Sprężyny gazowe w branży budowlanej

Sprężyny gazowe jako nieodłączny element prawie każdej klapy i nie tylko, często możemy spotkać w różnych rozwiązaniach w budynkach mieszkalnych jak i zarówno w budynkach przemysłowych oraz gospodarczych.

silownikidooddymiania - Sprężyny gazowe w branży budowlanej

Przykładowo, sprężyny gazowe produkcji Pneumat System są używane do tak zwanych klap oddymiających, które znajdują się na dachach wielu budynków. Zadaniem tego typu klap jest odprowadzenie dymu i gorących gazów z objętego pożarem obiektu lub pomieszczenia. Siłowniki do klap oddymiających, które są umieszczone w tego typu rozwiązaniach wspomagają mechanizmy, które otwierają klapy lub po zwolnieniu zamka samoistnie otwierają taka klapę. Rozwiązania tego typu nie potrzebują dodatkowego zasilania prądu lub zasilania powietrza, aby mogły same pracować.

silownikidookiendachowychuchylnych - Sprężyny gazowe w branży budowlanej

Kolejnym miejscem gdzie można zauważyć nasze sprężyny to wyłazy dachowe, podobnie jak klapy oddymiające często są wyposażone w siłowniki gazowe. W każdym przypadku umożliwia wyjście na dach bez większego wysiłku również nie pozwala na samoczynne opadnięcie lub zamknięcie się tego typu wyłazu. Jeżeli konstruktor dobrze zamieści sprężyny w aplikacji, sprężyna gazowa po części pełni funkcję dociągnięcia włazu dachowego tak aby samoistnie się nie otworzył.

systemokno balkon - Sprężyny gazowe w branży budowlanej

Coraz częściej stosuje się siłowniki gazowe w oknach dachowych i w rozwiązaniu, które od jakiegoś czasu pojawiło się na rynku, czyli okno dachowe z balkonem. Motyw ten cieszy się rosnącą popularnością, dlatego tym bardziej warto o nim wspomnieć. Siłowniki gazowe są nierozłączną częścią mechanizmu, który jest odpowiedzialny za otwieranie i zamykanie skrzydła dachowego. Rozwiązanie tego typu jest bardzo komfortowe, ponieważ wcześniejsze rozwiązania powodowały, iż połowa skrzydła okiennego wystawała w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Druga połowa zaś wędrowała na zewnątrz pomieszczenia. W tego typu rozwiązaniu całe skrzydło otwiera się na zewnątrz.

sprezyynygazowe - Sprężyny gazowe w branży budowlanej

Często w budownictwie mamy do czynienia z nie tylko z wyżej wymienionymi rozwiązaniami: podnoszenia klap oddymiających, włazów dachowych czy skrzydeł okiennych. Również można spotkać sprężyny polskiego producenta Pneumat System w klapach włazowych do piwnic i pomieszczeń podziemnych, studzienek rewizyjnych. Jak widać zastosowanie sprężyn gazowych w budownictwie jest wszechstronne i ogranicza nas tylko wyobraźnia.

sprezyny mocowania - Sprężyny gazowe w branży budowlanej

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.pneumat.com.pl/sprezyny_gazowe w celu zapoznania się z naszą ofertę. Na stronie również można się zapoznać z innymi aplikacjami w których występują sprężyny gazowe ciągnące jak i pchające oferowane przez naszą firmę.

Autorem tekstu jest: Dariusz Kluziak – Starszy doradca ds. technicznych w Pneumat System

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here