Targi ENERGETAB 2012 – to już 25 edycja

Od 11 do 14 września potrwają w Bielsku – Białej Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGETAB 2012, będące największą ekspozycją urządzeń dla branży energetycznej w Polsce.

Targi ENERGETAB 2012 – to już 25 edycja

Ponad 600 wiodących dostawców technologii dla energetyki z kilkunastu krajów europejskich oraz Chin zaprezentuje najbardziej zaawansowane technologicznie maszyny, urządzenia, aparaty i materiały a także systemy automatyki, służące zwiększeniu niezawodności przesyłania energii elektrycznej oraz podniesieniu efektywności jej wytwarzania i użytkowania.

Jubileuszowa edycja targów ENERGETAB potrwa aż 4 dni – organizatorzy ulegli sugestii wielu wystawców, którzy zwracali się o ich wydłużenie, aby móc odpowiednio obsłużyć rzesze zwiedzających. Eksperyment z wydłużeniem targów o jeden dzień się sprawdzi, jeśli informacja o tym dotrze do zainteresowanych i zwiedzający zorientują się, że w czwartek czy piątek łatwiej będzie „drążyć” pytaniami wystawców niż we wtorek czy środę.

REKLAMA


Targom będą towarzyszyć konferencje, seminaria i prezentacje. Główna konferencja dotyczyć będzie problematyki rozwoju sieci przesyłowych i dystrybucyjnych i obejmować zarówno kwestie związane z potrzebami rozbudowy i modernizacji sieci wynikającymi ze względów niezawodności i efektywności przesyłu oraz kwestie prawne („ustawa korytarzowa”) i finansowe. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki, Zespołu Parlamentarnego ds. Energetyki, PSE Operator S.A. i koncernów energetycznych. Konferencję przedstawiającą techniczne innowacje w zakresie eksploatacji systemów energetycznych organizuje Stowarzyszenie Elektryków Polskich, które bieżący rok ogłosiło Rokiem Doliwo – Dobrowolskiego z okazji 150 rocznicy urodzin tego pioniera w tworzeniu 3 – fazowego systemu prądu przemiennego.

Także w tegorocznych targach wystawcy zaprezentują wiele nowości – świadczy o tym duże zainteresowanie wystawców zgłoszeniem swoich wyrobów do konkursu targowego na wyróżniający się produkt prezentowany na targach ENERGETAB. Wysoki prestiż wyróżnień, jak puchar Ministra Gospodarki, statuetki PSE Operator, PTPiREE, IGEiOŚ, medale PGE EO czy targów Energetab zdobywanych w wymagającej rywalizacji zachęca producentów do startowania i w tej konkurencji.

O dużym zainteresowaniu targami ENERGETAB 2012 świadczy także to, że jak informują organizatorzy, proces akwizycji wystawców jest już praktycznie zakończony. Tradycyjnie już, Generalnym Partnerem targów ENERGETAB jest Grupa TAURON Polska Energia S.A. – największy dystrybutor energii elektrycznej w kraju i drugi pod względem wielkości wytwórca energii elektrycznej w Polsce. Mimo, iż wstęp na targi jest bezpłatny, organizatorzy zachęcają zwiedzających do zarejestrowania swojego pobytu na stronie internetowej www.energetab.pl.

25. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2012

  • Termin: 11 – 14 września 2012 r.
  • Miejsce: ZIAD Bielsko-Biała SA
  • Nazwa: 25. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2012
  • Organizator: ZIAD Bielsko-Biała SA
  • 43-316 Bielsko-Biała, Al. Armii Krajowej 220
  • tel.: (0-33) 813-82-31, 813-82-30, 813-82-40
  • fax: (0-33) 813-82-33
  • e-mail:wystawa@ziad.bielsko.pl,  www.energetab.pl

Współpraca: SEP, PTPiREE, IGEiOŚ. PIGE, Polskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne
Partner Generalny: TAURON Polska Energia SA

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *