Szybkozłączniki – dlaczego warto ich używać?

  Prędzej czy później każdego z nas w naszym świecie opartym na elektryczności dotknie temat elektryki od strony technicznej i instalacyjnej. Osobie niewprawionej mogą się tego typu manipulacje wydawać zbyt skomplikowane i niebezpieczne. W rzeczywistości dzięki innowacyjnym, ale bardzo prostym i tanim rozwiązaniom – w tej chwili zabawa w elektryka staje się coraz bardziej samodzielna, powszechna i bezpieczna. Czy jest to Twoje hobby, czy potrzebujesz tylko usprawnić swoją instalację – ten artykuł jest dla Ciebie.

  szybkozlaczniki dlaczego warto ich uzywac 1024x542 - Szybkozłączniki - dlaczego warto ich używać?

  O czym mówi nazwa?

  Ekspresowym rozwiązaniem do łączenia ze sobą najrozmaitszych przewodów, są oczywiście jak sama nazwa wskazuje – szybkozłączki. Najbardziej rozpoznawalne, bo klasyczne, sprawdzone, dobre i długo już obecne na rynku – są szybkozłączki WAGO – były one w ogóle jednymi z pierwszych, które pojawiły się na rynku elektrycznym.

  Zastosowanie

  Używane są do łączenia i rozdzielania obwodów w instalacjach domowych, ale nie tylko. Przewody otaczają nas w każdym środowisku, więc i w każdym środowisku szybkozłączki znajdują zastosowanie. W ofercie jest szeroki wachlarz w temacie zakresu napięć obudowy, liczby pól wejściowych, średnic przewodów i innych zmiennych i wytycznych. Ze względu na różne standardy instalacji elektrycznych w różnych krajach istnieje konieczność dostosowania tego typu parametrów. Pod tym względem jednak szybkozłączki WAGO są niezawodne i stanowią kompleksowe rozwiązanie. Pozwala to na sporą elastyczność w stosowaniu owych produktów.

  Rozmiar

  Jednak przechodząc do powodów zakupu – kolejną przemyślaną zaletą jest mały rozmiar szybkozłączek WAGO – można je zastosować przy każdym rodzaju instalacji i nie martwić się jej ograniczoną przestrzenią np. w skrzynkach połączeniowych.

  Kolory

  Ich walory kolorystyczne mają nie tylko swoje zalety pod kątem estetycznym – lecz przede wszystkim ich podział kolorystyczny może ułatwić Ci rozróżnianie od siebie pojedynczych przewodów, które łączysz. Możesz również dobierać kolory w innym celu, nie zmienia to jednak faktu, że pomysł produkcji różnych wersji kolorystycznych ułatwia klasyfikowanie przy pracy.

  Bezpieczeństwo

  Specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane wejścia, które zostały wcześniej przetestowane do prób napięcia – zapewniają bezpieczeństwo przy wszelkich manipulacjach, nakładaniu, instalacji, czy konserwacji instalacji elektrycznych.

  Szybkozłączki WAGO oferują również specjalne modele z dźwigniami zwalniającymi, które umożliwiają kontrolowanie napięcia w przewodach łączonych i osobnych. To zastosowanie nie tylko zwiększa bezpieczeństwo przy manipulacji, ale i umożliwia stosowanie różnych rozwiązań w elektronice.

  Różnorodność

  Szybkozłączki mogą być przezroczyste, szare, kolorowe, bardziej lub mniej transparentne – jakie tylko chcesz, ich różnorodność sprawdza się i utrzymuje na rynku przez wiele lat, ponieważ różne są potrzeby pod kątem zastosowania złączeń. WAGO stara się na bieżąco dorównać tym potrzebom i monitoruje rynek, na którym wysoko się plasuje.

  Łatwy montaż

  W przeciwieństwie do złączek zwykłych – kostek mocowanych przez dociskanie śrubką – szybkozłączki nie wymagają nawet użycia śrubokręta. Ich łatwy montaż jest jedną z największych i najważniejszych zalet całego produktu. Wykorzystują one mechanizmy sprężynowe lub oparte na dźwigniach zwalniających, w zależności od potrzeb.
  Szybkozłączki sprawdzają się szczególnie wszędzie tam, gdzie chcemy wykonać połączenie szybko i bezpiecznie. Wystarczy zdjąć izolację i włożyć przewód. Niewielką okazuje się to być filozofią, co doceni każdy wprawny czy początkujący elektryk, bo jest to innowacja na którą zasługują wszyscy klienci.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here