Rozwiązania firmy Taconova zgodne z koncepcją zrównoważonego rozwoju

Arosa w kantonie Gryzonia to jedna z najbardziej znanych miejscowości turystycznych w Szwajcarii. Tamtejsze hotele muszą być stale przygotowane na dużą liczbę gości, oczekujących wysokiego standardu usług.

rozwiazania firmy taconova zgodne z koncepcja zrownowazonego rozwoju - Rozwiązania firmy Taconova zgodne z koncepcją zrównoważonego rozwoju
Cztery stacje TacoTherm Fresh Peta X połączone w kaskadę są w stanie bez problemu zapewnić wystarczającą ilość świeżej ciepłej wody nawet w godzinach szczytu.

Valsana Hotel & Apartments oferuje nowoczesne pokoje z niepowtarzalnym widokiem na góry. W obiekcie tym położono również nacisk na przyszłościową koncepcję energetyczną oraz materiały i technologie wpisujące się w koncepcję zrównoważonego rozwoju. Moduły świeżej wody użytkowej firmy Taconova w układzie kaskadowym gwarantują wydajne, higieniczne i ekologiczne zaopatrzenie w ciepłą wodę. W hotelu zastosowano wiele ciekawych technologii, między innymi w zakresie ogrzewania wody pitnej, czyli technologię świeżej wody. Centralne ogrzewanie wody na zasadzie przepływu jest wydajne i higieniczne, ponieważ znacznie redukuje ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii Legionella.

Żeby spełnić wymagania wszystkich obszarów hotelu w zakresie podgrzewanej wody użytkowej zastosowano różne warianty stacji TacoTherm Fresh Peta X w układzie kaskadowym, w zależności od zapotrzebowania i z uwzględnieniem redundancji. Kaskada łączy w sobie wydajność czterech stacji, dzięki czemu można uzyskać maksymalnie 304 l/m gorącej wody użytkowej o temperaturze 60 °C i temperaturze początkowej 70 °C. Oprócz poczwórnej kaskady w głównej części hotelu, stacje TacoTherm Fresh Peta X zostały również wykorzystane w innych miejscach.

Taconova

test
Poprzedni artykułFilmy montażowe, nowości, inspiracje łazienkowe – Viega Polska z własnym kanałem na YouTube
Następny artykułDrzwi wejściowe – ochrona przed hałasem czyli izolacyjność akustyczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here