Szeroki wybór kabin prysznicowych

Przed remontem lub urządzeniem łazienki jednym z dylematów jest ten, co wybrać – wannę czy prysznic. Obie opcje mają swoich zwolenników i przeciwników. W przypadku wanny to możliwość zrelaksowania się i odpoczynku po trudnym dniu w pracy. Tym bardziej że niemal każdy sklep z wannami oferuje całą gamę tego typu produktów, w tym wanny z hydromasażem, które z pewnością kuszą swoimi funkcjami. Za prysznicem natomiast przemawia oszczędność wody, czyli zarówno aspekty ekonomiczne, jak i ekologiczne. Poza tym kabiny prysznicowe zajmują zazwyczaj mniej miejsca, niż wanny. Dzięki temu można zagospodarować łazienkę bardziej funkcjonalnie.

szeroki wybor kabin prysznicowych 1024x680 - Szeroki wybór kabin prysznicowych

Kabina wygodna nie musi być duża

Dobry sklep z wannami ma w swojej ofercie wiele produktów, nie tylko wanny, ale również kabiny prysznicowe. Prysznic najczęściej znajduje się w rogu łazienki. Jest to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić więcej powierzchni. W przypadku większych przestrzeni kabiny prysznicowe mogą się znajdować nawet w centralnej części pomieszczenia. Wówczas można się zdecydować na bardziej ekstrawagancki model, który będzie zwracał na siebie uwagę i stanie się głównym elementem całej łazienki. Kabiny mogą być także przyścienne, w dodatku w różnych kształtach.

Jakie kabiny łatwiejsze do umycia?

Kwestia utrzymania kabiny prysznicowej również powinna zostać wzięta pod uwagę. Przy kabinach narożnych mamy do wyczyszczenia dwie ścianki prysznica, co ułatwia mycie. Także kabina bez brodzika jest pod tym względem dobrym pomysłem. W wielu przypadkach kabiny posiadają nadruki, na których nie widać ewentualnych zabrudzeń. Poza tym zdarzają się produkty pokryte materiałem ułatwiającym czyszczenie lub takim, na którym trudniej osadza się na przykład różnego rodzaju nalot.

szeroki wybor kabin prysznicowych1 - Szeroki wybór kabin prysznicowych

Wiele rodzajów kabin

Decyzja o wyborze kabiny prysznicowej bywa trudna. Wszystko dlatego, że na wiele aspektów należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim istotne jest wspomniane już położenie prysznica – w rogu, przy ścianie czy w wolnej przestrzeni. Dostępne są też między innymi kabina bez brodzika, z brodzikiem lub prysznic z możliwością montowania w wannie. Pamiętajmy, że ważna jest jednorodna stylistyka łazienki i toalety, dlatego każdy sklep z armaturą zaoferuje takie elementy, jak wanna, prysznic czy umywalka do WC. Dobrze jest wybrać produkty z jednej serii, by ze sobą współgrały. Będzie to miało istotne znaczenie dla stylu pomieszczenia lub pomieszczeń. Wracając do kabin, dostępne są produkty wykonane z różnych materiałów, głównie są to tworzywa sztuczne i szkło. W tym ostatnim przypadku kabiny prysznicowe Deante są dobrym przykładem. Wykonane ze szkła hartowanego gwarantują jakość i estetykę. Możecie je zobaczyć i kupić na bridom.pl. W zależności od aranżacji i kwestii funkcjonalnych można zdecydować się na taki czy inny materiał.

Kolejna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, a która determinuje możliwości komfortowego korzystania z łazienki, to sposób otwierania drzwi. Jeżeli mamy mało miejsca, świetnym wyborem są drzwi przesuwne. Nie wymagają odchylania, a poza tym nie kapie z nich woda, kiedy drzwi przesuwają się po prowadnicach. Jeśli wybieramy drzwi uchylne, warto się upewnić, że wokół kabiny jest wystarczająco dużo miejsca, by wygodnie je otworzyć i wejść do środka lub wyjść na zewnątrz. Są także drzwi na kształt harmonijki. Bywają mniej szczelne, niż wymienione wcześniej propozycje. I jeszcze jedna możliwość, czyli modele bezdrzwiowe, bez brodzika, do których po prostu się wchodzi. Bez obaw, ich budowa sprawia, że woda nie wylewa się na zewnątrz.

szeroki wybor kabin prysznicowych2 - Szeroki wybór kabin prysznicowych

Jeśli brodzik, to jaki?

Jeżeli jednak decydujemy się zamontować kabinę na brodziku, to jest jeszcze jeden dylemat, czyli rodzaj tego ostatniego. Konkretnie, materiał, z jakiego jest wykonany. Możliwości jest kilka. To choćby popularny akryl, gładki i łatwy w czyszczeniu. Są też brodziki ceramiczne, dużo bardziej odporne na zarysowania i trwalsze. Można również wybrać brodzik stalowy, także odporny na rysy, ale na przykład słabiej tłumiący uderzenia wody o dno. Bardziej wymagające osoby pewnie postawią na model kamienny, który na pewno świetnie się prezentuje, tym bardziej jeśli podłoga w łazience też jest wykonana z podobnego materiału. Oczywiście najlepiej, jeśli kupi się kabinę w komplecie z brodzikiem. Wówczas jest pewności, iż będą do siebie pasować. Jeśli są różni producenci tych elementów, to koniecznie należy dokładnie sprawdzić, czy uda się je połączyć.

Łazienka powodem do dumy

Łazienka jest pomieszczeniem, które może stać się chlubą właścicieli. Pięknie zaprezentuje się prysznic, kabiny prysznicowe Deante są świetnym przykładem, ponieważ wykonane ze szkła hartowanego robią wrażenie. Także efektowna wanna wchodzi w grę. A nawet oba te elementy. Jeśli ktoś posiada dwie łazienki, w jednej warto umieścić wannę, a w drugiej prysznic. W mniejszym pomieszczeniu, jeśli będzie potrzeba, zmieści się choćby niewielka umywalka do WC. Może to mieć praktyczne znaczenie dla użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here