Oszczędność i bezpieczeństwo ogniowe dzięki izolacji SH/Armaflex

Stając przed wyborem izolacji instalacji grzewczych i wodno-kanalizacyjnych należy wziąć pod uwagę wiele czynników mających wpływ zarówno na obniżenie strat energii, jak i na nasze bezpieczeństwo w przypadku pożaru. Podczas gdy obniżona przewodność cieplna oznacza niższe rachunki i pozytywny wpływ na środowisko naturalne, wysoka klasa ogniowa może mieć kluczowe znaczenie dla naszego życia i zdrowia. Nowa izolacja SH/Armaflex firmy Armacell spełnia oba te kryteria.

Otulina SH/Armaflex zadba o obniżenie strat energii i bezpieczeństwo w przypadku pożaru – fot. ArmacellOtulina SH/Armaflex zadba o obniżenie strat energii i bezpieczeństwo w przypadku pożaru – fot. Armacell

Oszczędność i wygoda

Rosnące koszty energii, warunki ekonomiczne zmuszające do poszukiwania długofalowych oszczędności i dbałość o środowisko coraz częściej skłaniają do wyboru izolacji zapewniającej minimalizację strat energii. Oferując doskonałe właściwości termoizolacyjne otulina SH/Armaflex przeznaczona jest do wielu zastosowań, w tym do izolacji rur grzewczych, rur z ciepłą i zimną wodą, a także innych instalacji wodno-kanalizacyjnych, które wymagają optymalnej ochrony termicznej. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia cieplna, wynoszącemu nawet poniżej 0,036 W/(m*K), ta elastomerowa izolacja stworzona na bazie spienionego kauczuku syntetycznego znacznie obniża swobodną wymianę energii pomiędzy instalacją a otoczeniem, a w konsekwencji zwiększa sprawność systemu i generuje realne oszczędności.

Jednak bardzo wysokie walory izolacyjne charakteryzujące otulinę SH/Armaflex to tylko część jej zalet. Dodatkowym atutem jest zastosowana przy jej produkcji unikalna technologia Microban®. To antybakteryjne i antypleśnowe zabezpieczenie gwarantuje, że na materiale izolacyjnym nie będą rozwijać się organizmy stanowiące zagrożenie nie tylko dla naszego zdrowia, ale i dla trwałości samej otuliny. Wyrób SH/Armaflex produkowany jest z miękkiej pianki kauczukowej, co ułatwia jego montaż, a struktura materiału zapobiega nasiąkaniu i skraplaniu wody na powierzchni rur podczas ich eksploatacji. Ważną zaletą otuliny jest również redukcja hałasu mająca duże znaczenie w przypadku rur z wodą.

REKLAMA


fot. Armacellfot. Armacell

Co więcej, izolacja SH/Armaflex produkowana jest m.in. w rozmiarach dostosowanych do wymagań izolacji cieplnej przewodów i komponentów zawartych Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, dzięki czemu odpowiada nie tylko na zróżnicowane potrzeby klientów, ale jest też zgodna z obowiązującymi uregulowaniami prawnymi.

Pewność podczas pożaru

Według niezależnych badań pożary wciąż stanowią znaczne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Światowy Raport Statystyk Pożarowych (2010) ujawnia, że każdego roku aż 150 tys. mieszkańców Europy zostaje poszkodowanych w pożarach. Dlatego tak istotne jest zastosowanie materiałów budowlanych, w tym izolacji instalacji grzewczych i wodno-kanalizacyjnych, które dzięki swoim właściwościom zapewniają bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników budynków.

fot. Armacellfot. Armacell

Na tle innych izolacji o podobnym przeznaczeniu SH/Armaflex firmy Armacell charakteryzuje się podwyższoną klasą ogniową. Według najnowszej europejskiej klasyfikacji ogniowej otulina ta (w przypadku otulin o grubości do 45mm) otrzymała klasę B, co oznacza bardzo ograniczony udział w pożarze i właściwości samogasnące. Izolacja SH/Armaflex otrzymała również najwyższą notę informującą o prawdopodobieństwie powstawania płonących kropel i cząstek – klasa d0 świadczy, że podczas pożaru z otuliny nie wydzielają się płonące krople, co znacznie zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się ognia.

Rozszerzenie oferty firmy Armacell o otulinę SH/Armaflex ma na celu spełnienie oczekiwań tych z nas, dla których wysoki stopień bezpieczeństwa pożarowego jest równie istotny, co najwyższy poziom izolacji termicznej rur grzewczych i wodno-kanalizacyjnych. Wybierając wyroby najwyższej jakości możemy mieć pewność, że będą one służyć nam przez długie lata.

www.armacell.com

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *