Rekuperator SlimAIR – wysoka sprawność i niskie zużycie energii

Centrala rekuperacyjna SlimAIR 250 to podsufitowa jednostka o wysokiej sprawności temperaturowej (90% odzysku ciepła) i niskim zużyciu energii. Przeznaczona do energooszczędnej wentylacji domów i mieszkań o powierzchni do 120 m².

Rekuperator SlimAIR to płaska jednostka zaprojektowana jako rozwiązanie uniwersalne, tzn. może być montowana zarówno pod sufitem, jak i na ścianie.
Rekuperator SlimAIR to płaska jednostka zaprojektowana jako rozwiązanie uniwersalne, tzn. może być montowana zarówno pod sufitem, jak i na ścianie.

Idealna do montażu podsufitowego

Wysokość rekuperatora wynosi zaledwie 24,2 cm, co stanowi idealne rozwiązanie dla instalacji w ograniczonej przestrzeni, np. w suficie podwieszanym. Rekuperator SlimAIR to płaska jednostka zaprojektowana jako rozwiązanie uniwersalne, tzn. może być montowana zarówno pod sufitem, jak i na ścianie. Urządzenie jest niezwykle wszechstronne pod względem sposobu instalacji. Rekuperatory SlimAIR można zamontować w 3 pozycjach: naściennie pionowo, naściennie poziomo i podwieszaną poziomo. Filtry powietrza można łatwo wymienić (bez narzędzi) oraz bez demontażu przedniej pokrywy. Dostęp do filtrów jest zarówno z przodu, jak i z boku urządzenia, gdy urządzenie jest zawieszone pod sufitem. Dzięki temu proces wymiany filtrów jest szybki i prosty niezależnie od sposobu montażu.

Opcjonalny stelaż montażowy HRQ-SlimAIR-HANG umożliwia zawieszenie jednostki pod sufitem oraz pionowo na ścianie
Opcjonalny stelaż montażowy HRQ-SlimAIR-HANG umożliwia zawieszenie jednostki pod sufitem oraz pionowo na ścianie

Szybki i prosty montaż

Rekuperator SlimAIR jest kompaktowy i łatwy w montażu. Waży tylko 25 kg, dzięki czemu instalator może go zamontować samodzielnie/w pojedynkę. Dla montażu sufitowego dostępny jest dodatkowy stelaż montażowy do samodzielnej instalacji. Opcjonalny stelaż montażowy HRQ-SlimAIR- -HANG umożliwia zawieszenie jednostki pod sufitem oraz pionowo na ścianie. Wszystkie najważniejsze części urządzenia, jak wymiennik ciepła i wentylatory, są dostępne po otwarciu przedniej klapy obudowy. Aby ułatwić instalatorowi lub serwisantowi szybki dostęp, bez demontażu całego urządzenia. Cichy i energooszczędny System wentylacji z odzyskiem ciepła jest zaprojektowany do ciągłej pracy przy niskim zużyciu energii. Jednostka SlimAIR zużywa tylko 14,8 W (przy najniższej prędkości wentylatorów). Wykonana z wysokiej jakości materiałów, zapewnia klasę energetyczną A/A+, bardzo małe przecieki (klasa A1) oraz wysoką izolację termiczną i akustyczną. Poziom hałasu (mocy akustycznej) generowany przez urządzenie wynosi 50 dB(A).

REKLAMA

W celu zmniejszenia hałasu zastosowaliśmy następujące rozwiązania konstrukcyjne:

  • wentylator nawiewny umieszczony przed wymiennikiem ciepła
  • profilowane kanały przepływu powietrza
  • specjalne kratki do wentylatorów
  • obudowa EPP z izolacją akustyczną
Moduł Constant Flow to gwarancja utrzymania stałego wydatku powietrza w instalacji wentylacyjnej
Moduł Constant Flow to gwarancja utrzymania stałego wydatku powietrza w instalacji wentylacyjnej

Moduł stałego przepływu (CF)

Rekuperator można wyposażyć w moduł stałego przepływu (CF). Moduł Constant Flow to gwarancja utrzymania stałego wydatku powietrza w instalacji wentylacyjnej. Podczas użytkowania instalacja wentylacyjna ulega rozregulowaniu w sposób naturalny. Zabrudzone filtry powietrza czy skropliny na wymienniku ciepła powodują wzrost oporów ciśnienia w instalacji. Tym samym wpływając na wydajność urządzenia. Dodanie modułu CF do systemu rekuperacji zapewni 100% sprawność systemu rekuperacji przez cały rok. Tylko zbilansowany system wentylacji w pełni wykorzystuje efektywność centrali rekuperacyjnej.

Łatwa, beznarzędziowa wymiana filtrów powietrza.
Łatwa, beznarzędziowa wymiana filtrów powietrza.

Ochrona przed zamarzaniem

Zaawansowany algorytm sterujący pracą wentylatorów wraz z wbudowaną nagrzewnicą wstępną 1 kW zabezpiecza wymiennik ciepła, serce urządzenia, przed zamarzaniem i ryzykiem uszkodzenia. Efektywność energetyczna tego dwustopniowego systemu ochrony przed zamarzaniem polega na tym, że nagrzewnica wstępna może być załączona (generując dodatkowe zużycie energii) dopiero, gdy temperatura przed i za wymiennikiem spadnie poniżej pewnego progu.

HRV vs ERV

90% sprawność odzysku ciepła jest osiągana dzięki wysokiej jakości przeciwprądowemu wymiennikowi ciepła wykonanemu z materiału PET. Dla klientów zamieszkujących zimne i suche obszary, dodaliśmy opcję zmiany standardowego wymiennika ciepła na entalpiczny wymiennik ciepła. Oprócz odzysku ciepła, entalpiczny wymiennik ciepła transferuje również wilgoć między strumieniami. W chłodne dni (gdy powietrze zewnętrzne jest suche) wymiennik entalpiczny może pomóc w utrzymaniu komfortowego poziomu wilgotności (40-60%) w domu. Dzięki temu latem obniży wilgotność względną powietrza nawiewanego. Kolejną zaletą rekuperatorów z odzyskiem wilgoci jest znacznie niższe ryzyko zamarznięcia wymiennika ciepła podczas mrozów. Wymiennik entalpiczny może sprawdzić się także w klimatyzowanych obiektach. Redukując pojemność cieplną wilgotnego powietrza, redukuje też ilość energii potrzebnej do chłodzenia.

Filtry plisowe o zwiększonej powierzchni filtracji
Filtry plisowe o zwiększonej powierzchni filtracji

Budowa

Obudowa rekuperatora jest wykonana z EPP, czyli spienionego polipropylenu – materiału o znakomitych właściwościach termoizolacyjnych oraz akustycznych. Na korpusie urządzenia znajdują się 4 stalowe uchwyty montażowe oraz 4 klamry zaciskowe do otwarcia klapy przedniej. Standardowym wyposażeniem są 2 filtry plisowane o zwiększonej powierzchni filtracji, generujące niskie spadki ciśnienia. Filtry powietrza są sklasyfikowane jako ISO coarse 70% wg normy ISO 16890.

alnor.com.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze