Stelaże podtynkowe z rozwiązaniami na miarę potrzeb

Stelaże podtynkowe to obowiązkowe wyposażenie każdej nowocześnie zaprojektowanej łazienki. Wybierając stelaż podtynkowy musimy zwrócić uwagę na jego gwarancję wytrzymałości, bezproblemowy montaż oraz praktyczne rozwiązania wpływające na wygodę podczas jego użytkowania.

rozwiazania-sanitarne-w-pomieszczeniach-bez-kanalizacji-2
Ultra cienki, galwanizowany stelaż AQUA seria 7 do płytkiej zabudowy

Spośród dostępnych modeli możemy wybrać stelaż odpowiedni dla swojej łazienki: wąski, ultra płytki, o zmniejszonej wysokości lub do wmurowania w ścianę.
Nowoczesne modele stelaży zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających – instalatorach i inwestorach.

Wygodna praca instalatora

Stelaże podtynkowe AQUA są wyposażone w praktyczne elementy mocujące QUICK FIX, dzięki którym instalacja urządzeń przebiega szybko i sprawnie.

Konstrukcja uchwytu umożliwia obrót w zakresie 360°, a stopa uchwytu mocującego jest uchylna w zakresie -45° i +45°. Uchwyty te umożliwiają montaż stelaża równolegle do ściany, w rogu pomieszczenia, a nawet na nierównej powierzchni.

Szczególną zaletą tego systemu jest łatwy i intuicyjny montaż, który można wykonać samodzielnie. Końcowe ustawienie odległości od ściany ułatwia także funkcja mikroregulacji za pomocą śrubokręta.

Dzięki zastosowanemu w stelażach AQUA stabilnemu hamulcowi w obrotowej stopie, łatwo jest ustawić odpowiednią wysokość montowanego stelaża nawet przez 1 osobę, bez stosowania dodatkowych podpór. Funkcja ta w znaczny sposób ułatwia pracę instalatora.
Dużą zaletą zastosowania obrotowych stóp stelaża jest możliwość ustawienia ich w jednej z czterech pozycji. Funkcjonalność ta umożliwia wybór najdogodniejszego miejsca montażu zestawu podtynkowego na betonowej wylewce.

rozwiazania-sanitarne-w-pomieszczeniach-bez-kanalizacji-1
Stelaż do zabudowy mokrej AQUA seria 9

W wybranych stelażach AQUA uwzględniono dwa otwory rewizyjne, które pozwalają na opcjonalny montaż przycisku spłukującego – z przodu lub od góry. Daje to możliwość zamontowania go z przodu zbiornika – nad miską zawieszaną, lub od góry – na półce nad stelażem.

Innym funkcjonalnym rozwiązaniem, zapewniającym elastyczny montaż stelaży AQUA, jest zastosowanie w nich regulowanego kolana odpływowego. Ta znaczna swoboda przy podłączaniu zestawu podtynkowego, jest możliwa dzięki trójstopniowej regulacji głębokości kolana (154/170/186 mm) wraz z możliwością skierowania go w bok lub w dół.

Praktycznym udogodnieniem dla instalatora jest również możliwość wyboru jednego spośród 4 punktów do zasilania wodą. Możemy podłączyć wodę do zbiornika z boku lub z góry, z prawej jak i z lewej strony zbiornika. Podłączenie na 4 sposoby ułatwia znacznie dostosowanie systemu podtynkowego do zastanych warunków instalacyjnych, a sam proces montażu przyłącza wodnego jest niezwykle prosty i zajmuje niewiele czasu.

Dwie technologie spłukiwania z odświeżającym FRESH SYSTEM

Stelaże AQUA są dostępne z pneumatyczną lub mechaniczną technologią spłukiwania, wraz ze specjalnie dla nich zaprojektowaną szeroką gamą przycisków. Możliwość wyboru spośród 2 technologii, 10 kolekcji i 40 modeli, zarówno natynkowych, jak i licowanych ze ścianą pozwala perfekcyjnie dopasować je do oczekiwań użytkownika oraz wystroju wnętrza.

rozwiazania-sanitarne-w-pomieszczeniach-bez-kanalizacji-3
Koszyczek FRESH SYSTEM w pneumatycznym systemie spłukiwania AQUA

Stelaże podtynkowe AQUA są wyposażone w odświeżający FRESH SYSTEM, czyli łatwo dostępny koszyczek na kostki WC. To nowoczesne rozwiązanie zapewniające idealną higienę w toalecie. Polecany jest szczególnie w przypadku misek bezkołnierzowych CleanOn, gdzie brak kołnierza nie wyklucza stosowania środków odświeżających.

Gwarancja wytrzymałości

W wybranych seriach AQUA ramy i stopy stelaży są zabezpieczone galwanicznie warstwą cynku, co zapobiega korozji, a w konsekwencji zapewnia dłuższy czas użytkowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Dodatkowo ich wyjątkowa trwałość jest potwierdzona 25-letnią gwarancją na ramę oraz 10-letnią gwarancją na pozostałe elementy stelaża.

Wybierając stelaże AQUA otrzymujemy również wsparcie techniczne oraz wiedzę fachową. Niezawodność zakupionych produktów zapewnia szybki, łatwo dostępny, dedykowany serwis gwarancyjny, jak również pogwarancyjny.

rozwiazania-sanitarne-w-pomieszczeniach-bez-kanalizacji-3
Funkcjonalne rozwiązania w stelażach AQUA Cersanit

Łatwość montażu

Stelaże podtynkowe Cersanit zostały zaprojektowane tak, by ułatwiać pracę instalatorów. Elementy, które wymagają zmontowania lub wyregulowania zostały wyróżnione wyrazistym, jaskrawym kolorem pomarańczowym. Dzięki temu instalator ma pewność, iż żaden z istotnych kroków w procesie instalacji nie zostanie pominięty. Wyróżnienie kolorystyczne poszczególnych detali skutecznie komunikuje o kluczowych punktach instalacyjnych stelaża podtynkowego AQUA.

Poprzedni artykułOd czego zależą koszty eksploatacji pompy ciepła?
Następny artykułASK CALEFFI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here