Na co zwrócić uwagę przy kupnie krzesła biurowego?

Wygodne krzesło biurowe to podstawa. W pozycji siedzącej spędzamy zazwyczaj kilka godzin dziennie, dlatego powinniśmy zrobić wszystko, by ulżyć naszemu kręgosłupowi. Jeśli szukasz wygodnego krzesła biurowego, zapewne wiesz, jak zły wpływ na nasz kręgosłup ma nieodpowiednie dobrane krzesło.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie krzesła biurowego?

Które krzesło biurowe wybrać?

Dobór krzesła biurowego to kwestia indywidualna. Każdy powinien dopasować je do swoich oczekiwań. Przed zakupem, zadaj sobie kilka pytań:

  • ile godzin dziennie zamierzasz spędzać w pozycji siedzącej?
  • czy zależy Ci na regulacji oparcia?
  • czy krzesło powinno posiadać zagłówek i podłokietniki?
  • jaki styl krzesła Ci odpowiada? Nowoczesne, elegancki, gamingowe?
  • jak dużo pieniędzy chcesz przeznaczyć na zakup krzesła biurowego?

Odpowiedzi na te pytania ułatwią Ci wybór odpowiedniego dla Ciebie krzesła.

REKLAMA

Gdzie kupić krzesło biurowe?

Krzesło biurowe możesz kupić zarówno w sklepie internetowym, jak i w stacjonarnym. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. W sklepie stacjonarnym zdecydowanie łatwiej jest podjąć nam decyzję. Wybór zazwyczaj jest ograniczony. W sklepach internetowych wybór krzeseł jest o wiele większy. Surfując po internecie, możemy wybierać wśród setek, a nawet tysięcy foteli biurowych.Decyzja o zakupie nie powinna być podejmowana pochopnie. Dobrze dobrane krzesło biurowe to nie tylko kwestia wygody. To przede wszystkim najlepszy możliwy sposób, by zadbać o swój kręgosłup.

Krzesło biurowe, a Twoja budowa ciała

Kluczową kwestią przy wyborze krzesła biurowego jest Twoja budowa ciała. Idealnie dobrane krzesło dla osoby mającej 160 cm wzrostu, niekoniecznie sprawdzi się dla osoby wysokiej i postawnej. Osobie wysokiej zdecydowanie sprawdzi się krzesło biurowe z wysokim oparciem i dużym siedziskiem. Dla osób szczupłych zalecane są krzesła z mniejszym siedziskiem oraz wąskim odstępem pomiędzy podłokietnikami. Kupując krzesło biurowe w sklepie internetowym, koniecznie zwróć uwagę na jego wymiary podane w opisie produktu.

Źle dopasowane krzesło biurowe. Czego unikać?

Dlaczego wybór krzesła biurowego jest tak ważny? Źle dobrane krzesło może wpływać nie tylko na zdrowie, ale także na nasze samopoczucie. Skutkami źle dobranego krzesła mogą być: bóle pleców, dyskomfort, roztargnienie, brak koncentracji, skrzywienie kręgosłupa, obniżenie wydajności pracy. Jak uniknąć kupna źle dopasowanego krzesła biurowego? Nasza rada jest prosta-stawiaj na wygodę, nie na design! Nawet najbardziej supernowoczesne krzesło może okazać się Twoim największym koszmarem. Unikaj krzeseł niedopasowanych do twojej budowy ciała. Zawsze sprawdzaj wymiary krzesła podane w opisie produktu. Nie podejmuj pochopnych decyzji zakupowych.

Czy sposób wykonania krzesła biurowego ma znaczenie?

Krzesła biurowe najczęściej wykonane są z siateczki, ekoskóry, skóry naturalnej lub tkaniny. To od naszych preferencji zależy, które z krzeseł biurowych wybierzemy.

  • Krzesła wykonane z siateczki ułatwiają szybszy przepływ powietrza, dzięki czemu rzadziej się nagrzewają, mając styczność z naszym ciałem. Gdy pracujemy w miejscu bez klimatyzacji, to krzesło może okazać strzałem w dziesiątkę. Niestety, minusem tanich krzeseł biurowych wykonanych z siateczki, jest szybkie odkształcanie się materiału.
  • Krzesła biurowe wykonane z tkaniny cechują się wytrzymałością na otarcia i zabrudzenia. Minusem tkanin jest łatwość przedostania się pod materiał mikro zabrudzeń, np. okruszków. Może być to kłopotliwe, gdy często spożywamy kruche posiłki przy biurku.
  • Krzesła z ekoskóry sprawdzą się świetnie w chłodnych pomieszczeniach. To właśnie w takich warunkach najlepiej spisuje się ekoskóra. W pomieszczeniach nieklimatyzowanych może okazać się kłopotliwa. Odkryte części ciała będą przyklejać się nam do krzesła.
  • Fotele ze skóry najczęściej wybierane są przez miłośników klasy i elegancji. Aby krzesło służyło nam jak najdłużej, musimy zadbać o jej regularną konserwację.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *