Szybkozłączniki – dlaczego warto ich używać?

  Prędzej czy później każdego z nas w naszym świecie opartym na elektryczności dotknie temat elektryki od strony technicznej i instalacyjnej. Osobie niewprawionej mogą się tego typu manipulacje wydawać zbyt skomplikowane i niebezpieczne. W rzeczywistości dzięki innowacyjnym, ale bardzo prostym i tanim rozwiązaniom – w tej chwili zabawa w elektryka staje się coraz bardziej samodzielna, powszechna i bezpieczna. Czy jest to Twoje hobby, czy potrzebujesz tylko usprawnić swoją instalację – ten artykuł jest dla Ciebie.

  Szybkozłączniki - dlaczego warto ich używać?

  O czym mówi nazwa?

  Ekspresowym rozwiązaniem do łączenia ze sobą najrozmaitszych przewodów, są oczywiście jak sama nazwa wskazuje – szybkozłączki. Najbardziej rozpoznawalne, bo klasyczne, sprawdzone, dobre i długo już obecne na rynku – są szybkozłączki WAGO – były one w ogóle jednymi z pierwszych, które pojawiły się na rynku elektrycznym.

  Zastosowanie

  Używane są do łączenia i rozdzielania obwodów w instalacjach domowych, ale nie tylko. Przewody otaczają nas w każdym środowisku, więc i w każdym środowisku szybkozłączki znajdują zastosowanie. W ofercie jest szeroki wachlarz w temacie zakresu napięć obudowy, liczby pól wejściowych, średnic przewodów i innych zmiennych i wytycznych. Ze względu na różne standardy instalacji elektrycznych w różnych krajach istnieje konieczność dostosowania tego typu parametrów. Pod tym względem jednak szybkozłączki WAGO są niezawodne i stanowią kompleksowe rozwiązanie. Pozwala to na sporą elastyczność w stosowaniu owych produktów.

  Rozmiar

  Jednak przechodząc do powodów zakupu – kolejną przemyślaną zaletą jest mały rozmiar szybkozłączek WAGO – można je zastosować przy każdym rodzaju instalacji i nie martwić się jej ograniczoną przestrzenią np. w skrzynkach połączeniowych.

  Kolory

  Ich walory kolorystyczne mają nie tylko swoje zalety pod kątem estetycznym – lecz przede wszystkim ich podział kolorystyczny może ułatwić Ci rozróżnianie od siebie pojedynczych przewodów, które łączysz. Możesz również dobierać kolory w innym celu, nie zmienia to jednak faktu, że pomysł produkcji różnych wersji kolorystycznych ułatwia klasyfikowanie przy pracy.

  Bezpieczeństwo

  Specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane wejścia, które zostały wcześniej przetestowane do prób napięcia – zapewniają bezpieczeństwo przy wszelkich manipulacjach, nakładaniu, instalacji, czy konserwacji instalacji elektrycznych.

  Szybkozłączki WAGO oferują również specjalne modele z dźwigniami zwalniającymi, które umożliwiają kontrolowanie napięcia w przewodach łączonych i osobnych. To zastosowanie nie tylko zwiększa bezpieczeństwo przy manipulacji, ale i umożliwia stosowanie różnych rozwiązań w elektronice.

  Różnorodność

  Szybkozłączki mogą być przezroczyste, szare, kolorowe, bardziej lub mniej transparentne – jakie tylko chcesz, ich różnorodność sprawdza się i utrzymuje na rynku przez wiele lat, ponieważ różne są potrzeby pod kątem zastosowania złączeń. WAGO stara się na bieżąco dorównać tym potrzebom i monitoruje rynek, na którym wysoko się plasuje.

  Łatwy montaż

  W przeciwieństwie do złączek zwykłych – kostek mocowanych przez dociskanie śrubką – szybkozłączki nie wymagają nawet użycia śrubokręta. Ich łatwy montaż jest jedną z największych i najważniejszych zalet całego produktu. Wykorzystują one mechanizmy sprężynowe lub oparte na dźwigniach zwalniających, w zależności od potrzeb.
  Szybkozłączki sprawdzają się szczególnie wszędzie tam, gdzie chcemy wykonać połączenie szybko i bezpiecznie. Wystarczy zdjąć izolację i włożyć przewód. Niewielką okazuje się to być filozofią, co doceni każdy wprawny czy początkujący elektryk, bo jest to innowacja na którą zasługują wszyscy klienci.

  Poprzedni artykułMontaż wentylacji mechanicznej w istniejącym budynku w czterech krokach
  Następny artykułRegulacja pompy obiegowej za pomocą smartfona – inteligentna technika budynków firmy Taconova

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here