Oszczędności energii rozpoczynają się w domu

Pompa ALPHA2 firmy Grundfos jest przedstawicielem nowej generacji pomp obiegowych o ekstremalnie niskim poborze mocy, nawet poniżej 5 W. ALPHA2 jest pompą klasy A, która pozwala zmniejszyć o około 10% całkowite zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym.

Oszczędzaj energię, chroń środowisko. Instaluj pompy klasy A. Oszczędzaj energię, chroń środowisko. Instaluj pompy klasy A.

Firma Grundfos pracuje nad energooszczędnymi pompami już od początku lat 80-tych ubiegłego wieku. Prace te prowadzone są z myślą o ograniczeniu globalnego ocieplenia poprzez aktywne działania na rzecz oszczędności energii.

Odbiornik energii o znaczącym poborze mocy

W typowych gospodarstwach domowych w Europie, pompa obiegowa należy do największych jednostkowych odbiorników energii. Typowa pompa obiegowa pracuje na pełnych obrotach przez 24 godziny na dobę. Pompa ALPHA2 firmy Grundfos dostosowuje swoje nastawy do zmiennego zapotrzebowania na ciepło każdego domu. W ten sposób oszczędza znaczne ilości energii. Do dobroczynnych skutków zmniejszonego zużycia energii zalicza się przede wszystkim obniżenie poziomu emisji CO2 do środowiska.
Pompy obiegowe Grundfos z optymalnymi parametrami energetycznymi, które są w sprzedaży od czasu wprowadzenia Europejskiego Systemu Oznakowania Efektywności Energetycznej (2005-2007), zapewnią w Europie roczne oszczędności energii na poziomie 1 400 mln kWh. To tyle, ile wynosi całkowite roczne zużycie energii elektrycznej w ponad 320 000 typowych europejskich gospodarstwach domowych.

{jumi [plugins/content/jumi/porady.html]}

Odpowiedzialność na wszystkich szczeblach

Pompa ALPHA2 firmy Grundfos

Niekiedy trudno jest stwierdzić, które produkty charakteryzują się najwyższą efektywnością, a zatem gwarantują największą oszczędność energii i zmniejszenie emisji CO2. Aby wyeliminować te trudności, rozpoczęto znakowanie pomp obiegowych według znanego Europejskiego Systemu Oznakowania Efektywności Energetycznej – literami od A do G, według faktycznych parametrów efektywności energetycznej. Dzięki temu zarówno firmom instalacyjnym, jak i osobom prywatnym, łatwiej jest podejmować decyzje o wyborze pomp pod względem energetycznym. Produkty oznaczone literą A są najbardziej efektywne, a te oznaczone jako G – najmniej efektywne.

Większość znanych europejskich producentów pomp przystąpiła do porozumienia w sprawie stosowania Systemu Oznakowania Efektywności Energetycznej, dzięki czemu etykiety tego rodzaju stały się dziś istotnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniej pompy obiegowej. W branży instalacyjnej CO wyraźnie uwidacznia się tendencja do podejmowania odpowiedzialnych decyzji w zakresie wyboru produktów o najwyższej efektywności energetycznej. Podobne zjawisko dało się zauważyć dla innych urządzeń gospodarstwa domowego, zaraz po rozpowszechnieniu się dla nich oznakowania. Wiele krajów ma jednak jeszcze przed sobą długą drogę, zanim zrealizuje wszystkie rzeczywiste możliwości oszczędności tkwiące w pompach obiegowych.
Poprzez współpracę z wieloma zaangażowanymi podmiotami w dziedzinie upowszechniania wiedzy na temat Systemu Oznakowania Efektywności Energetyczne i produktów posiadających klasę energetyczną A, firma Grundfos uczestniczy w zbiorowym dążeniu do przekształcenia rynku tak, aby w instalacjach grzewczych stosowane były nowe pompy, efektywne pod względem energetycznym. Pompa obiegowa Grundfos ALPHA2 otrzymała wyróżnienie dla „najlepszej pompy obiegowej pod względem efektywności energetycznej” w projekcie unijnym „Energy+ Pumps” (Pompy efektywne energetycznie) w dwóch z trzech branych pod uwagę wielkości wydajności.

I Ty też możesz coś zmienić

Nasza cywilizacja dotarła do miejsca, gdzie nie wystarczy już być świadomym niedoborów źródeł energii. Przyszedł czas na aktywne działanie i poszerzanie zakresu czynności podejmowanych na rzecz oszczędności energii przez firmy i osoby prywatne. Wraz z wprowadzeniem na rynek pomp Grundfos ALPHA2, łatwiej o innowacyjną, niezawodną, trwałą i energooszczędną pompę, której zastosowanie przyczynia się do rozwiązania części światowych problemów energetycznych. Z wielu powodów warto zdecydować się na pompę obiegową klasy A już TERAZ.
JAKIE EFEKTY MOŻE PRZYNIEŚĆ INSTALACJA POMPY KLASY A?

ALPHA2 w skrócie
KLASA A
ALPHA2 zużywa niekiedy zaledwie 5 W w sytuacjach, gdy pobór mocy pompy standardowej wynosi 60-100 W.
TRYB NOCNY
W trybie nocnym zużycie energii jest obniżane do minimum w instalacjach grzewczych z regulacją temperaturową.
ŁATWOŚĆ MONTAŻU
Zwarta konstrukcja, prostota montażu nawet w małych pomieszczeniach.
MONITOROWANIE ZUŻYCIA
Na czytelnym wyświetlaczu LED pokazywany są aktualny pobór mocy.
PODŁĄCZ I POMPUJ
Wystarczy umieścić wtyczkę i przewód ALPHA2 w odpowiednim miejscu.
KORPUS ZE STALI NIERDZEWNEJ
ALPHA2 N to wersja opracowana w szczególności na potrzeby domowych instalacji c.w.u. i bardzo wymagających instalacji grzewczych.
FUNKCJA AUTOADAPT
Analizuje zapotrzebowanie na moc grzewczą i ustala optymalny poziom komfortu przy minimalnym poborze mocy.
STEROWANIE JEDNYM PRZYCISKIEM
Wyjątkowe, intuicyjne opcje sterowania jednym przyciskiem zapewniają prostotę nastaw.

Znaczące oszczędności energii

W porównaniu z produktami, do których przyzwyczajeni są klienci, ALPHA2 jest wprost rewolucyjną pompą obiegową. Wyposażona jest w wiele nowych funkcji i innowacyjną technologię, pozwalającą właścicielom domów oszczędzać pieniądze, a instalatorom – wiele kłopotów. Ponadto produkt ten przyczynia się do znaczącego ograniczenia emisji CO2.

Tradycyjna pompa obiegowa, która zwykle pracuje na pełnych obrotach przez całą dobę, to jedna z najważniejszych pozycji domowego rachunku za prąd – potrafi odpowiadać nawet za 10% ogólnego zużycia energii elektrycznej przez gospodarstwo domowe.

Pompa ALPHA2 potrafi automatycznie obniżać pobór mocy nawet do 5 W w sytuacjach, w których pobór mocy pompy standardowej oscylowałby w okolicach 60-100 W. Oznacza to w praktyce, że jeśli zużycie energii przez tradycyjną pompę wynosi około 400-500 kWh rocznie, to ALPHA2 zużyje zaledwie 90 kWh – jest to więc oszczędność sięgająca 80%.

Innowacyjność pod każdym względem

Poza efektywnością energetyczną klasy A, w pompach Grundfos występuje także wyjątkowa funkcja AUTOADAPT, wcześniej dostępna wyłącznie w pompach Grundfos MAGNA. Funkcja ta analizuje instalację i automatycznie dostosowuje pobór mocy do zapotrzebowania – także zależnie od sezonowych wahań temperatury. W rezultacie zyskujemy optymalny komfort i najniższy możliwy poziom zużycia energii.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *