pomocą służą wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści.

Jesteśmy dystrybutorem klimatyzatorów (split i multisplit) RAC/LCAC marki Hisense. Nowoczesne urządzenia spełniają wszystkie normy energetyczne i środowiskowe, a przy tym zapewniają komfort cieplny w pomieszczeniu, zarówno w trybie chłodzenia, jak i grzania. Klimatyzatory Hisense wyróżniają się nowoczesnym designem i efektywnymi rozwiązaniami.

Jesteśmy dystrybutorem urządzeń VRF marki Hisense, charakteryzujących się wysoką wydajnością i niezawodnymi rozwiązaniami. Typoszeregi systemów VRF serii Hi-FLEXi i Hi-Smart obejmują szeroką gamę jednostek zewnętrznych zaprojektowanych, aby spełnić różnorodne wymagania w kwestii chłodzenia i ogrzewania, uwzględniając uwarunkowania wynikające z konstrukcji obiektów ich kubatury oraz aranżacji przestrzeni. Kompleksowe rozwiązania z zakresu systemów VRF pozwalają stworzyć warunki dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Część naszego asortymentu jest dostępna również online na platformie zakupowej branży HVAC – schiessl24.pl.

W swojej działalności dostarczamy więcej niż produkty, każdego Klienta wspierając:

  • technicznie,
  • inwestycyjnie,
  • legislacyjnie,
  • szkoleniowo.

Jako Współzałożyciel Fundacji Ochrony Klimatu PROZON pomagamy również w odzysku i regeneracji czynników chłodniczych.

W naszej kompleksowej ofercie znajdują się produkty czołowych, renomowanych marek, m.in.: Hisense, LG, Panasonic, Bitzer, Bock, Danfoss, Guntner, Rivacold, Sanhua, Swep, Tecumseh, Thermokey, Honeywell.

Zapraszamy do współpracy!


Najnowsze