Projektowanie domowego biura

  Żyjemy w czasach, w których praca freelancer’a jest coraz popularniejsza. Jest to naturalnie związane z niechęcią do konieczności udawania się do biura czy sztywnych godzin pracy. Przy tym osoby pracujące w tym formacie cenią sobie również wygodę, która jednak łatwo może przerodzić się w lenistwo.

  projektowanie domowego biura1 - Projektowanie domowego biura

  Wówczas, zamiast pracować, freelancer przesiedzi większość dnia, oddając się innym czynnościom, aniżeli swoim obowiązkom. Dlatego, aby faktycznie być swoim szefem, należy odseparować domowe życie od zawodowego. W tym celu przyda się własne biuro przeznaczone do wykonywania niezbędnych zajęć. Dobry dekorator wnętrz potraf zaplanować przestrzeń, aby była przyjazna dla osób w niej przebywających. Jak zatem najlepiej zaprojektować biuro?

  Komfort to podstawa

  Gdy człowiek finalnie zdecyduje się na pracę w domu, podstawą jest ustalenie ilości godzin, którą będzie na nią poświęcał. Jeśli mowa o ledwie 2-3 godzinach wystarczy zwykłe krzesło lub fotel. Natomiast, gdy plan dotyczy 8 godzin lub więcej, optymalnym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po siedzisko gwarantujące komfort nawet przez tak długą ilość czasu. Dzięki temu freelancer będzie mógł utrzymać odpowiednią postawę, co będzie miało zbawienny wpływ na jego kręgosłup.

  Biurko

  Nie należy przy tym zapominać, że komputer wraz z całym sprzętem i tak będzie znajdować się na biurku. Powinno być ono dopasowane do fotelu, aby zapewnić wygodę użytkowania. Przy tym obecnie porzuca się biurka wykonane z ciężkiego drewna na rzecz tych opartych o ergonomiczny i minimalistyczny projekt. Popularne są te oparte na wzornictwie modernistycznym i białej barwie. Przy tym projektanci zalecają, aby jak najmniej kojarzyły się one z biurowym sprzętem, a bardziej wyrażały indywidualny charakter jednostki. Dodatkowo biurko powinno pasować do wystroju danego gabinetu, dzięki czemu nie będzie zakłócać całości, a się z nią komponować.

  projektowanie domowego biura2 - Projektowanie domowego biura

  Postaw na zielone

  Zieleń w biurowcach ma za zadanie wpływać pozytywnie na samopoczucie pracowników. Dlatego nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zastosować ją również na modłę domowego miejsca praca. Nie dość, że realizowanie swoich obowiązków będzie przebiegać w milszej atmosferze, to na dodatek zyska ono dodatkowy walor estetyczny. Tak naprawdę wystarczy parę doniczek, aby się o tym przekonać.

  Harmonia

  W zależności od preferencji bałagan na biurku może świadczyć o tendencji do twórczego chaosu lub zwykłym bałaganie. Mimo wszystko lepiej utrzymywać porządek w miejscu pracy stąd przydatne będzie odpowiednie zorganizowanie powierzchni biurka za sprawą wbudowanych skrytek czy ukrywając kable w ścianie.

  Podsumowanie

  Własne domowe biuro może stać się miejscem, do którego aż chce się przychodzić. Pod warunkiem, że zostanie ono zaprojektowane we właściwy sposób.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here