Oszczędne chłodzenie z czujnikiem w klamce

Kiedyś klimatyzacja była symbolem luksusu, dziś jest podstawowym wyposażeniem biur, a nawet mieszkań.

Oszczędne chłodzenie z czujnikiem w klamce okiennej

O ile ceny urządzeń są coraz niższe, to koszty energii elektrycznej stale rosną. Istnieją jednak sposoby i urządzenia, które pozwalają je skutecznie redukować. Choć wydaje się to pozornie nieistotne, ale nawet przez lekko uchylone okno dostaje się gorące powietrze, które podnosi temperaturę w pomieszczeniu. AURATON H-1 firmy LARS to specjalny czujnik położenia montowany w oknie, który poinformuje urządzenie klimatyzacyjne o otwarciu okna i wymusi jego wyłączenie.

AURATON H-1 wizualnie nie różni się niczym od zwykłych klamek montowanych w każdym normalnym oknie, jednak posiada wiele dodatkowych funkcji. Podstawową zaletą klamki AURATON H-1 jest wbudowany sensor, który bezprzewodowo komunikuje się ze sterownikiem (modułem wykonawczym zainstalowanym bezpośrednio przy urządzeniu chłodzącym i/lub grzewczym). Ponadto AURATON H-1 może współpracować z systemem przeciwpożarowym i antywłamaniowym. Klamka AURATON H-1 to urządzenie bezprzewodowe, dlatego też jej montaż jest niezwykle łatwy i możliwy nawet w starszych oknach.

REKLAMA


www.lars.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Beretta logo

Patron sekcji Klimatyzacja

Marka Beretta należy do Riello Group, lidera w produktach i usługach związanych z ogrzewaniem, klimatyzacją i efektywnością energetyczną, jest również częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodnictwa, przeciwpożarowego, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. W Polsce marka Beretta to część spółki RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A., która prowadzi działalność produkcyjną oraz handlowo-szkoleniową.

Marka Beretta zapewnia komfort cieplny na świecie poprzez dostarczanie kotłów kondensacyjnych, pomp ciepła, klimatyzacji i akcesoriów. Stawia na ciągłą poprawę efektywności energetycznej produktów oraz zmniejszenia emisji gazów, by chronić środowisko naturalne.

Dzięki systemowi szkoleń zapewnia rozwój i aktualną wiedzę techniczną swoim partnerom biznesowym.


Najnowsze