Nowoczesność kontra klasyka. Trendy w pokryciach dachowych w 2019 roku

  Nie tylko funkcjonalność, ale również wzornictwo i kolorystyka – sprawdzamy, jakie pokrycia dachowe są modne w 2019 roku. Na jakie trendy dekarskie zwrócić uwagę? Czym kierować się podczas wyboru pokrycia?

  nowoczesnosc kontra klasyka trendy w pokryciach dachowych w 2019 roku - Nowoczesność kontra klasyka. Trendy w pokryciach dachowych w 2019 roku

  Moda w branży budowlanej rządzi się własnymi prawami. Popularne trendy w architekturze i budownictwie pozostają aktualne przez dłuższy czas – dotyczy to także designu dachów. Jeżeli wybierasz zatem pokrycie dachowe według obecnie panujących tendencji, możesz być pewien, że twój dach będzie modny przez co najmniej kilka lat. W tym artykule podpowiadamy, jakie są obecne trendy w pokryciach dachowych.

  Pokrycie dachowe – nowoczesne czy klasyczne?

  Wybór pokrycia dachowego powinien być podyktowany przede wszystkim spójnością architektoniczną. W obecnym budownictwie dominuje nowoczesny design o dość surowej, minimalistycznej stylistyce. Najczęstszym wyborem pasującym do tego właśnie stylu jest blachodachówka. Ogromną popularność zawdzięcza przede wszystkim możliwości dopasowania pokrycia niemalże według własnego uznania. Na rynku bez problemu znajdziemy blachodachówki o ciekawym wzornictwie, doskonale wpisującym się w estetykę minimalistycznej architektury.

  Podobną popularnością cieszą się gonty bitumiczne, które także są częstym wyborem w przypadku budynków nowoczesnych i minimalistycznych. Oba rodzaje pokryć możemy bez problemu układać na dachach płaskich – a te z kolei wydają się esencją stylu nowoczesnego.

  Jeżeli jednak szukamy pokrycia dachowego dla budynków o bardziej klasycznej stylistyce, warto rozważyć wybór np. dachówki ceramicznej. W aktualnych trendach częstym wyborem są dachówki płaskie – nie tylko ceramiczne, ale również betonowe.

  Wzornictwo i kolorystyka dachów

  Wybór rodzaju pokrycia dachowego, zgodny z panującymi trendami, to dopiero półmetek. Pozostaje nam jeszcze dopasowanie wzornictwa i kolorystyki. W stylu nowoczesnym i minimalistycznym prym wiodą proste formy geometryczne oraz kolory grafitowe. Do wyboru mamy również alternatywy dla grafitu. Są to m.in. jasne odcienie szarości, palety kolorów srebrzystych, a także bardziej ciemne warianty grafitu. Wygląd naszego dachu – by jego estetyka utrzymana była w duchu minimalizmu – powinien być oszczędny w architektoniczne detale.

  Oczywiście nie są to jedyne warianty kolorystyczne, na jakie możemy się zdecydować. Alternatywą są popularne od lat różne odcienie czerwieni.

  Wybór rodzaju pokrycia dachowego, jego wzoru i kolorystyki, nie należy zatem do zadań najłatwiejszych. Chcąc kierować się trendami należy pamiętać, że w 2019 roku dominuje i dominować będzie estetyka minimalizmu. W trakcie wyboru i podejmowania decyzji należy jednak pamiętać, że oprócz obecnie panujących trendów, warto sprawdzić jakość i funkcjonalność interesujących nas materiałów.

  Artykuł powstał przy udziale ekspertów firmy BMI BRAAS, lidera w produkcji dachówek. Więcej przydatnych informacji znajdą Państwo na stronie producenta dachówek: https://wiedza.braas.pl/produkty

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułNominalna moc grzewcza nagrzewnic wodnych – fakty czy mity?
  Następny artykułProjektowanie domowego biura

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here