Remonty i regeneracja siłowników hydraulicznych

  Siłowniki hydrauliczne to inaczej silnik hydrostatyczny o posuwistych ruchach. Jego organem roboczym jest najczęściej tłok lub membrana. Pomimo prostej konstrukcji siłowniki hydrauliczne charakteryzują się wysoką efektywnością i duże możliwości zastosowania. Siłowniki te wykorzystywane są w wielu branżach przemysłu, między innymi w branży budowlanej, górnictwie, hutnictwie czy rolnictwie. Niestety siłowniki hydrauliczne, tak jak wszystkie inne ulegają awariom. Wówczas potrzebny jest remont bądź regeneracja siłownika.

  Remonty i regeneracja siłowników hydraulicznych

  Przyczyny awarii siłowników hydraulicznych

  Siłowniki ulegają awarii z wielu powodów. Oprócz oczywistego powodu uszkodzeń, jakim jest amortyzacja i zużycie siłownika, występują inne przyczyny wcześniejszego zużywania się siłowników hydraulicznych. Dzieje się tak między innymi przez zanieczyszczenia płynów roboczych czy niedotrzymywanie terminowych wymian oleju, nadmierne obciążenie siłownika, zbyt wysokie lub niskie ciśnienie w układzie czy zewnętrzne uszkodzenia siłownika. Taki działania mogą znacznie przyspieszyć proces starzenia się i amortyzowania siłowników. 

  Hydraulika siłowa i regeneracja siłowników

  Kiedy siłownik ulega awarii wymaga on regeneracji. Takie usługi oraz szereg innych usług związanych z hydrauliką siłową świadczy firma fluiconnecto. W zakres usług oferowanych przez firmę na rzecz siłowników hydraulicznych wchodzą między innymi wymiana uszczelnień, regeneracja lub całkowita wymiana tłoczysk, wymiana łożysk i rur cylindra czy testy na stanowiskach diagnostycznych.

  Więcej na temat hydrauliki siłowej do znalezienia tutaj: fluiconnecto.pl

  Na czym polega proces regeneracji siłownika hydraulicznego?

  Proces regeneracji siłownika rozpoczyna się demontażem na części i identyfikacją uszkodzeń. Następnie zespół ekspertów sporządza ekspertyzę, w której opisują stan techniczny przyjętego siłownika. Specjaliści sporządzają również wycenę naprawy i regeneracji. Po akceptacji wyceny przez klienta zespół przystępuje do procesu naprawy lub wymiany określonych części. W przypadku jeśli wycena okaże się niekorzystna dla klienta a proces naprawy mało rentowny zespół ma możliwość wykonania nowych, takich samych siłowników na specjalne zamówienia klienta. Wykonywane są na wzór starego, uszkodzonego siłownika i przesyłane do klienta.  Firma fluiconnecto oprócz regeneracji siłowników hydraulicznych oferuje inne usługi oraz produkty hydrauliki siłowej, takie jak węże i złącza hydrauliczne, rury i złącza rurowe, akcesoria pomiarowe, narzędzia a nawet maszyny do produkcji przewodów. Dostawca usług i produktów hydraulicznych posiada oddziały na terenie całej Polski.

  Poprzedni artykułSystemy podtynkowe Cersanit – rozwiązania na miarę potrzeb
  Następny artykuł3 największe mity dotyczące ogrzewania podłogowego

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here