PRODUKTY NAGRODZONE ZŁOTYM MEDALEM TARGÓW INSTALACJE 2020

  ROBERT BOSCH Sp. z o.o. BOSCH EASYCONTROL – BEZPRZEWODOWY SYSTEM STEROWANIA OGRZEWANIEM I CIEPŁĄ WODĄ Z APLIKACJA MOBILNĄ

  System sterowania pracą kotła grzewczego poprzez bezprzewodową komunikację między poszczególnymi elementami systemu ogrzewania. Obsługa do 19 niezależnych stref (pomieszczeń) z indywidualnymi programami czasowymi, z głowicami termostatycznymi w standardzie radiowym oraz WLAN z routerem Internetowym. Pełna modulacja mocy kotła i możliwość kompensacji pogodowej po podłączeniu czujnika temperatury zewnętrznej lub bez czujnika temperatury zewnętrznej poprzez dane pogodowe pobierane z Internetu. Programowanie czasów podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Nowatorski design regulatora CT200 z frontem w kolorze białym lub czarnym jest estetycznie spójny z wzornictwem kotłów kondensacyjnych Bosch Condens

  Przedsiębiorstwo Produkcyjne HEIZTECHNIK Sp. z o.o. Sp.K – CALLA VERDE – COMFORT II

  Inwerterowa pompa ciepła Cala Verde M20 z hydroboksem COMFORT II została zaprojektowana i wyprodukowana w Heiztechnik. Technologia pracy pompy ciepła opiera się o wykorzystanie najnowszego czynnika chłodniczy R452B, który opracowany został dla wysokowydajnych pomp ciepła. Pompa Cala Verde jest pierwszą w Polsce certyfikowaną i produkowaną pompą w której zastosowano ten czynnik. Pompa skonfigurowana jest z kompaktowym hydroboksem COMFORT II, który oprócz zbiornika CWU wyposażony został w moduł instalacji grzewczej z pompami, zaworami, grupę bezpieczeństwa, magnetyczny separator zanieczyszczeń, oraz w automatykę z funkcją diagnostyki serwisowe i współpracy z systemem fotowoltaicznym.

  GALMET Sp. z o.o. Sp. K

  • COMPLETE – ZBIORNIK KOMBINOWANY DO POMP CIEPŁA

  Zbiornik kombinowany do pomp ciepła Complete łączy w jednej obudowie dwa osobne zbiorniki – emaliowany zbiornik ciepłej wody użytkowej o poj. 250 l oraz bufor do instalacji c.o. o poj. 135 l. Dedykowany jest do współpracy z powietrznymi pompami ciepła. Kompaktowa konstrukcja pozwala na oszczędność miejsca, a dobre parametry nagrzewu c.w.u. gwarantuje „wężownica w wężownicy” o powierzchni aż 3 m2. Izolacja z pianki poliuretanowej zapewnia podwyższoną ochronę i niskie koszty eksploatacji.

  • MAXIMA COMPACT 7-12GT – NISKOTEMPERATUROWA, GRUNTOWA POMPA CIEPŁA ZE ZBIORNIKIEM C.W.U.

  Maxima Compact to komfort ogrzewania domu i wody zamknięte w jednym urządzeniu. Oszczędność i wysoka wydajność potwierdza klasa energetyczna A++ i A+++. Gruntowa pompa ciepła Maxima Compact połączona ze zbiornikiem zapewnia maksymalny komfort i wysoką efektywność. Zbiornik c.w.u. wykonany jest ze stali nierdzewnej 316L i ma pojemność 170 l. Szybkie ogrzanie wody użytkowej zapewnia wężownica spiralna o powierzchni 3,6 m2. Całym systemem można wygodnie zarządzać także przez aplikację w telefonie.

  NEST S.R.O. FLEXIT AS – ECONORDIC WH4

  EcoNordic jako jedyne urządzenie na rynku wykorzystuje technologię CO2 do ogrzewania i produkcji ciepłej wody dla domów jednorodzinnych. Dzięki tej technologi moc grzewcza całego osiąga wysokie parametry przy niskich temperaturach zewnętrznych. To urządzenie które charakteryzuje się cichą pracą (52dBa) oraz brakiem zewnętrznej jednostki. Dzięki zintegrowaniu rekuperatora, pompy ciepła oraz zasobnika na ciepłą wodę jesteśmy w stanie sterować ​klimatem domu z poziomu jednej darmowej aplikacji w telefonie.

  PRO-VENT Systemy Wentylacyjne Krzysztof Ćwik

  Innowacyjny elektro-jonizacyjny filtr antysmogowy CLEAN R firmy PRO-VENT, z opatentowaną technologią Stopfield®, to urządzenie, które pozwala wyeliminować jedną z największych bolączek zarówno dużych jak i mniejszych miast, miasteczek i wsi – zanieczyszczone powietrze. Dzięki niemu możliwe jest odfiltrowanie z napływającego do wnętrza domu powietrza cząstek stałych nawet o średnicy 1 μm. Redukcja pyłów zawieszonych na poziomie aż 99,95% wywiera dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie, gwarantując świeże i czyste powietrze zarówno we wnętrzach domowych, jak i publicznych.

  TERMET SA – GAZOWY KOCIOŁ KONDENSACYJNY ECOCONDENS CRYSTAL II PLUS

  Kotły kondensacyjne EcoCondens Crystal II Plus to niezwykle wydajne urządzenia, których sprawność użyteczna sięga nawet 109%, a szerokość modulacji jest niezwykle wysoka, dzięki temu jest to doskonałe rozwiązanie dla obiektów o małym zapotrzebowaniu na ciepło. Urządzenia te posiadają możliwość wydłużenia gwarancji do 7 lat, protokół Open- Therm, a także możliwość sterowania przez Internet. Ponadto kotły EcoCondens Crystal II Plus mogą zostać zastosowane w układach kaskadowych do 5 urządzeń.

  AFRISO Sp. z o.o. – GRUPA POMPOWA PRIMOTHERM 180-2 VARIO DN25 Z ZAWOREM MIESZAJĄCYM KVSVARIO ORAZ POMPĄ GRUNDFOS UPM3 HYBRID LUB WILO PARA

  Grupa pompowa PrimoTherm 180-2 Vario DN25 z zaworem mieszającym KvsVario. Grupy pompowe wyposażone są w innowacyjny zawór mieszający ARV KvsVario, pozwalający na ręczne ustawienie współczynnika przepływu Kvs zakresie od 2,5 do 12 m3/h. To uniwersalne rozwiązanie bez potrzeby zakupu dodatkowego zaworu. Modułowa konstrukcja grupy umożliwia zamianę stronami zasilania i powrotu. Zawór mieszający ARV KvsVario wyposażono w system ProClick – montaż siłownika ARM ProClick jest prosty i możliwy bez użycia narzędzi. W zależności od preferencji klienta istnieje możliwość wyboru pompy dołączonej do grupy – Grundfos UPM3 Hybrid lub Wilo Para.

  ARMATURA KRAKÓW SA – GRZEJNIK ALUMINIOWY G500F Z JONAMI SREBRA

  Dobry dla zdrowia Walczy z bakteriami, wirusami, grzybami oraz pleśnią. Zewnętrzne części grzejnika pokryte powłoką Interpon AM z technologią BioCote z jonami srebra, dzięki czemu powierzchnia jest przyjazna dla zdrowia. Jej skuteczność jest na poziomie ponad 95% redukcji ilości mikroorganizmów. Naturalny katalizator Dzięki ciągłej cyrkulacji powietrza wokół grzejnika jest on naturalnym katalizatorem oczyszczania powietrza i poprawia ogólne warunki higieniczne w pomieszczeniu. Grzejnik G500F z jonami srebra jest w stanie realnie wpłynąć na czystość powietrza w domu czy mieszkaniu, bo znajduje się w każdym pomieszczeniu i ma stosunkowo dużą powierzchnię Trwała ochrona Jony srebra działają nieprzerwanie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Co ważne, nie mogą zostać zmyte lub uszkodzone – mamy zatem gwarancję ochrony przez cały czas użytkowania produktu czyli przez 20 lat okresu gwarancyjnego.

  Grundfos Pompy Sp. z o.o. IGRID – INTELIGENTNY SYSTEM ZARZĄDZANIA SIECIĄ CIEPŁOWNICZĄ

  Rozwiązanie Grundfos iGRID zwiększa efektywność sieci dzięki tworzeniu stref niskiej temperatury i zasilaniu sieci ciepłowniczych zgodnie z zapotrzebowaniem. Typowa siec ciepłownicza zaprojektowana jest często do obsługi budynków takich jak przykład szpitale czy obiekty przemysłowe, które wymagają wysokich temperatur. Oznacza to, ze w pozostałych fragmentach sieci znajdują się wyższe temperatury niż to konieczne, a to powoduje znaczne straty ciepła. Grundfos iGRID, czyli Inteligentny System Zarzadzania Siecia Ciepłownicza, zmienia dotychczasowe podejście. Teraz można łatwo i to ze znacznym zwrotem inwestycji zaopatrzać sieć w ciepło zgodnie z zapotrzebowaniem, dzięki czemu generowane są oszczędności energii każdego dnia.

  WAVIN POLSKA SA

  • KANALIZACJA NISKOSZUMOWA WAVIN AS+

  Nowy Wavin AS+ został zaprojektowany z myślą o potrzebach projektantów i instalatorów. Nasze 30-letnie doświadczenie w rozwijaniu systemów niskoszumowych, tysiące godzin na testowaniu poziomu hałasu, badanie i rozwijanie nowych materiałów i prace nad opracowywaniem udogodnień montażowych sprawiają, iż możemy śmiało powiedzieć, że maksymalna redukcja hałasu i niezwykle prosty montaż nowego AS+ to nie przypadek. Nowy System Wavin AS+ oferuje najwyższy poziom redukcji hałasu i wydajności, a jego zadaniem jest zapewnienie wysokiego komfortu akustycznego w pomieszczeniach, w których jest to niezwykle istotne.

  • KSZTAŁTKA WAVIN TIGRIS M5

  Nowy Wavin Tigris M5 został zaprojektowany z myślą o potrzebach instalatora, oprócz szeregu niezawodnych i cenionych cech swojego poprzednika, Tigris K1 / M1, Nowy Wavin Tigris M5 jest pierwszą na świecie kształtką, która posiada innowacyjną funkcję ACOUSTIC LEAK ALERT (akustyczne wykrywanie nieszczelności). Każda nie zaciśnięta kształtka ujawni się poprzez głośny gwizd. Nowy Wavin Tigris M5 może pochwalić się również największym przekrojem hydraulicznym wśród dostępnych zaciskanych kształtek na rynku, a także funkcją Multi Jaw- czyli możliwością zaciskania aż 5 typami szczęk.

  • OGRZEWANIE PODŁOGOWE WAVIN I AUTOMATYKA STERUJĄCA SENTIO

  Ogrzewanie podłogowe Wavin to komplet najwyższej jakości komponentów dających pewność sprawnego działania instalacji i doskonałego komfortu cieplnego. W 2019 ogrzewanie podłogowe Wavin po raz piąty zostało budowlaną marką roku. Uzupełnienie naszej oferty ogrzewania podłogowego stanowi przewodowa i bezprzewodowa automatyka Sentio zaprojektowana tak, aby proces korzystania z ogrzewania podłogowego oraz chłodzenia płaszczyznowego był intuicyjny i łatwy w obsłudze.

  BLAZE HARMONY s.r.o. – KOCIOŁ ZGAZOWUJĄCY BLAZE PRAKTIK

  Certyfikowana regulacja mocy 30–100% umożliwia instalację bez zbiornika akumulacyjnego (bufora). Korzystna cena. Kompleksowa ochrona przed korozją. Możliwość podłączenia układu grawitacyjnego. Detekcja mechaniczna paliwa resztkowego. Trójstrefowy dopływ powietrza.

  FERRO S.A. – KURKI KULOWE F-COMFORT

  Kurki kulowe F-Comfort to produkty z nowej serii w ofercie Ferro S.A. Służą do montażu w instalacjach wodnych ogrzewczych, wody zimnej i ciepłej wody użytkowej. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów, w tym z mosiądzu CW671-4MS, w oparciu o wytyczne projektu 4MS, podającego najnowsze wymagania higieniczne dla materiałów używanych do produkcji elementów sanitarnych mogących mieć kontakt z wodą pitną. Posiadają proste, lecz unikalne rozwiązania użytkowe, w tym dwukolorowe, demontowalne gumki służące identyfikacji woda zimna/woda ciepła oraz etykiety w postaci domontowalnych zawieszek, na których podawane są wszystkie istotne informacje produktowe i które umożliwiają sprzedaż detaliczną.

  WOLF-TECHNIKA GRZEWCZA Sp. z o.o. MONOBLOKOWA POMPA CIEPŁA POWIETRZE / WODA CHA-07/10 WOLF

  Monoblokowa pompa ciepła WOLF CHA to przyjazne dla środowiska, ciche i wydajne urządzenie klasy Premium, zaprojektowane z myślą o prostym montażu oraz bezpiecznej i długoterminowej eksploatacji. Pompa CHA to innowacyjne i unikalne urządzenie, do stosowania w budynkach nowych oraz modernizowanych. Wysoką do 70° C temperaturę zasilania zapewnia czynnik chłodniczy R290, a cichą pracę pompy <34 dB(A) w odległości 3 m. od urządzenia, gwarantuje wentylator zaprojektowany na wzór budowy skrzydła sowy.

  PPHU KOŁTON s.c. Wojciech Kołton, Krzysztof Kołton – POMPA CIEPŁA AIRKOMPAKT

  Jedną z przyczyn zmian klimatycznych jakie obserwuje się od czasów ery industrialnej jest wzmożony efekt globalnego ocieplenia. Potrzeba ograniczania negatywnego wpływu działalności człowieka na środowisko w sektorze ogrzewania budynków skierowała naszą uwagę na odnawialne źródła energii OZE. Firma KOŁTON angażując się w zmiany, które dokonują się na przestrzeni ostatnich lat jako pierwsza w Polsce stworzyła pompę ciepła na najbardziej ekologiczny możliwy czynnik roboczy, propan R290. Firma KOŁTON angażuje się w działania poprawy jakości powietrza w Polsce, przynależąc m. in do Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła oraz do Polskiego Stowarzyszenia Producentów Urządzeń OZE.

  Leszczyńska Fabryka Pomp Sp. z o.o. – POMPA ENERGOOSZCZĘDNA Z WBUDOWANYM MODUŁEM WIFI EPCO 25/40-70Z SMART

  ePCO 25/40-70Z smart to nowoczesna, energooszczędna pompa, która dzięki modułowi WiFi i możliwości sterowania i monitorowania przez Internet, idealnie wpisuje się w nowoczesną kotłownię inteligentnego domu, ułatwiając użytkownikowi jej obsługę i eksploatację oraz zapewnia możliwość integracji z systemem skupiającym wiele urządzeń Internetu Rzeczy.

  ECOVENTEAM Sp. z o.o. – „PRANA PLATINUM” TzOV – PRANA ZERO SMOG

  Pierwszy na świecie wewnątrz-ścienny prostoliniowy /strumieniowy/ nawiewno – wywiewny system wentylacji mechanicznej z rekuperacją opracowany w technologi eliminującej wpływ szkodliwych cząstek smogu w powietrzu doprowadzanym do wewnątrz. Prana Zero Smog to innowacyjność na poziomie procesowym i produktowym . Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wraz ze wzrostem poziomu smogu powstał produkt poprawiający jakość życia naszych klientów. Dzięki nam nie musisz już zapraszać smogu, alergenów, pleśni i grzybów do swojego domu. Nie potrzebujesz już drogiego oczyszczacza powietrza w domu. Czyste powietrze trafia do Ciebie prosto z rekuperatora.

  RZT Technika Grzewcza Łukasz Stachnik S-BOX

  ”S-BOX” to nowoczesne, funkcjonalne, ekonomiczne, ergonomiczne, łatwe w obsłudze i montażu rozwiązanie wprowadzone przez firmę RZT Technika Grzewcza. S-BOX w układzie instalacji domowej posiada wiele rozwiązań do utrzymania żądanej temperatury w danej strefie. Część kotłowa została wyposażona w separatory zanieczyszczenia i powietrza. Dodatkowo wyposażony jest w sterownik z czujnikiem pogodowym. Do szybkiego i profesjonalnego montażu zaleca się zastosować specjalnie przygotowany stelaż.

  TECH STEROWNIKI Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. zgłaszający i producent STEROWNIK CYRKULACJI CWU

  IMMERGAS Polska Sp. z o.o. – SYSTEM MAGIS COMBO

  System MAGIS COMBO to innowacyjne urządzenie firmy Immergas wykonane w technologii hybrydowej łączącej w jednym zestawie zalety systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii, jakimi są pompy ciepła, z techniką kondensacyjną kotłów gazowych. Jest to powietrzna pompa ciepła typu „split”, której jednostka wewnętrzna została dodatkowo wyposażona w gazowy kocioł kondensacyjny. Stanowi to doskonałe uzupełnienie pozwalające na zachowanie optymalnych sprawności systemu przez cały okres grzewczy, utrzymując stały komfort cieplny w budynku oraz niskie koszty ogrzewania i przygotowania c.w.u. Dodatkowo posiada funkcje chłodzenia zapewniając przyjemne temperatury w pomieszczeniach również latem.

  STIEBEL ELTRON – POLSKA Sp. z o.o. – WIELOFUNKCYJNA POMPA CIEPŁA LWZ 8 CS PREMIUM

  LWZ 8 CS Premium to monoblokowa, inwerterowa pompa ciepła typu powietrze-woda z certyfikatem domu pasywnego. Dedykowana do nowych, energooszczędnych domów. Posiada 4 funkcje w 1 urządzeniu: centralne ogrzewanie, wentylację z odzyskiem ciepła do 90%, przygotowanie ciepłej wody w zbiorniku 235 litrów oraz aktywne chłodzenie latem. Urządzenie można łączyć z systemem solarnym i fotowoltaicznym. Doskonała izolacja akustyczna sprawia, że to najcichsze urządzenie na rynku: poziom hałasu tylko 50 dB.

  ARKA Sp. z o.o. Sp.k. – ZAWÓR KULOWY KĄTOWY DO PODŁĄCZENIA KOTŁÓW WISZĄCYCH JEDNO – DWUFUNKCYJNYCH

  Zawór Calido serii ERYK ¾” stanowi rozwiązanie problemu montażowego w ograniczonej przestrzeni montażowej kotła wiszącego przy podłączaniu zaworu odcinającego, filtra i zaworu zwrotnego (3 w 1). Jest on wyposażony w filtr antykamienny umieszczony w kuli, chroniący kocioł przed zanieczyszczeniami z instalacji c.o. i w zawór zwrotny, który umożliwia czyszczenie filtra bez potrzeby opróżniania wody od strony kotła. Jest to innowacyjny produkt dedykowany do podłączania kotłów wiszących jedno- i dwufunkcyjnych do 28 kW.

  PRO – SERVICE Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe Sp. z .o.o – WIELOGAZOWE, WIELOPUNKTOWE STACJONARNE SYSTEMY DETEKCJI GAZÓW DO GARAŻY ZAMKNIĘTYCH I … NIE TYLKO.

  Światowa nowość. Istotą nowatorskiego rozwiązania jest funkcjonowanie dwóch, trzech, czterech-połączonych ze sobą modułów detekcyjno-pomiarowych. Górny wykrywa gazy o ciężarze właściwym podobnym do powietrza a dolne moduły wykrywają gazy cięższe od powietrza .Specyfiką tego rozwiązania jest także właściwy dobór sensorów,co wyklucza fałszywe alarmy. Urządzenia mogą pracować samodzielnie lub we współpracy z centralkami lub sterownikami tworząc Wielogazowe i wielopunktowe systemy detekcji gazów .


  Poprzedni artykułSpłuczki podtynkowe – na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze
  Następny artykułDrzwi chłodnicze i mroźnicze Refra

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj