Precyzyjna regulacja i prosty montaż – TacoSys Pro rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiązaniami

  Wykonany ze stali szlachetnej TacoSys Pro może być zastosowany nawet do dwunastu obiegów grzewczych. Na jego belkach znajdują się aż dwa innowacyjne rozwiązania firmy Taconova. Od strony zasilania obiegu grzewczego jest to zawór równoważący TopMeter Plus, ograniczający i regulujący przepływ, z możliwością ponownego odtwarzania zadanych ustawień. Na powrocie obiegu grzewczego mamy natomiast zawór TacoDrive, będący nowatorskim połączeniem zaworu z siłownikiem elektrycznym w jednym elemencie.

  precyzyjna regulacja i prosty montaz tacosys pro rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiazaniami3 - Precyzyjna regulacja i prosty montaż - TacoSys Pro rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiązaniami
  TacoSys Pro może być stosowany nawet do 12 dwunastu obiegów grzewczych. Na belkach znajdują się dwa innowacyjne rozwiązania: zawór równoważący -przepływomierz TopMeter Plus oraz zawór termoelektryczny TacoDrive.

  Przepływomierz, który robi różnicę

  Najważniejszy element każdego rozdzielacza to przepływomierz. W rozdzielaczu TacoSys Pro obiegi grzewcze są wyrównywane hydraulicznie dzięki użyciu innowacyjnych zaworów równoważących – przepływomierzy TopMeter Plus. Widoczną ich cechą charakterystyczną jest czerwone pokrętło, pod którym znajduje się szary pierścień blokujący, pozwalający zabezpieczyć wybrane ustawienia. Po wyregulowaniu pierścień zostaje przesunięty w dół do gniazda zaworu i zakryty czerwonym pokrętłem. Zawór możemy zamknąć również przy zablokowanym ustawieniu przepływu. Przy ponownym otwarciu można łatwo wrócić do ostatnio ustawionej wartości poprzez przekręcenie pokrętła do oporu.

  precyzyjna regulacja i prosty montaz tacosys pro rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiazaniami - Precyzyjna regulacja i prosty montaż - TacoSys Pro rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiązaniami
  Przepływomierz TopMeter Plus posiada dodatkową funkcję, przy użyciu której wybrane ustawienie strumienia medium może zostać zablokowane i ponownie odtworzone. W ten sposób raz wyregulowany zawór zostaje zabezpieczony przed zmianą ustawień.

  TacoDrive, czyli dwa w jednym

  Kompaktowy zawór termoelektryczny TacoDrive to nowatorskie połączenie dwóch oddzielnych do tej pory elementów w jedną całość, czyli zaworu z siłownikiem termoelektrycznym. Element ekspansywny zaworu termoelektrycznego działa z dużą siłą zamykania bezpośrednio na sprężynowe gniazdo zaworu. Eliminuje to sprężyny, niezbędne w przypadku oddzielnych siłowników. W rozdzielaczu pracuje zatem nastawnik, który mimo swojej smukłej budowy jest wytrzymały i odporny, o czym świadczy jego wysokiej klasy stopień ochrony IP 54. Rzeczywiste ustawienie zaworu i działanie siłownika można skontrolować wizualnie przez wziernik.

  precyzyjna regulacja i prosty montaz tacosys pro rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiazaniami2 - Precyzyjna regulacja i prosty montaż - TacoSys Pro rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiązaniami
  Kompaktowy zawór termoelektryczny TacoDrive to nowatorskie połączenie dwóch oddzielnych do tej pory elementów w jedną całość, czyli zaworu z siłownikiem termoelektrycznym.

  Szybszy montaż i łatwa regulacja

  Połączenie zaworu i siłownika w jednym sprawia, że instalacja zajmuje znacznie mniej czasu niż w przypadku montażu oddzielnych elementów. Jest również zdecydowanie łatwiejsza, gdyż projektanci i wykonawcy nie muszą tutaj dbać o odpowiednie dopasowanie siłownika i rozdzielacza. Podłączenie do napięcia zasilającego następuje przy użyciu załączonego przewodu elektrycznego. Dzięki połączeniu wtykowemu nie trzeba mocować kabli, a w razie potrzeby możliwe jest szybkie skorygowanie przypisania pomieszczeń do stref cieplnych budynku. TacoDrive posiada funkcję „First-Open”, pozwalającą na przepłukiwanie i napełnianie podłączonych obiegów bez konieczności podłączenia do prądu. Za jednym uruchomieniem przycisku na głowicy, zawór zatrzymuje się w pozycji „First-Open”, która automatycznie zostaje wyłączona, gdy tylko prąd zostanie ponownie doprowadzony.

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułRozdzielacze w systemach grzewczych
  Następny artykułWykończenie balkonu krok po kroku

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here