Świeże powietrze z odzyskiem ciepła – centrala LUNA 200

Częste otwieranie okien i wietrzenie pozwala uzyskać dopływ świeżego powietrza, ale jednoczenie sprawia, że do pomieszczenia przedostają się mikroorganizmy, kurz oraz pyłki kwiatów, które mogą sprawiać dyskomfort szczególnie alergikom. Alternatywą może być wentylacja mechaniczna. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań. Jednym z nich jest centrala nawiewno-wywiewna LUNA 200, zapewniająca doprowadzenie świeżego powietrza, z jednoczesnym odzyskiem ciepła.

Świeże powietrze z odzyskiem ciepła – centrala LUNA 200Centrala wentylacyjna OPTIMAL firmy DOSPEL,
fot. DOSPEL

Świeże powietrze w domu, biurze i szkole

Centrala wentylacyjna LUNA 200 firmy DOSPEL sprawdza się zarówno w budynkach mieszkalnych jak i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Jej podstawowym zadaniem jest odprowadzenie zużytego powietrza z jednoczesnym odzyskiem ciepła, co istotnie wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Centrala jest wyposażona w rekuperator, który ogrzewa zimne powietrze czerpane z zewnątrz w wymiennika ciepła. Urządzenie jest dodatkowo wyposażone w bypass, pozwalający uruchomić cały mechanizm bez konieczności otwierania obudowy. Jest on uruchamiany przy pomocy dźwigni znajdującej się na obudowie. W momencie, gdy bypass jest otwarty nie następuje wymiana ciepła w wymienniku. Aby go otworzyć należy obrócić dźwignię o ok. 90 stopni w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Bypass służy do swobodnego chłodzenia pomieszczeń wentylowanych przy pomocy chłodnego powietrza np. z GWC.

Centrala wentylacyjna LUNA 200 jest dostarczana wraz z syfonem i rurką służącą do przyłączenia syfonu do centrali. Urządzenie jest dodatkowo wyposażone w pilot zdalnego sterowania z wyświetlaczem LCD. Według zaleceń producenta, centralę należy montować w pomieszczeniach suchych, takich jak piwnice, poddasze czy pomieszczenie gospodarcze. Przy montażu należy standardowo pamiętać o możliwości zasyfonowania i swobodnego odpływu kondensatu z wanny.

REKLAMA


Przykładowa wycena:

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła LUNA 200 firmy DOSPEL – cena netto 1 500 zł

Dane techniczne centrali wentylacyjnej LUNA 200 firmy DOSPEL
Nazwa parametru LUNA 200
Wymiary (DxWxSZ) 1108mm x 560mm x 560 mm
Średnica przyłączy wentylacyjnych 150 mm
Wydatek powietrza (100 Pa) 200m3/h
Spręż dyspozycyjny 0-350 Pa
Pobór mocy max. 120 W
Sprawność odzysku ciepła max. 95%
Napięcie zasilania 230 VAC/50 Hz
Napięcie zasilania silnika 2×58 W 230 VAC
Prędkość obrotowa silnika 2400 obr/min.
Typ łożyska silnika toczne
Ciśnienie akustyczne do 51 dB(A)/1m
Klasa izolacji II
Stopień ochrony IP 44
Waga 20 kg
«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *