Pierwsze w Europie baterie z Certyfikatem EU Ecolabel

  Pierwszy w Europie Certyfikatu EU Ecolabel dla baterii oszczędzających wodę otrzymała firma FERRO. To zaszczytne wyróżnienie przekazała dr Joanna Tkaczyk, Kierownik Działu Współpracy Zagranicznej Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. na ręce wiceprezesa Zarządu FERRO S.A., Zbigniewa Gonsiora.

  Certyfikowana bateria umywalkowa stojąca Cassino Verdeline Plus, Fot: FerroCertyfikowana bateria umywalkowa stojąca Cassino Verdeline Plus
  Fot: Ferro

  Od tego momentu symbolem unijnej stokrotki zostaną oznakowane baterie oszczędzające wodę marki FERRO z serii: Veneto, Genova i Cassino Verdeline. To pierwszy tego typu certyfikat w Europie, potwierdzający zaangażowanie producenta armatury sanitarnej globalną troską o ekologię. To również dowód, że firma FERRO jest zainteresowana nie tylko ekonomicznym wymiarem biznesu, ale także jego szeroko pojętym otoczeniem. Armatura sanitarna jest jedną z najmłodszych kategorii wśród kilkudziesięciu grup wyrobów, dla których opracowano kryteria przyznawania oznakowania ekologicznego EU Ecolabel. Prace Komitetu Unii Europejskiej ds. Oznakowania Ekologicznego (KUEOE) dla armatury sanitarnej trwały 3 lata. Firma FERRO jako pierwszy polski producent baterii oszczędzających wodę, wzięła w nich czynny udział. Zgodnie z procedurą ubiegania się o Certyfikat EU Ecolabel, w 2013 roku złożyła komplet dokumentów aplikacyjnych do jednostki właściwej na terenie naszego kraju jaką jest Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. Producent przedstawił dokumentację dotyczącą spełnienia norm PN EN, deklaracje zgodności, atesty oraz sprawozdania z badań laboratoryjnych dotyczące między innymi przepływów dla baterii umywalkowych i zlewozmywakowych oszczędzających wodę z kolekcji: Cassino VerdeLine, Veneto VerdeLine i Genova VerdeLine.

  Veneto VerdeLine - bateria umywalkowa stojąca do umywalek nablatowych - dobry design polaczony z dbałościa o środowisko, Fot: FerroVeneto VerdeLine – bateria umywalkowa stojąca do umywalek nablatowych – dobry design polaczony z dbałościa o środowisko
  Fot: Ferro

  Wszystkie zgłoszone produkty przeszły pomyślnie weryfikację i otrzymały Certyfikat EU Ecolabel: PL/040/001/01 – najważniejsze europejskie wyróżnienie w zakresie ekologii. Produkty nagrodzone certyfikatem charakteryzuje doskonała jakość oparta o innowacyjną technologię i europejskie komponenty służące ponad 50% redukcji zużycia wody, takie jak: regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody oraz perlator najnowszej generacji z funkcją łatwego usuwania kamienia wapiennego easy clean. Natężenie przepływu kształtuje się, w zależności od modelu, od 4,5 do 6 litrów wody na minutę, podczas gdy w standardowej baterii wynosi ok. 12 – 16 litrów w ciągu minuty. FERRO poddając swoje produkty certyfikacji wykorzystało ten proces również jako narzędzie kontroli i doskonalenia baterii sygnowanych logo VerdeLine. Dzięki temu firma udowodniła, że jej głównym priorytetem jest dbałość o najwyższą jakość produktów zarówno w aspekcie innowacyjności jak i rozwiązań dopasowanych do potrzeb zmieniającego się rynku, a w konsekwencji takich, które oszczędzają energię, zasoby naturalne i ograniczają koszty związane z ich codziennym wykorzystywaniem.

  Źródło: FERRO

   

  Poprzedni artykułSposoby ochrony przed czadem
  Następny artykułUkładamy płytki na balkonie

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here