Pompy i rozdrabniacze SFA do zastosowań publicznych

Zdarza się, że instalacja urządzenia sanitarnego w żądanym miejscu jest utrudniona lub nawet niemożliwa. Główna kanalizacja ściekowa znajduje się za daleko lub instalacja jest położona poniżej poziomu odpływu. SFA daje możliwość rozwiązania tych problemów.

FOT. 1. SANICOM 1.FOT. 1. SANICOM 1.

Wynalazca rozdrabniacza i lider na rynku instalacji sanitarnych – SFA – od ponad 55 lat konstruuje pompy i rozdrabniacze do fekaliów, łącząc zdobycze techniki z komfortem użytkowania. Przeznaczone są zarówno do domów jednorodzinnych, mieszkań oraz zastosowań komercyjnych (puby, gabinety, restauracje, hotele). Urządzenia SFA są znane i cenione przez użytkowników na całym świecie, charakteryzują się wysoką wydajnością, bezpieczeństwem użytkowania, bezawaryjną pracą oraz łatwym montażem i obsługą.

Ideą firmy jest hasło: ŁAZIENKA, KUCHNIA, PRALNIA, WC– tam gdzie chcesz, bez kosztownych i pracochłonnych prac remontowych.

FOT. 2. SANICOM 2.FOT. 2. SANICOM 2.

Artykuł ten jest poświęcony komercyjnym przepompowniom i rozdrabniaczom ścieków. Urządzenia te mogą być również stosowane w użytku domowym – do obsługi kilku łazienek, kuchni czy pralni równocześnie.

SFA oferuje kilka urządzeń w tej kategorii.

Pompy do ścieków szarych SANICOM 1 i SANICOM 2

Pompa SANICOM 1 przeznaczona jest do przepompowywania ścieków szarych (bez fekaliów) i wyposażona jest w jeden silnik o mocy 1300 W. Zapewnia przepompowywanie ścieków na wysokość 10 m oraz tłoczenie ich na odległość 100 m w poziomie. Oczywiście oba te parametry tłoczenia są ze sobą ściśle związane, to znaczy im wyższa jest wysokość tłoczenia w pionie tym odległość tłoczenia w poziomie się skraca. Zależności te podawane są w tabelach. Urządzenie ma możliwość podłączenia dodatkowo zewnętrznego alarmu (światło, sygnalizator dźwiękowy). Ciągła praca silnika (przez czas dłuższy niż 5 minut) powoduje uaktywnienie alarmu. Urządzenie idealnie nadaje się do montażu w obiektach przemysłowych, gdzie trzeba przepompować duże ilości wody na znaczne odległości.

FOT. 3. SANICUBIC 1 Mono.FOT. 3. SANICUBIC 1 Mono.

W przypadku zapotrzebowania na większą moc SFA proponuje urządzenie SANICOM 2. Wyposażone jest w dwa silniki o mocy 1500 W każdy. Pozwala odprowadzić ścieki na wys. 11 m i na 110 m w poziomie. Urządzenie ma 4 wejścia, 40 mm lub 50 mm, oraz odprowadzenie do kanalizacji rurą o śr. 50 mm. Wydajność dwóch pomp – ok. 340 l/min – pozwala przepompować ścieki z terenów przemysłowych bądź z dużych obiektów gastronomicznych, gdzie podłączonych jest wiele punktów odbiorczych: zlewozmywaków, zmywarek, lodówek chłodniczych itd.

Oba te urządzenia mogą być stosowane wszędzie tam gdzie musimy przepompować ścieki szare do oddalonych pionów kanalizacyjnych. Parametry tłoczenia pozwalają na dowolną aranżację przestrzeni, co jest bardzo ważne w przypadku adaptacji już istniejących budynków na inne cele niż było to przewidziane pierwotnie.

FOT. 4. SANICUBIC 2 Classic.FOT. 4. SANICUBIC 2 Classic.

Pomporozdrabniacze do ścieków czarnych SANICUBIC

SANICUBIC 1 Mono to pomporozdrabniacz do domowego lub publicznego użytku, pozwalający odprowadzić ścieki z całego domu/pubu/małego lokalu gastronomicznego bądź kilku łazienek z WC. Urządzenie wyposażono w silnik o mocy 1500 W, z zaawansowanym systemem rozdrabniania, oraz 4 wejściami o różnych średnicach (100/40 mm). Odprowadza ścieki na wysokość do 11 m i do 110 m w poziomie. Podobnie jak w opisywanych wcześniej urządzeniach oba te parametry są ze sobą ściśle powiązane, a dokładny dobór urządzeń odbywa się na podstawie tabel. Zaopatrzone jest w przewodową (5 m) czujkę alarmową.

SANICUBIC 2 Classic to pompa tłocząca z wbudowanymi rozdrabniaczami, która nadaje się do odprowadzania wszystkich ścieków z całego domu lub obiektów komercyjnych (hotele, restauracje, puby itp.). Wyposażona jest w dwa silniki, każdy o mocy 1500 W, z zaawansowanym systemem rozdrabniania, oraz 4 wejściami o różnych średnicach (100/40 mm). Odprowadza ścieki na wysokość do 11 m (do 110 m w poziomie).

FOT. 5. SANICUBIC 2 Pro.FOT. 5. SANICUBIC 2 Pro.

SANICUBIC 2 Pro to pompa tłocząca z wbudowanymi rozdrabniaczami, o parametrach technicznych jak SANICUBIC 2 Classic, z bezprzewodową czujką alarmową. Produkt do zastosowań w miejscach publicznych, np. w galerii handlowej, hotelu, restauracji, pubie, przychodni lekarskiej. Wyposażona w dwa silniki, każdy o mocy 1500 W, z zaawansowanym systemem rozdrabniania, oraz 4 wejścia o różnych średnicach (100/40 mm). Odprowadza ścieki na wysokość do 11 m (do 110 m w poziomie).

W urządzeniach dwusilnikowych w przypadku małej ilości ścieków załącza się jeden silnik, jeżeli ilość ścieków się zwiększa drugi silnik włącza się automatycznie zwiększając tym samym jego wydajność tłoczenia. Dodatkowo silniki uruchamiane są naprzemiennie, co równocześnie wydłuża ich żywotność. W przypadku awarii jednego z silników urządzenie może pracować dalej.

Wszystkie urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją. Ważnym elementem jest bardzo dobrze działająca sieć 50 punktów serwisowych na terenie kraju. Naprawa urządzeń następuje bezpośrednio w miejscu zainstalowania urządzenia.

Więcej informacji na temat urządzeń SFA znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.sfapoland.pl.

Przemysław Kapczuk

 

Poprzedni artykułZasuwy burzowe
Następny artykułFachowy Instalator 2/2014

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj