Z przekrojową i obfitująca w nowości ofertą wystawców aż czterech wydarzeń dla branży instalacyjnej zapoznało się ponad 22 tyś zwiedzających. Tegoroczna edycja, odbywających się w cyklu dwuletnim targów INSTALACJE, WODOCIĄGI, KOMINKI, TCS zgromadziła ponad 800 firm z 21 krajów. Ekspozycji towarzyszył szereg ciekawych wydarzeń branżowych: wystaw, prelekcji, warsztatów oraz ekscytujących konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Branżowe spotkania dostarczyły wyczerpującej wiedzy na temat polskiego rynku, jego potencjału oraz najnowszych światowych trendów.

Instalacyjne know-how
Ekspozycji wystawców targów INSTALACJE, WODOCIĄGI, KOMINKI, TCS towarzyszył obszerny program seminariów i konferencji: „Gaz jako paliwo przyszłości”, „I Konferencja Rynku Urządzeń Grzewczych”, panel ekonomiczny „4E – Ekologia, Energia, Edukacja, Ekonomia” czy cykl wykładów na temat nowoczesnych źródeł ciepła w budownictwie i ich parametrów energetyczno-ekologicznych, wentylacji w budynkach energooszczędnych oraz odprowadzaniai zagospodarowania wód opadowych. Podczas konferencji „Nowoczesne technologie w ciepłownictwie systemowym dla poprawy efektywności wytwarzania i przesyłania ciepła oraz ochrony powietrza” przygotowanej przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie przedstawiciele kadry technicznej i eksploatacyjnej przedsiębiorstw ciepłowniczych, elektrociepłowni oraz ciepłowni dyskutowali na najważniejsze dla branży tematy.
Omówione zostały najbardziej aktualne zagadnienia związane z rozwojem ciepłownictwa oraz nowoczesnymi technologiami dla kogeneracji, OZE i ochrony powietrza, a także przesyłania i dystrybucji ciepła. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także wykłady z zakresu techniki grzewczej, wytwarzania energii elektrycznej oraz wentylacji i klimatyzacji oraz pokazy praktycznego działania urządzeń z branży OZE odbywające się w ramach specjalnej przestrzeni Glob Pełen Energii. W czerwonej czaszy przez cztery dni prezentowano zalety energetyki słonecznej, pomp ciepła, energii z biomasy czy geotermii.
REKLAMA
Klub Instalatora
Dużym zainteresowaniem braci instalatorskiej cieszył się KLUB INSTALATORA przygotowany przez firmę SBS. Organizatorzy zafundowali zwiedzającym przedsmak prawdziwych piłkarskich emocji związanych z Euro 2012. Jedną z atrakcji był turniej piłki nożnej rozgrywany na specjalnie przygotowanym na tę okazję pneumatycznym boisku.
HELIOSY 2012 przyznane
Targi Instalacje po raz kolejny były również miejscem uroczystej gali finałowej IV edycji konkursu HELIOS. Na stoisku firmy FLOWAIR w gronie zaproszonych gości organizatorzy konkursu uhonorowali projektantów innowacyjnych i nieszablonowych rozwiązań instalacyjnych w branży grzewczo-wentylacyjnej.

Udany debiut targów ciepła systemowego
Debiutujące w tym roku Targi Ciepła Systemowego TCS, będące odpowiedzią na dynamiczny rozwój ciepłownictwaw Polsce, cieszyły się dużym zainteresowaniem kadry kierowniczej i technicznej przedsiębiorstw ciepłowniczych, publicznych i prywatnych zarządców obiektów przemysłowych, lokali mieszkalnych i użyteczności publicznej, projektantów instalacji, deweloperów i wykonawców. Jedyne w Polsce targi dla branży ciepłowniczej utworzone z inicjatywy Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie doskonale uzupełniły ofertę rozwiązań systemowych z zakresu ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań w zakresie zarządzania energią cieplną, która prezentowana była na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych INSTALACJE.
Targi płonęły po raz drugi
Targi KOMINKI były jedyną okazją w Polsce by w ramach ekspozycji w zamkniętej hali targowej zobaczyć kominki w pełnej okazałości – płonące żywym ogniem! Ta unikatowa w skali kraju ekspozycja była możliwa do zrealizowania tylko na Międzynarodowych Targach Poznańskich dzięki specjalnemu systemowi odprowadzania spalin. Dla zwiedzających planujących zakup „małego domowego ogniska” – kominków, piecyków i kóz – targi KOMINKI były idealnym miejscem do porównania ofert, zdobycia wszelkich potrzebnych informacji i poznania rynkowych nowości.
Ekspozycji wystawców towarzyszył obszerny program seminariów, konferencji i konkursów. Specjalnie z myślą o projektantach i architektach w pawilonie 9 powstała specjalna Strefa Architekta przygotowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, kwartalnik „Świat Kominków” oraz firmę PaletteCAD, producenta profesjonalnego oprogramowania do projektowania kominków. W ramach tej przestrzeni odbywały się liczne wykłady dotyczące technologii i projektowania kominków. Zwiedzający targi mogli również skorzystać z doradztwa specjalistów prowadzących wykłady i prezentacje. Ponadto w ramach Strefy Architekta odbyły się również warsztaty mozaikowe i pokazy budowy pieców.
Podczas targów rozstrzygnięty został konkurs POLSKIE PREMIERY Targów KOMINKI 2012 organizowany przy współpracy MTP i magazynu „Świat Kominków”. Jury, w składzie: Witold Hawajski – przewodniczący kapituły konkursowej, redaktor naczelny „Świat Kominków”, Piotr Batura – Szkoła Dobrego Kominiarstwa, Sylwester Kucwald – Prezes ogólnopolskiego Stowarzyszenia „KOMINKI POLSKIE”, przyznało nagrody: Złoty Piec – dla firmy LECHMA za Wkład PL-2010 ECO 14 kW, Srebrny Piec – dla firmy Zakład Elektroniczny TATAREK za Optymalizator Procesu Spalania RT-08 OS GRAFIK TATAREK oraz wyróżnienie – dla firmy HAJDUK za Wkład Volcano 3PLh. Celem konkursu jest promocja polskich producentów i twórców.

Do konkursu można było zgłaszać jedynie produkty, które nie zostały wprowadzone do sprzedaży przed styczniem 2012 roku. Do konkursu zgłoszonych zostało 18 produktów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się seminarium „Bezpieczne, nowoczesne i efektywne systemy odprowadzania spalin” oraz konferencja kominkowa koncentrujące się na zagadnieniach związanychz bezpieczeństwem użytkowania kominków, technologią ich budowy oraz ekologią. Na stoisku redakcji „Kominek” odbyła się uroczystość wręczenia nagród w I edycji konkursu „Mam kominek”. W gronie zaproszonych gości organizatorzy konkursu uhonorowali laureatów, wręczając im nagrody i wyróżnienia za realizacje kominków zachwycających swoim stylem oraz rozwiązaniami technologicznymi łączącymi ekonomię i ekologię. Zwycięzcą pierwszej edycji konkursu została Restauracja Korona z kominkiem autorstwa firmy Kominki i Piece Kokoszka – Lotz.
Kompleksowo o wodociągach i kanalizacji
Międzynarodowe Targi Branży Wodno- Kanalizacyjnej WODOCIĄGI były okazją do spotkania w gronie dostawców technologii i rozwiązań z zakresu gospodarki wodno-kanalizacyjnej, inwestorów, projektantów oraz wykonawców obiektów infrastruktury wodno-ściekowej. Targowi goście mogli zapoznać się z nowościami produktowymi oraz kierunkami rozwoju branży wod-kan. Zaprezentowana została oferta z zakresu technologii ujmowania i uzdatniania wody, technologii oczyszczania ścieków, infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej, pomp i pompowani, aparatury do regulacji, pomiarówi analiz, maszyn i urządzeń do budowy, utrzymania i renowacji wod-kan, usługi takich jak projektowanie, oprogramowanie, wykonawstwo, doradztwo. Ekspozycji towarzyszyła konferencja Mitsubishi Electric Road Show „Pomysł na przemysł wodny” prezentująca rozwiązania firm Mitsubishi Electric oraz Endress + Hauser dla rynku wodnego m.in. w zakresie zarządzania aparaturą pomiarową i generowania oszczędności w sterowaniu napowietrzaniem.
INSTALACJE, WODOCIĄGI, KOMINKI, TCS 2014
Kolejne spotkanie branży instalacyjnej, wodociągowej, kominkowej i ciepłowniczej na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się za 2 lata. Już teraz zapraszamy!
Dodaj komentarz