Rusztowania jezdne – na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Prace instalacyjne wykonuje się w wielu branżach. Montaż instalacji hydraulicznych, sanitarnych, elektrycznych i grzewczych, instalacja systemów klimatyzacyjnych czy paneli fotowoltaicznych – to tylko niektóre przykłady. Wiele z tych prac wymaga długotrwałego wykonywania zadań na wysokościach, co może być niebezpieczne oraz mało komfortowe. Dlatego instalatorzy powinni zainwestować w rusztowanie jezdne. Dlaczego w tym przypadku okażą się lepszym rozwiązaniem o drabin? Jakie są ich największe zalety oraz czym kierować się przy wyborze rusztowań?

Rusztowanie jezdne

Drabina czy rusztowanie jezdne? Najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Montaż nawet najprostszych instalacji jest zajęciem czasochłonnym i jednocześnie wymagającym precyzji. W takich momentach stabilne rusztowanie jezdne zapewnia większy niż w przypadku tradycyjnej drabiny komfort pracy – nie musimy nieustannie skupiać się na utrzymywaniu równowagi, a wygodne barierki stanowią dodatkowe zabezpieczenie. Nie bez powodu to właśnie rusztowania jezdne rekomenduje się jako zabezpieczenie podczas pracy na wysokości – szeroka platforma pomieści niezbędne narzędzia oraz często więcej niż jednego pracownika, jednocześnie nie wymagając ciągłego przestawiania konstrukcji w przypadku montażu instalacji na większej powierzchni roboczej.

Profesjonalne rusztowania przejezdne – lekkie i zarazem stabilne

Jeszcze do niedawna rusztowania kojarzone były przede wszystkim z topornymi i ciężkimi konstrukcjami, których zarówno transport, jak i rozłożenie wymagało sporego wysiłku i było czasochłonne. Najwyższa pora, by zerwać z tym stereotypem – nowa oferta KRAUSE zawiera profesjonalne rusztowania przejezdne zgodne z nową normą PN-EN 1004. Wszystkie modele zostały wyposażone w innowacyjną poręcz wyprzedzającą. Jak jej działania wygląda w praktyce? Poręcz na potrzeby kolejnego podestu montuje się zawsze z podestu poniżej – oznacza to, że użytkownik wchodzący na kolejny poziom przez jego uchylną klapę, będzie już w momencie wejścia chroniony przed upadkiem przez zamontowaną na nim wcześniej poręcz. Dzięki temu rozwiązaniu, podczas montażu rusztowania jezdnego  nie wymaga się stosowania indywidualnych środków ochrony. Koniec ze stereotypowymi rusztowaniami, których montaż jest trudny, długotrwały i niebezpieczny. Nowoczesne rusztowania jezdne są lekkie, łatwe w montażu oraz wyposażone w szereg rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo.

REKLAMA

Rusztowanie przejezdne

Rusztowania wewnątrz pomieszczeń? Jak najbardziej!

Choć rusztowanie przejezdne wykorzystujemy najczęściej do prac na zewnątrz budynków, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozstawić je również wewnątrz nich. Wiele instalacji montuje się przecież w pomieszczeniach, a lekkie aluminiowe rusztowanie montażowe to prosta konstrukcja o niewielkich wymiarach – w sam raz do prac wykończeniowych wewnątrz budynku. Atestowane rusztowanie mobilne składa się tylko z pięciu elementów i podczas montażu nie wymaga stosowania żadnych narzędzi. Niewielkie wymiary pozwalają na sprawny przejazd rusztowania przez otwory drzwiowe bez konieczności demontażu całości, co jest szczególnie ważne w przypadku instalacji znajdujących się w kilku pomieszczeniach. Kompaktowe rusztowanie mobilne może być również ustawione na schodach, podmurówkach i innych nierównościach, co dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność. Ważnym elementem montażowym rusztowań mobilnych są w rolki z hamulcami zapewniające stabilizację podczas pracy. Nie musimy obawiać się zatem, że rusztowanie „odjedzie” w momencie wykonywania przez nas precyzyjnych i wymagających skupienia czynności.

Rusztowanie mobilne

Rusztowanie składane – niewielki rozmiar i pełna funkcjonalność

Tak jak wspominaliśmy, nie tylko montaż, ale również transport niektórych modeli rusztowań bywa naprawdę uciążliwy. Z myślą o fachowcach przemieszczających się w trakcie pracy, konstruktorzy KRAUSE zaprojektowali rusztowanie składane. Pod względem funkcjonalności rusztowanie składane KRAUSE odpowie na wszystkie potrzeby długotrwałych prac na niedużej wysokości. Podstawowa konstrukcja gwarantuje szybki i bezproblemowy montaż oraz demontaż. Rusztowanie składane zostało dodatkowo wyposażone w rolki jezdne z hamulcem. Można też regulować wysokość zawieszenia pomostu (co szczebel w ramie), maksymalnie do 90 cm oraz w odpowiednim ustawieniu niwelować nierówności podłoża, np. na schodach. Tego rodzaju rusztowanie przejezdne sprawdzi się doskonale w przypadku ekip budowlanych często zmieniających miejsce pracy lub do użytku prywatnego – w przypadku osób, które na drabinie czują się niekomfortowo, to rusztowanie będzie doskonałą dla niej alternatywą.

Rusztowanie składane

Niewielkie rozmiary, większa wysokość robocza, możliwość szybkiego i bezproblemowego montażu oraz przemieszczania rusztowania – przed zakupem każdy powinien zadać sobie pytanie, na czym zależy mu najbardziej. Jedno jest pewne – w ofercie KRAUSE każdy znajdzie rusztowanie jezdne dopasowane do swoich potrzeb!

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *