Siewniki Amazone – sprawdź, który model sprawdzi się w Twoim gospodarstwie!

Potrzebny Ci siewnik? W tym sezonie postaw  na markę Amazone i jej propozycje, które cieszą się popularnością nie tylko wśród polskich rolników. Firma, w odpowiedzi na różne zapotrzebowania dostarcza zarówno siewniki do siewu punktowego, jak również mechaniczne i pneumatyczne. Każdy z nich może realnie poprawić komfort pracy w Twoim gospodarstwie, a zarazem zwiększyć obfitość plonów. Ta inwestycja szybko się zwraca.

Siewniki Amazone - sprawdź, który model sprawdzi się w Twoim gospodarstwie!

Siewniki do siewu punktowego – precyzyjna aplikacja nasion

Są takie uprawy, które muszą zostać obsadzone w ściśle wyznaczonych miejscach. Do takich zadań warto zaangażować siewnik do siewu punktowego. To urządzenie dociera nawet do trudno dostępnych miejsc i bardzo dokładnie rozdziela nasiona. Ma na tyle dopracowany zbiornik, że zarówno jego pojemność jak i konstrukcja z łatwością dostosowują się do rodzaju materiału siewnego. Niebywałą zaletą jest możliwość wykorzystania zbiornika do dystrybucji nawozu. Za sprawną obsługę odpowiada mechaniczny napęd samego rozsiewacza, jak również sekcji wysiewających. Wraz z innymi funkcjami (np. możliwością obsługi przez ISOBUS czy elektronikę Profi) sprawia to, że siewnik jest przydatnym elementem Twojej gospodarczej floty.

Siewniki mechaniczne dla gospodarstw o różnych potrzebach

Prowadzisz małe lub średnie przedsiębiorstwo rolne? Odpowiedzią na Twoje potrzeby mogą się okazać siewniki mechaniczne połączone z bronami wirnikowymi oraz maszynami uprawowymi. To czyni je wsparciem przy pracach siewnych związanych z orką czy mulczowaniem gleby.

REKLAMA

Amazone proponuje trzy różne wersje tych maszyn – siewnik nadbudowany Cataya, siewnik zawieszony D9 oraz siewnik nadbudowany AD. Ten pierwszy może współpracować także z kultywatorami wirnikowymi lub zawieszanymi bronami talerzowymi, dlatego jeśli od urządzenia oczekujesz wszechstronności i zaawansowanych funkcji – wybierz ten model. Imponująca jest też pojemność jego zbiorników, w zależności od potrzeb osiągająca nawet 1730 litrów.

Siewniki Amazone - sprawdź, który model sprawdzi się w Twoim gospodarstwie!

Siewniki pneumatyczny – wysoka jakość prac podczas siewu po orce i w mulcz

Dla najbardziej wymagających Amazone przygotował siewniki pneumatyczne. Niektóre z nich są przeznaczone do obsług ogromnego areału – modele wielkopowierzchniowe Citan mają ogromne zbiorniki i pracują bardzo wydajnie (także przy rozwożeniu nawozów w redliny wysiewów).

Przy wyborze konkretnego modelu ciągnika pneumatycznego zwróć uwagę na to, z jakimi osprzętami współpracuje – najczęściej z redlicą jedno- i dwutalerzową oraz kultywatorem wirnikowym.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *