Okulary ochronne dla instalatora – jak wybrać odpowiedni model?

Wzrok to kluczowy z ludzkich zmysłów. Nic więc dziwnego, iż w zawodach przemysłowych tak ważne jest, aby zadbać nie tylko o odpowiednio dobraną odzież ochronną, lecz również o okulary robocze, dzięki którym zadba się o bezpieczeństwo oczu. Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Okulary ochronne dla instalatora - jak wybrać odpowiedni model?

Zasada pierwsza – uwzględnij jakie zastosowanie będą mieć okulary ochronne

W poszczególnych zawodach mogą się pojawić różne zagrożenia. Czasem okulary BHP będą miały za zadanie jedynie zabezpieczyć oczy przed pyłem lub dymem, kiedy indziej w grę będą wchodzić także i inne zagrożenia. Przykładowo można więc mówić o zabezpieczeniach przed temperaturami, iskrami, substancjami chemicznymi itp. W zależności od czynników, jakie mogą wystąpić, konieczne będzie zwrócenie uwagi na to, aby okulary ochronne spełniały szczegółowe wymagania. Mowa tu nie tylko o tym, by sam materiał, z których zostały wykonane, należycie chronił, lecz także i takich kwestiach, jak dokładne przyleganie do skóry (co dotyczy tylko niektórych zastosowań, ale warto i o nich wspomnieć).

Okulary ochronne dla instalatora - jak wybrać odpowiedni model?

Znajdź idealne okulary robocze

Co warte uwagi, wbrew wszelkim stereotypom, w wielu zawodach okulary ochronne mogą być bardzo wygodne. Świetnie to widać w ofercie jednego z producentów, firmy Marel Plus.

Przykładowo dostępne w katalogu tego producenta okulary ochronne dla instalatora SGI 960FA-RX cechują się dużą odpornością na ewentualne uderzenie odłamków różnych materiałów, które mogłyby odprysnąć w trakcie prac instalacyjnych i zostały stworzone w taki sposób, aby uniknąć problemów związanych z parowaniem soczewek. Posiadają także filtr UV, są zgodne z normą EN 166 F i mają certyfikat CE. A przy tym wszystkim pozostają też bardzo lekkie – co nie pozostaje bez znaczenia w trakcie dłuższych prac.

Okulary ochronne dla instalatora - jak wybrać odpowiedni model?

Podsumowanie

Okulary ochronne bezwzględnie należy dobierać pod kątem zarówno czynników, przed którymi mają chronić, jak i wygody ich noszenia. W końcu niejednokrotnie będą musiały być założone przez dłuższy czas – a poprawianie ich w trakcie występowania niekorzystnych czynników zewnętrznych nie byłoby dobrym pomysłem.

Artykuł Partnera

Poprzedni artykułCzyszczenie metodą piaskowania i hydropiaskowania. Wszystko, co musisz wiedzieć
Następny artykułOdpływ Viega Advantix Cleviva – nieograniczone możliwości aranżacji strefy prysznica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj