Powietrzne pompy ciepła do c.w.u. od De Dietrich

Pompa ciepła do c.w.u. gwarantuje stały dostęp do ciepłej wody użytkowej. Aby działała przez długi czas oraz zapewniała inwestorom wysoki komfort użytkowania musi zostać dobrana do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pompy ciepła marki De Dietrich są przyjazne środowisku naturalnemu, cechują się intuicyjną obsługą i bardzo łatwym montażem.

Nowoczesne pompy ciepła zyskują na popularności, dzięki spełnianiu trzech ważnych dla inwestorów kryteriów. Mowa o ekonomii, efektywności i ekologii.

Powietrzne pompy ciepła do c.w.u. od De Dietrich

Powietrzna pompa ciepła c.w.u. – zalety rozwiązania

Powietrzne pompy ciepła c.w.u. marki De Dietrich to sprawdzony sposób na wytwarzanie ciepłej wody użytkowej.

REKLAMA

Urządzenia te cechują się:

  • doskonałą efektywnością
  • kompaktowym rozmiarem i cichą pracą
  • wygodą użytkowania i intuicyjnym sterowaniem urządzenia
  • brakiem wykorzystania paliw stałych i emisji do atmosfery szkodliwych substancji
  • poszanowaniem środowiska dzięki zastosowaniu naturalnego czynnika chłodniczego – GWP 3
  • korzystnym stosunkiem jakości i wydajności do ceny pompy ciepła – koszt urządzenia i instalacji może się zwrócić już po niespełna 3 latach użytkowania.
Powietrzne pompy ciepła do c.w.u. od De Dietrich
Fot. 1. Pompy ciepła Alezio S V200 wyposażone są w nowoczesną konsolę sterowniczą DIEMATIC Evolution wraz z czujnikiem temperatury zewnętrznej, dzięki której reagują natychmiast na bieżące potrzeby

Jak wybrać najlepszą pompę ciepła c.w.u.?

Lista zalet i atutów pomp ciepła c.w.u. jest długa, jednak podczas wyboru urządzenia istotne jest określenie indywidualnych potrzeb inwestora i jego rodziny. Zazwyczaj wersje z podgrzewaczem 200 litrów instaluje się w domach, w których mieszka maksymalnie 4-osobowa rodzina, natomiast zbiornik o pojemności 300 litrów dla rodzin maksymalnie 6-osobowych.
Pompy ciepła c.w.u. marki De Dietrich wyróżniają się:

  • kompaktową budową, z niewielką powierzchnią zabudowy i niewielką wysokością, dzięki czemu urządzenia są łatwe w instalacji oraz nie zajmują wiele miejsca w kotłowni, piwnicy czy pomieszczeniu gospodarczym
  • bardzo cichą pracą, więc nie zakłócają spokoju domowników nawet w nocy
  • prostą obsługą – za pomocą regulatora sterującego pracą urządzenia umożliwiającego modyfikowanie parametrów pracy, z różnymi trybami działania, sterowaniem wspomaganiem, funkcją ochrony przeciw bakteriom Legionella czy trybem ochrony przed zamarznięciem i automatycznym odszranianiem.
Powietrzne pompy ciepła do c.w.u. od De Dietrich
Fot. 2. Powietrzna pompa ciepła do c.w.u. Elensio zapewnia do 338 litrów ciepłej wody o temperaturze 40°C, co gwarantuje komfort ciepłej wody dla całej rodziny.

Elensio – powietrzna pompa ciepła do c.w.u. od De Dietrich

Najchętniej wybieranymi termodynamicznymi podgrzewaczami wody są modele z linii Elensio. Są to urządzenia kompaktowe i ciche, ponieważ emitują zaledwie 49dB[A]. Przy współczynniku COP wynoszącym do 3,48, Elensio dostarcza 3,48 kWh energii grzewczej na 1 kWh zużytej energii. Zapewnia także do 338 litrów ciepłej wody o temperaturze 40°C, co gwarantuje komfort ciepłej wody dla całej rodziny. W celu wytworzenia c.w.u., można wybrać jeden z pięciu trybów pracy, odpowiednich do potrzeb użytkownika i zapewnienia optymalnego zużycia energii. Elensio to pompy ciepła przyjazne dla środowiska, dzięki zastosowaniu R290, czyli naturalnego czynnika chłodniczego (GWP 3). Modele Elensio są w 100% wyprodukowane we Francji.

Pompy ciepła ze zintegrowanym podgrzewaczem

Pompy ciepła Alezio S V200, Alezio M V200 czy Strateo R32, posiadają zintegrowany pod wspólną obudową podgrzewacz, co także pozwala na wytwarzanie ciepłej wody użytkowej. Co ważne, zastosowanie tego rozwiązania możliwe jest w domach nowo budowanych lub w ramach modernizacji przy wymianie starego kotła.

www.dedietrich.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *