Rewersyjne pompy ciepła – grzanie i chłodzenie w jednym

Nowoczesne rozwiązania przeznaczone do utrzymania właściwej temperatury w pomieszczeniach muszą odpowiadać obowiązującym standardom energetycznym budynków. W dużej mierze stawiają więc na wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii i wysokosprawnych urządzeń pobierających energię.

Rewersyjne pompy ciepła - grzanie i chłodzenie w jednym

Połączenie tych zalet wymiernie przyczynia się do ograniczenia wydatków ponoszonych na eksploatację budynku. Rewersyjne pompy ciepła to urządzenia, które idą kolejny krok naprzód w dziedzinie ochrony środowiska i optymalizacji kosztów utrzymania prawidłowej temperatury wnętrz. Dzięki innowacyjnemu połączeniu funkcji ogrzewania i chłodzenia, są kompleksowym rozwiązaniem gwarantującym sprawne przekazywanie i odprowadzanie ciepła. SI 30TER+ i SI 75TER+ to wysokiej klasy rewersyjne pompy ciepła firmy Dimplex, które dzięki innowacyjnym technologiom, poza funkcjami grzewczymi w sezonie zimowym, mogą także chłodzić i dostarczać ciepłą wodę użytkową na bieżące potrzeby w sezonie letnim. Zakres oferowanej mocy powoduje, że są one dedykowane do małych i średnich budynków o charakterze mieszkalnym bądź użytkowym.

Ciepło w zimie

Naturalne ciepło gromadzące się w gruncie lub przekazywane do niego dzięki opadom atmosferycznym może być wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej. Rewersyjne pompy ciepła firmy Dimplex wyposażone są w wydajne podzespoły, które gwarantują wysoką sprawność całych urządzeń. SI 30TER+ to rewersyjna pompa ciepła odpowiednia do większych budynków mieszkalnych i użytkowych. Dzięki dwóm sprężarkom gwarantuje utrzymanie stałej mocy grzewczej do 28, 6 kW nawet w najbardziej wymagających warunkach. Model SI 75TER+ dysponuje takimi samymi podzespołami, ale jego maksymalna moc grzewcza to 64 kW, co powoduje, że ciepło może być wykorzystywane w znacznie większych obiektach. Poza ogrzewaniem ciepłej wody użytkowej i pomieszczeń użytkowych można je przekazywać na inne cele.

REKLAMA


Maksymalny pobór prądu w modelu SI 30TER+ wynosi 11, 6 kW, a w SI 75TER+ jest to 29, 3 kW. Korzystny stosunek mocy grzewczej do mocy pobranej sprawia, że rewersyjne pompy ciepła firmy Dimplex osiągają wysoki współczynnik wydajności (COP) zgodny z normą EN 14511.

Rewersyjne pompy ciepła - grzanie i chłodzenie w jednym

Chłód w lecie

Funkcja ogrzewania nie jest już wystarczającym atutem w dobie niskoenergetycznego oraz pasywnego budownictwa. Dobrze izolowane budynki, które w okresie zimowym mają jak najefektywniej pozyskiwać ciepło z otoczenia, podczas letnich, słonecznych dni stosunkowo szybko się nagrzewają, co prowadzić może do poczucia dyskomfortu w ich wnętrzach. Dzięki zastosowaniu rewersyjnych pomp ciepła, można efektywnie obniżać temperaturę, a nadmiar energii odprowadzany jest do dolnego źródła ciepła. Urządzenie SI 30TER+ dysponuje mocą chłodniczą 35, 3 kW. Model SI 75TER+ pozwala na szerszy zakres wykorzystania funkcji chłodzenia z uwagi na maksymalną moc chłodniczą na poziomie 75, 5 kW. Chłodzenie może odbywać się w sposób dynamiczny przy użyciu konwektorów wentylatorowych bądź cichy przez wykorzystanie istniejących powierzchni grzewczych (np. ogrzewanie podłogowe lub ścienne). Równocześnie nadmiar energii cieplnej może być przekazywany do podgrzania ciepłej wody użytkowej lub innych miejsc, jak np. basen. Zarządzanie łączonym systemem grzania/chłodzenia przejmuje wówczas sterownik rewersyjnej pompy ciepła.

Uniwersalne rozwiązania oferowane w rewersyjnych pompach ciepła firmy Dimplex są w stanie zagwarantować kompleksową obsługę pomieszczeń mieszkalnych lub przemysłowych z wysokim obciążeniem termicznym. Dzięki wykorzystaniu dolnego źródła ciepła zarówno do celów pozyskiwania energii cieplnej, jak i jej odprowadzania, można znacznie obniżyć koszty bieżącej eksploatacji budynków.

www.dimplex.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SCHIESSL logo

Patron sekcji Pompy ciepła

Schiessl Polska Sp. z o.o. to doświadczony dystrybutor szerokiej gamy produktów z zakresu chłodnictwa, klimatyzacji, pomp ciepła i czynników chłodniczych. Na rynku polskim działamy już od ponad 25 lat.

W całym kraju dysponujemy siecią 13 doskonale zaopatrzonych Oddziałów, w których znajdują się: salon sprzedaży, magazyn i stacja napełniania czynników. Na miejscu pomocą służą wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści.

Jesteśmy dystrybutorem klimatyzatorów (split i multisplit) RAC/LCAC marki Hisense. Nowoczesne urządzenia spełniają wszystkie normy energetyczne i środowiskowe, a przy tym zapewniają komfort cieplny w pomieszczeniu, zarówno w trybie chłodzenia, jak i grzania. Klimatyzatory Hisense wyróżniają się nowoczesnym designem i efektywnymi rozwiązaniami.

Jesteśmy dystrybutorem urządzeń VRF marki Hisense, charakteryzujących się wysoką wydajnością i niezawodnymi rozwiązaniami. Typoszeregi systemów VRF serii Hi-FLEXi i Hi-Smart obejmują szeroką gamę jednostek zewnętrznych zaprojektowanych, aby spełnić różnorodne wymagania w kwestii chłodzenia i ogrzewania, uwzględniając uwarunkowania wynikające z konstrukcji obiektów ich kubatury oraz aranżacji przestrzeni. Kompleksowe rozwiązania z zakresu systemów VRF pozwalają stworzyć warunki dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Część naszego asortymentu jest dostępna również online na platformie zakupowej branży HVAC – schiessl24.pl.

W swojej działalności dostarczamy więcej niż produkty, każdego Klienta wspierając:

  • technicznie,
  • inwestycyjnie,
  • legislacyjnie,
  • szkoleniowo.

Jako Współzałożyciel Fundacji Ochrony Klimatu PROZON pomagamy również w odzysku i regeneracji czynników chłodniczych.

W naszej kompleksowej ofercie znajdują się produkty czołowych, renomowanych marek, m.in.: Hisense, LG, Panasonic, Bitzer, Bock, Danfoss, Guntner, Rivacold, Sanhua, Swep, Tecumseh, Thermokey, Honeywell.

Zapraszamy do współpracy!


Najnowsze