Strona główna Katalog produktów Instalacje ciepłej wody użytkowej

Instalacje ciepłej wody użytkowej

Kompaktowe węzły cieplne do ścianek działowych

Opracowany przez firmę Taconova mieszkaniowy węzeł cieplny TacoTherm Dual Piko łączy przepływowe podgrzewanie wody użytkowej z odpowiednią do zapotrzebowania dystrybucją ciepła grzewczego dla jednostki mieszkaniowej.

Termodynamiczny ogrzewacz wody z pompą ciepła

Explorer to kompaktowe urządzenie, ogrzewacz wody z wbudowaną pompą ciepła, które jest przeznaczone do instalacji w garażu, piwnicy, kotłowni czy pralni.

Inteligentny podgrzewacz wody VELIS

Podgrzewacze VELIS PREMIUM zrywają z pojęciem tradycyjnego podgrzewacza. Inteligentne funkcje dostosowania produkcji wody do rytmu życia użytkowników, duża wydajność, kompaktowe kształty i możliwość indywidualnego dobrania koloru obudowy sprawiają, że urządzenia te idealnie dopasowują się do potrzeb użytkowników.

Podgrzewacz wody Nuos Evo Split FS 300

Podgrzewacz wody z pompą ciepła - wersja stojąca typu SPLIT z oddzielną jednostką zewnętrzną, który wytycza nowe standardy wydajności produkcji ciepłej wody za pomocą energii odnawialnej, którą jest ciepło zawarte w powietrzu, maksymalizując jednocześnie komfort i oszczędność energii. Wszechstronny i łatwy w instalacji, jest ekologiczną ewolucją tradycyjnych podgrzewaczy wody. To wynik intensywnych badań działu R&D Ariston, w celu poprawy efektywności energetycznej oraz łatwości użytkowania podgrzewaczy, w których produkcji Ariston jest światowym liderem.

Nowe przepływowe podgrzewacze wody marki Junkers

Junkers wprowadził do swojej oferty dwa nowe gazowe przepływowe podgrzewacze ciepłej wody użytkowej (W 10 KB i WRP 11-2B).

Nowe naczynia wzbiorcze w ofercie FERRO

Naczynia do centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz solarne to najnowsza oferta techniki grzewczej FERRO.

Jubileuszowy model ogrzewacza DHE firmy Stiebel

Dokładnie 25 lat temu model DHE firmy Stiebel Eltron zapoczątkował rozwój elektronicznych ogrzewaczy przepływowych. Obecnie typ DHE zajmuje czołowe miejsce pod względem zaawansowanej technologii, komfortu oraz atrakcyjnego wyglądu. Inwestorzy już od ćwierć wieku najchętniej wybierają właśnie ten ogrzewacz do swoich łazienek. Z okazji jubileuszu, firma Stiebel Eltron przygotowała limitowaną serię urządzenia o nazwie „DHE Edycja 25”. Zakup tego modelu jest premiowany przez firmę Stiebel Eltron atrakcyjnym upominkiem.

Pułapki cieplne jak wykorzystać je w praktyce?

Stosowanie pułapek cieplnych w postaci odpowiedniego układu rur, mających na celu zatrzymanie naturalnego obiegu wody, to technika dobrze znana już od dawna - jednak dziś wydaje się ona raczej zapomniana. Naturalny obieg wody powoduje zwiększone straty energii cieplnej, a w przypadku podzespołów narażonych na przedłużone działanie niepotrzebnie wysokich temperatur może doprowadzić do skrócenia żywotności. Pułapka cieplna to rozwiązanie, jakie warto wykorzystywać, i pomimo, że wykonanie pułapki zabiera więcej czasu, to jest to rozwiązanie korzystne w dłuższej perspektywie czasu.

System AquaEasy. Po prostu ciepła woda

System AquaEasy o wydajności do 350 kW jest przeznaczony do przygotowania ciepłej wody w sposób ciągły w budynkach mieszkalnych, hotelach, szkołach, ośrodkach sportowych, itp.

Ciepła woda pod znakiem eko – podgrzewacz Dafi

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, aby sprzęty, których używamy w domu czy w miejscu pracy były przyjazne środowisku, zużywały jak najmniej energii.