Technologiczna świeżość klimatyzatorów ARTCOOL

Zapewnienie komfortu życia i efektywność energetyczna, to główne cele wielu producentów urządzeń codziennego użytku. Dotyczy to zarówno sprzętu elektronicznego, jak i urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Szczególne oczekiwania odnosimy do dostawców urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Od jakości powietrza zależy bowiem, nie tylko dobre samopoczucie, ale w dużej mierze również nasze zdrowie. Zgodnie z tą zasadą firma LG, znana na świecie ze stosowania innowacyjnych technologii w swoich produktach, wprowadziła na rynek serię klimatyzatorów Libero ARTCOOL.

Technologiczna świeżość klimatyzatorów Attcooll

Zdrowe powietrze dla każdego!

Klimatyzatory ARTCOOL spełniają najwyższe standardy w zakresie ochrony zdrowia i zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom. Z rewolucyjnym „4-stopniowym systemem ochrony” LG pozostaje liderem w branży, dostarczając rozwiązania znacznie przekraczające oczekiwania Klientów w zakresie ochrony zdrowia i zapewnienia bezpieczeństwa. System składa się z czterech następujących po sobie etapów, zapobiegających rozprzestrzenianiu się szkodliwych wirusów: przechwytywania, usuwania, jonizacji i oczyszczania.

Nowy system ochrony przed alergenami i wirusami przechwytuje krążące w powietrzu szkodliwe wirusy, w tym także H1N1. Kurz unoszący się w powietrzu jest zasysany do klimatyzatora i wychwytywany przez filtr powietrza, który jest wzbogacony enzymami neutralizującymi alergeny, apatytem oraz organicznymi i nieorganicznymi związkami chemicznymi. Po przejściu powietrza przez filtr, zostaje ono skutecznie oczyszczone z czynników wywołujących alergie.

Potrójny filtr składa się trzech filtrów (zielonego, czarnego i czerwonego), które redukują symptomy obecności licznych związków organicznych, w tym formaldehydu. Dodatkowo usuwane są nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu warunki przebywania w pomieszczeniu stają się komfortowe. Filtr zielony usuwa chemiczne substancje takie jak zapach świeżo nałożonej farby, domowych środków czystości, nowych dywanów, mebli itp.

Filtr czarny redukuje obecność składników organicznych jak formaldehyd, wywołującego powstawanie stanów zapalnych skóry czy zapalenie płuc. Filtr czerwony usuwa nieprzyjemne zapachy, z którymi mamy do czynienia na co dzień, np. dym papierosowy, zapach ryb, żywności, powodujące migrenę lub chroniczne zmęczenie.

Sucho, czysto, bezpiecznie

Drobnoustroje osadzające się na mokrym wymienniku ciepła, mogą być przyczyną powstawania pleśni w urządzeniu i w efekcie powodować nieprzyjemny zapach. Zastosowana w klimatyzatorach LG funkcja automatycznego oczyszczania „Auto Clean” po wyłączeniu klimatyzatora, w ciągu 30 minut, osusza mokry wymiennik zapobiegając rozwojowi bakterii i pleśni oraz oszczędza czas potrzebny na częste mycie urządzenia.

Z kolei opracowany przez LG filtr plazmowy z system oczyszczania powietrza, usuwa nie tylko mikroskopijnej wielkości zanieczyszczenia i kurz, ale również domowe roztocza, pyłki i sierść zwierząt. Zapobiega to chorobom alergicznym, takim jak np. astma. W technologii tej zanieczyszczenia są wychwytywane i eliminowane dzięki wytwarzanemu w filtrze plazmowym polu elektrycznemu.

Najwyższa sprawność i oszczędność energii

W walce z globalnym ociepleniem klimatu, klimatyzatory z pompą ciepła charakteryzują się dużą oszczędnością energii. W szczególności inwerterowe pompy ciepła są nieporównywalnie bardziej wydajne energetycznie w porównaniu z klimatyzatorami nieinwerterowymi, wyposażonymi w sprężarki o stałej prędkości. W rezultacie klimatyzatory inwerterowe LG pomagają oszczędzić do 57% energii elektrycznej pracując w trybie chłodzenia i aż do 66% w trybie grzania.

Wprowadzona przez LG technologia inwerterowa DC zapewnia kontrolę prędkości jednocześnie silnika i sprężarki. Dzięki eliminacji cykli pracy stopstart, wydajność klimatyzatora znacznie wzrosła, przedłużając jednocześnie żywotność poszczególnych elementów urządzenia. W efekcie klimatyzatory inwerterowe są bardziej niezawodne, tańsze w eksploatacji, a sprężarka jednostki zewnętrznej jest bardziej cicha niż konwencjonalna.

Klimatyzator inwerterowy LG jest dostarczany ze sprężarką napędzaną bezszczotkowym silnikiem prądu stałego (BLDC) w którym zastosowano silne magnesy neodymowe. Dzięki temu jego wydajność jest znacznie wyższa w porównaniu z klimatyzatorem inwerterowym na prąd zmienny.

Wydajność chłodnicza i grzewcza nowych inwerterowych klimatyzatorów LG została jeszcze bardziej udoskonalona, eliminując tym samym obawy użytkowników przed upalnym latem i mroźną zimą. Wydajność w trybie chłodzenia wzrosła o 15%, a w trybie grzania nawet o 30%.

Cicho sza…

Technologiczna świeżość klimatyzatorów AttcoolKonwencjonalny: Podczas obrotów wentylatora stabilizator i łopatki są położone równolegle (= kontakt w linii) Chwilowe zmiany ciśnienia są bardzo duże.
Ukośny: Podczas obrotów wentylatora stabilizator i łopatki nie są położone równolegle (= kontakt w punkcie) Chwilowe zmiany ciśnienia są niewielkie

Klimatyzatory LG należą do najcichszych na świecie. Zapewniają bardziej komfortowe i wyciszone środowisko spania oraz pomagają w koncentracji podczas pracy. Poziom hałasu i drgań jednostki zewnętrznej uległ redukcji dzięki bardzo cichej pracy wentylatora i silnika jednostki zewnętrznej.

Technologia inwerterowa, technologia silnika BLDC oraz unikalna technologia LG nowego pochyłego wentylatora pozwoliła na opracowanie najcichszego na świecie klimatyzatora, który emituje hałas na poziomie zaledwie 19 dB. Związane jest to z innowacyjnym ułożeniem wentylatora. W odróżnieniu od standardowego rozwiązania, w którym stabilizator i łopatki ułożone są równolegle, powodując duże zmiany ciśnienia, w klimatyzatorach ARTCOOL stabilizator i łopatki są pochylone więc chwilowe zmiany ciśnienia są niewielkie.

Dodatkowo włączenie przycisku tryb pracy nocnej przełącza klimatyzator do stanu, w którym następuje automatyczne dostosowanie temperatury nawiewanego powietrza oraz prędkości obrotów wentylatora, mających zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki snu.

Coś dobrego dla instalatora

Płyta montażowa LG jest szeroka i zaprojektowana tak, aby maksymalnie skrócić czas instalacji. Porady dotyczące instalacji wytłoczono bezpośrednio na płycie, dzięki czemu instalator podczas pracy praktycznie nie musi spoglądać do drukowanej instrukcji montażu.

Zdejmowana dolna część obudowy jednostki wewnętrznej LG oraz podpórka umożliwiają montaż bez konieczności rozebrania urządzenia na części i korzystania z pomocy osób trzecich. Oprócz tego, na wygodę montażu i serwisowania, wpływają specjalne zaciski instalacyjne, szersza o prawię połowę od standardowej przestrzeń na rury oraz umiejscowione wyżej o 145 mm zawory serwisowe w jednostce zewnętrznej

Konstrukcja sprężarki i zaworu rozprężnego jednostek klimatyzacyjnych LG eliminuje konieczność dostarczenia dodatkowej ilości czynnika chłodniczego do instalacji, której długość nie przekracza 12,5 m a różnica poziomów wysokości dochodzi do 2 m, pozostawiając dużą swobodę montażu klimatyzatorów.

A na koniec coś dla estetów

Klimatyzator ARTCOOL sprawi, że każde wnętrze mieszkanie będzie piękniejsze. I nie tylko za sprawą krystalicznie czystego i rześkiego powietrza, ale przede wszystkim dzięki wyrafinowanemu wzornictwu. Miłośników sztuki zafascynuje zwłaszcza rewolucyjny model ARTCOOL Galeria z możliwością wymiany zdjęcia na froncie jednostki wewnętrznej. Dzięki temu urządzenie to staje się łatwą w wymianie ramką na prezentację ulubionej sztuki.

Marcin Mazurek

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *