Oszczędności dzięki nowej generacji centrali sygnalizacji pożaru firmy Bosch

„Czas to pieniądz” to powiedzenie, którego używamy często, ale raczej nie w odniesieniu do konwencjonalnych centrali sygnalizacji pożaru. W ich przypadku o zakupie nadal decyduje niemal wyłącznie cena. Tymczasem warto zwrócić też uwagę na łatwość ich instalacji i obsługi, bo właśnie tu mogą kryć się znaczne oszczędności.

Bosch

Nowa konwencjonalna centrala sygnalizacji pożaru Bosch 500 Series (FPC-500) została zaprojektowana, aby ułatwić użytkownikowi obsługę i zmniejszyć koszt jej instalacji. Dzięki intuicyjnym rozwiązaniom specjalistyczna wiedza nie jest już konieczna i każdy użytkownik może samodzielnie obsługiwać centralę.

– Projektantom centrali Bosch Security Systems zależało na skróceniu czasu potrzebnego na jej instalację i szkolenie instalatorów. To dlatego prawidłowa instalacja konwencjonalnej centrali sygnalizacji pożaru jest teraz tak prosta, że wystarczy tylko podstawowe, zajmujące mniej czasu i tańsze szkolenie instalatorów. Dodatkowo cały system przeciwpożarowy działa już po wykonaniu zaledwie kilku czynności, co skraca czas trwania instalacji i obniża jej koszt – podkreśla Krzysztof Kostecki, Product Manager Bosch Security Systems.

REKLAMA


Aby uzyskać obiektywne opinie na temat nowej centrali sygnalizacji pożaru, niezależna firma przeprowadziła badanie na zlecenie Bosch Security Systems. Udowodniło ono, że obsługa centrali jest faktycznie bardzo prosta, a koszt jej instalacji niższy niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań.

Testowi poddano grupę niedoświadczonych użytkowników. Porównywali oni użyteczność centrali FPC-500 z urządzeniami innych marek w ponad 450 przykładowych zastosowaniach. W ramach badania odbył się także test ekspercki, który pozwolił na zdobycie indywidualnych ocen doświadczonych instalatorów. Rezultatem badania było uzyskanie jednoznacznego potwierdzenia, że cel, jaki postawili sobie projektanci centrali sygnalizacji pożaru Bosch 500 Series został osiągnięty. Czas całkowitej instalacji centrali był najkrótszy w przypadku FPC-500 i to bez względu na to, czy instalator miał duże doświadczenie, czy też był amatorem. Niezależni instalatorzy, którzy przetestowali centralę, podkreślali, że jest bardzo intuicyjna i łatwa w konfiguracji.

– Instalacja FPC-500 jest tak prosta, że mógłbym oszczędzić nawet dwie godziny czasu, w porównaniu do produktów innych marek. Dodatkowo instalacja produktów konkurencji często wymaga dwóch instalatorów, w przypadku centrali FPC-500 jeden instalator wystarczy, o ile prawo nie stanowi inaczej. Obniża to koszty pracy o połowę – zauważył zawodowy instalator biorących udział w badaniu.

Koszt instalacji systemu przeciwpożarowego wynosi około jednej piątej całkowitego kosztu inwestycji w system, więc powinien być istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie konkretnego rozwiązania. Z kolei łatwiejsza, trwająca ponad godzinę krócej w porównaniu do produktów konkurencji, instalacja konwencjonalnej centrali sygnalizacji pożaru 500 Series i szybsza jej konfiguracja może przynieść klientom znaczne oszczędności.

Bosch Security Systems oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zabezpieczeń, ewakuacji i nagłośnienia. W skład oferty wchodzą systemy telewizji dozorowej, kontroli dostępu, alarmowe, sygnalizacji pożarowej, nagłośnieniowe, kongresowe oraz tłumaczeń symultanicznych. Systemy Bosch stanowią doskonałe rozwiązanie w wielu zastosowaniach, zarówno w instytucjach rządowych, obiektach użyteczności publicznej, jak również budynkach komercyjnych, szkołach i domach. Liczne nagrody branżowe, certyfikaty jakości oraz różnorodna lista obiektów referencyjnych m.in. Stadion Narodowy w Warszawie, PGE Arena w Gdańsku czy Polska Prezydencja, potwierdzają bogate doświadczenie i sukcesy na rynku systemów zabezpieczeń. Jeśli wymagasz rozwiązań, na których możesz polegać, wybierz Boscha.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch-press.com, www.bosch.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *