System Geberit Mapress

Ogrzewanie, doprowadzenie gazu, instalacje wodociągowe oraz zabezpieczenia przeciwpożarowe – wszystkie te rozwiązania wymagają trwałych rur, które w dodatku muszą zostać poddane specjalnej obróbce, by wytrzymać wysokie ciśnienia lub temperatury. Ważna jest również ponadprzeciętna szczelność. Czy jeden rodzaj nadaje się do wszystkiego? Nie – ale Geberit proponuje systemy rurowe, które w ramach jednej serii umożliwiają dopasowanie do wszystkich potrzeb powyżej.

Geberit Mapress
Fot. 1. Różnorodność serii Mapress pozwala na wykorzystanie jej w niemal każdym projekcie

Różne oczekiwania wobec systemów rurowych, zwłaszcza te wiążące się z bezpieczeństwem dla ludzkiego życia sprawiły, że nie ma miejsca na niedociągnięcia. Sto procent pewności, że cały system będzie szczelny i bezpieczny, gwarantuje marka Geberit. Opracowała różne rodzaje rur serii Mapress, które pozwalają na wykorzystanie ich w niemal każdym projekcie.

Geberit Mapress Edelstahl – niezawodność ponad wszystko

Przy tworzeniu systemów Mapress Edelstahl szczególny nacisk kładzie się na przestrzeganie norm oraz dopilnowanie pieczołowitości każdego procesu produkcji. Rygorystyczne wymagania stawiane na tym etapie zapewniają bezpieczeństwo i niezawodność podczas wszystkich zastosowań, w zakres których wchodzi woda pitna, szczególna jej higiena, jak również instalacje przemysłowe. Co sprawia, że systemy rurowe Geberit Mapress Edelstahl nadają się do tego rodzaju rozwiązań? Wszystko dzięki większej ilości molibdenu zawartego w rurach i złączkach – w Mapress 1.4401 jest to aż 2,3%. Ta ponadnormatywna ilość zapewnia systemowi dużo większą odporność na korozję i gwarantuje najwyższy poziom higieny, a ma to wyjątkowo duże znaczenie między innymi w szpitalach czy różnego rodzaju laboratoriach. W dodatku wszystkie końcówki – zarówno rur jak i kształtek – są chronione zaślepkami przed dostawaniem się do środka kurzu i innych zabrudzeń. Cały układ można w dodatku dezynfekować, zarówno termicznie, jak i chemicznie, na wypadek zanieczyszczenia sieci wodociągowej zewnętrznej.

REKLAMA

Fot. 2. Geberit Mapress Edelstahl

Geberit Mapress C-Stahl do obiegów zamkniętych

Wykonany ze stali węglowej system Geberit Mapress C-Stahl będzie idealnie sprawdzał się w takich zastosowaniach, jak instalacje przeciwpożarowe, instalacje związane z transportem wody chłodzącej a także sprężonego powietrza. Ideanie sprawdzi się również jako rozwiązanie do tradycyjnych instalacji grzewczych. Geberit w swojej ofercie ma rury Mapress C-Stahl wykonane ze stali węglowej niestopowej, ocynkowane wewnątrz i na zewnątrz, przeznaczone do instalacji tryskaczowej oraz do wody gaśniczej. Z kolei rury wykonane ze stali niestopowej węglowej ocynkowane na zewnątrz lub pokrywane białym tworzywem sztucznym przeznaczone są do instalacji grzewczych. Te ostatnie są świetnym wyborem dla instalacji prowadzonych po wierzchu ścian, szczególnie w miejscach, gdzie potrzeba dyskretnego rozwiązania – na przykład w pokojach mieszkalnych i biurowych.

Geberit Mapress
Fot. 3. Geberit Mapress C-Stahl do obiegów zamkniętych

Geberit Mapress Kupfer – cała nadzieja w miedzi

Wielu specjalistów zna i ceni rury miedziane dzięki ich niezawodności i jednocześnie wysokiemu poziomowi higieny. Nadają się do wielu zastosowań. Geberit również dostrzegł zalety tego materiału – dlatego stworzył Geberit Mapress Kupfer – system rurowy do różnych, często wyjątkowych zastosowań. Poza tym, że świetnie sprawdzają się do przesyłu wody pitnej, mogą również transportować wodę grzewczą i chłodniczą – są odporne na temperatury w zakresie -30 – +120 stopni Celsjusza. Nie tracą przy tym swojego kształtu i funkcjonalności. Geberit Mapress Kupfer świetnie sprawdzi się również do transportu gazu ziemnego. W tym przypadku wykorzystuje się złączki systemu Mapress Kupfer Gas z fabrycznie zamontowanym żółtym pierścieniem uszczelniającym – po ich poprawnym zaciśnięciu cały układ będzie całkowicie szczelny i bezpieczny.

Geberit Mapress
Fot. 4. Geberit Mapress Kupfer do instalacji miedzianych

Wsparcie dla specjalistów

Systemy rurowe Geberit Mapress, w przeciwieństwie do tradycyjnych rur, nie są spawane czy lutowane, ale zaciskane. Dzieki temu złączki nie odkształcają się, nie istnieje ryzyko zaprószenia pożaru przez iskrę, a cały proces jest błyskawiczny i bardzo prosty. Rozbudowany zakres szczęk zaciskowych zapewnia wygodny montaż nawet badzo zaawansowanych układów. Narzędzia do wykonania połączeń można wypożyczyć w oddziałach firmy Ramirent na terenie całej Polski lub otrzymać w ramach programu narzędziowego, stworzonego przez firmę Geberit specjalnie dla instalatora systemów Geberit Mapress.

geberit.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *