Wąska łazienka: optymalne wykorzystanie przestrzeni z systemem podtynkowym i prysznicem bez brodzika

Zaprojektowanie w pełni funkcjonalnej wąskiej łazienki stanowi prawdziwe wyzwanie. Jest to jednak możliwe przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań instalacyjnych. Elementy podtynkowe firmy Viega pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń, bez ingerencji w ściany budynku, W połączeniu z przemyślaną kolorystyką i dopasowanymi akcesoriami, zapewnia to również pożądany efekt wizualny.

Wąska łazienka: optymalne wykorzystanie przestrzeni z systemem podtynkowym i prysznicem bez brodzika
Niewidoczne, ale bardzo praktyczne: w ściankach zamontowano elementy podtynkowe Viega Prevista. Ścianka działowa skraca optycznie wąską łazienkę i zasłania strefę prysznica. Po prawej stronie zastosowano zabudowę do połowy wysokości ściany. Mieszczą się w niej przyłącza wody, a na górze zyskujemy dodatkowe miejsce na akcesoria.

Dzięki systemom podtynkowym, takim jak Viega Prevista, zmiana aranżacji łazienki podczas remontu jest zdecydowanie łatwiejsza. Zyskujemy przy tym dużą swobodę w kształtowaniu przestrzeni. Elementy podtynkowe doskonale nadają się do podzielenia łazienki na odrębne strefy funkcjonalne. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pomieszczeń o nietypowym układzie,
na przykład długich i wąskich. W przykładowym projekcie, ścianka poprzeczna, w której zabudowano stelaż do WC z serii Prevista, pełni funkcję zarówno estetyczną, jak i praktyczną. Rozdziela strefę toalety od strefy kąpieli, czyniąc ją niewidoczną dla osoby wchodzącej do łazienki. Zapewnia to pełen komfort oraz poczucie intymności podczas korzystania z przestronnego prysznica typu walk-in. 

Wąska łazienka: optymalne wykorzystanie przestrzeni z systemem podtynkowym i prysznicem bez brodzika
Odpływ prysznicowy Advantix Cleviva można zamontować również bezpośrednio przy ścianie. Smukły profil ze stali nierdzewnej o odpowiednim spadku odprowadza wodę do centralnego wpustu.

Funkcjonalny odpływ podłogowy

Prysznic z odpływem na poziomie posadzki oferuje nie tylko więcej przestrzeni, ale także wygodny, bezbarierowy dostęp. To bardzo ważne zwłaszcza w przypadku starszych użytkowników lub osób z różnego rodzaju ograniczeniami ruchowymi.
Wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem z punktu widzenia komfortu jest umieszczenie odpływu nie pośrodku strefy prysznica, lecz na jej krawędzi – na przykład przy samej ścianie.
Taki projekt można łatwo wykonać przy zastosowaniu odpływu Advantix Cleviva firmy Viega. W przeciwieństwie do tradycyjnych odwodnień liniowych, woda jest tutaj odprowadzana w wąskim profilu ze stali nierdzewnej (o odpowiednim spadku) do centralnego wpustu. Pozwala to na precyzyjny montaż w dowolnym miejscu.

REKLAMA

Dużą zaletą Advantix Cleviva jest wyjątkowa łatwość czyszczenia odpływu.
Podczas sprzątania prysznica wystarczy przetrzeć profil ściereczką.
Dodatkowo, wkład można wyjąć jednym ruchem ręki, żeby wyczyścić sitko w odpływie.

Wąska łazienka: optymalne wykorzystanie przestrzeni z systemem podtynkowym i prysznicem bez brodzika
Przycisk uruchamiający Visign for Style 20 dyskretnie integruje się z kolorystyką wnętrza, a jednocześnie przekonuje oryginalnym designem.

Świadome wykorzystanie koloru

Pożądany efekt przestrzenny w łazience można osiągnąć również poprzez przemyślany dobór kolorów. W przykładowym projekcie wzrok jest celowo kierowany ku górze, dzięki zastosowaniu różnych odcieni i materiałów na ścianach. Ponadto jasny kolor w dolnej części łazienki sprawia, że pomieszczenie wydaje się szersze niż jest w rzeczywistości.

Przyciski uruchamiające do WC firmy Viega to stylowe detale przyciągające uwagę.
Model Visign for Style 20 charakteryzują okrągłe klawisze, które w połączeniu z prostokątną geometrią ramki stanowią ciekawy akcent wzorniczy. Klawisz do spłukiwania pełnego jest delikatnie wypukły, a klawisz do spłukiwania oszczędnego delikatnie wklęsły.
Dzięki grubości zaledwie 8 mm, przycisk ładnie wtapia się w ścianę, a przy zastosowaniu specjalnej ramki montażowej można go również całkowicie zlicować z powierzchnią glazury

Wąska łazienka: optymalne wykorzystanie przestrzeni z systemem podtynkowym i prysznicem bez brodzika
Przycisk uruchamiający Visign for Style 23 w kolorze matowej czerni stanowi ciekawy akcent dekoracyjny.

Dodatkowy akcent kolorystyczny

Seria Visign oferuje także wersje dla klientów, którzy chcą wprowadzić do swojej łazienki dodatkowe akcenty kolorystyczne. Przykładem jest przycisk Visign for Style 23, dostępny w niezwykle modnym odcieniu matowej czerni. Dzięki delikatnie zaokrąglonym liniom, wpisuje się on w aktualny trend emocjonalnego designu.
Ciekawym rozwiązaniem wzorniczym jest zakończenie klawiszy na równi z krawędzią całej płytki.

Wąska łazienka: optymalne wykorzystanie przestrzeni z systemem podtynkowym i prysznicem bez brodzika
Odpływ prysznicowy Advantix Cleviva dostępny jest również w modnym kolorze czarnym matowym.

Matowa czerń doskonale sprawdzi się także w strefie prysznica. Firma Viega oferuje swój odpływ podłogowy Advantix Cleviva również w tym eleganckim kolorze.
Idealnie komponuje się on z czarną armaturą i innymi akcesoriami, co pozwala stworzyć spójną aranżację łazienki.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *