Szczelnosc bez stosowania o-ringu Pexfit Pro

Pexfit Pro firmy Viega to system rur polietylenowych i złączek zaprasowywanych z PPSU – tworzywa sztucznego o doskonałych parametrach. Wysokiej jakości materiały i szeroki asortyment złączek gwarantują szybki i bezpieczny montaż w każdej sytuacji. Pexfit Pro można stosować zarówno w etażowych, podtynkowych lub natynkowych instalacjach grzewczych i sanitarnych, jak i w pionach instalacyjnych, czy piwnicach (większe rozmiary rur i złączek).

szczelnosc-bez-stosowania-o-ringu-pexfix-proUszczelniający korpus na całej długości rury eliminuje konieczność stosowania dodatkowego o-ringu.

O jakości i wszechstronności systemu świadczą jego parametry techniczne. Rury wykonane są z usieciowanego fizycznie polietylenu (PE-Xc). Pexfit Pro może być więc stosowany bez ograniczeń w instalacjach wody użytkowej, a jego okres użytkowania przekracza okres eksploatacji budynku. Wyjątkowe są również złączki zaprasowywane wchodzące w skład systemu. W odróżnieniu od innych oferowanych na rynku systemów rur wielowarstwowych łączonych w technice zaprasowywania, złączki o średnicy do 25 mm nie wymagają pierścienia samouszczelniającego o przekroju okrągłym (o-ring). Po zaprasowaniu tworzą trwałe i szczelne połączenie przy korpusie złączki. Umożliwia to PPSU – materiał o doskonałych parametrach zastosowany do produkcji złączek o średnicy od 14 do 25 mm.

 

Prosta obróbka, maksimum bezpieczeństwa

szczelnosc-bez-stosowania-o-ringu-pexfix-pro_1Innowacyjne złączki Pexfit Pro pozwalają na szybką, a zatem ekonomiczną obróbkę. Rura po przycięciu nie wymaga – jak w przypadku konkurencyjnych systemów – kalibracji, usuwania zadziorów lub rozpęczniania.

Innowacyjne złączki Pexfit Pro pozwalają na szybką, a zatem ekonomiczną obróbkę. Rura po przycięciu nie wymaga – jak w przypadku konkurencyjnych systemów – kalibracji, usuwania zadziorów lub rozpęczniania. Instalator od razu osadza tutaj złączkę na rurze. Głębokość osadzenia można łatwo sprawdzić we wzierniku tulei zaciskowej także po zaciśnięciu połączenia. Zaprasowywanie po obwodzie umożliwia montaż złączek w małych odstępach w przeciwieństwie do systemów z tulejami ślizgowymi, gdzie konieczne jest zachowanie znacznie większych odstępów. Absolutne bezpieczeństwo zapewnia charakterystyczny dla firmy Viega profil SC-Contur. Jeśli jakakolwiek złączka nie została zaprasowana, natychmiast po napełnieniu instalacji wyraźnie widać w tym miejscu wypływającą wodę. Pozwala to łatwo zauważyć błąd i zaprasować połączenie unikając późniejszych problemów w trakcie eksploatacji.

szczelnosc-bez-stosowania-o-ringu-pexfix-pro_2Złączki o średnicy do 25 mm wykonane są z PPSU, a od 32 mm – z brązu.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *