Optymalna regulacja systemów grzewczych

Nowy analizator spalin testo 320 – kontrola składu spalin i regulacja parametrów pracy kotłów olejowych i gazowych za pomocą jednego przyrządu.

Wprowadzany na rynek, nowy analizator spalin testo 320 to wysokiej jakości przyrząd pomiarowy, służący do kontroli procesów spalania. Analiza gazów spalinowych to z definicji więcej, niż tylko wspaniały, kolorowy wyświetlacz. To powiązanie sprawdzonych standardów pomiarowych, wytrzymałej konstrukcji przyrządu i innowacyjności firmy Testo. Rezultat – analizator spalin testo 320. Sprawia on, że analiza spalania staje się łatwiejsza do wykonania, kontroli i zrozumienia. Analiza spalin, temperatura, ciąg, ciśnienie, sprawność, współczynnik nadmiaru powietrza i wiele innych parametrów wynikających z kalkulacji i funkcji – wszystko wyświetlane w żywych kolorach. Dokładna prezentacja krzywych pomiarowych stanowi podstawę dla graficznej analizy spalin i optymalnej kontroli przebiegu procesu spalania. Analizator wyposażony jest w dwie cele elektrochemiczne O2 i CO. Sonda spalinowa posiada szybkozłączkę, zapewniającą prawidłowe jej podłączenie do analizatora. Szeroka gama dodatkowych sond np. CO, CO2 w otoczeniu sprawia, że analizator staje się przyrządem wielofunkcyjnym. W analizatorze automatycznie sprawdzane są cele elektrochemiczne. Zintegrowany system autodiagnozy bez przerwy monitoruje ich prawidłowe funkcjonowanie. Cele elektrochemiczne wymieniane są przez użytkownika samodzielnie, bez konieczności wysyłania analizatora do serwisu. Analizator spalin testo 320 jest bardzo solidny i ergonomiczny w użyciu. Litowy akumulator umożliwia nieprzerwaną pracę analizatora do 8 godzin. Dzięki automatycznemu zerowaniu sensorów, jest gotowy do pomiaru w przeciągu 30 sekund od włączenia.

Fot. Testo

Urządzenie posiada również zintegrowaną pamięć o pojemności pozwalającej na przechowywanie do 500 raportów pomiarowych. Komunikacja z urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak drukarka, PDA, laptopy czy PC, odbywa się poprzez Bluetooth, USB oraz interfejs na podczerwień. Oprogramowanie „easyheat” pozwala na zarządzanie danymi klienta i wartościami pomiarowymi na laptopie czy PC. Dzięki drukarce podłączonej przez Bluetooth lub podczerwień możliwe jest drukowanie wartości pomiarów bezpośrednio w miejscu pomiaru. Urządzenie testo 320 uzupełnia rodzinę analizatorów spalin Testo. Precyzyjne dopasowany sprzęt i odpowiednie akcesoria zapewniają, że klient zawsze wykonuje pracę z produktem, który jest najlepiej dostosowany do zadania pomiarowego.

REKLAMA


Testo Sp. z o.o.

Analizator spalin Testo 320
Zastosowanie:

•„„ pomiar spalin
„„• pomiar ciągu
„„• wykrywanie nieszczelności gazowych
„„• pomiar CO w otoczeniu
„„• różnica ciśnień
„•„ pomiar różnicy temperatur

Cechy praktyczne:
„„• wysokiej rozdzielczości wyświetlacz graficzny
„„• testowany TÜV zgodnie z normą EN 50379, cz. 1-3
„„• wymiana cel przez użytkownika
„„• zapamiętywanie 500 protokołów pomiarowych

 

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *