Trendy w płytkach podłogowych

Dlaczego gres na podłodze to najbardziej uniwersalne i higieniczne rozwiązanie? Jakiego rodzaju płytki cieszą się obecnie największym zainteresowaniem?

Trendy w płytkach podłogowych

Choć trendy w stylizacji wnętrz ulegają nieustannym przemianom, gres na podłodze wciąż cieszy się ogromnym powodzeniem. Jego liczne zalety przyciągają kolejnych zwolenników, dla których najważniejsza jest trwałość i łatwe sprzątanie. Przyjrzyjmy się dziś najmodniejszym rodzajom płytek podłogowych.

Czego wymagamy od płytek podłogowych?

O ile dodatki do mieszkania, a nawet kolory ścian należą w przypadku niektórych do elementów poddawanych częstej wymianie czy metamorfozie, o tyle rzadko kto lubi wymieniać podłogi. Wymaga się więc od nich wytrzymałości, by służyły jak najdłużej, ale również by wyglądały jak najlepiej przez lata.

REKLAMA

Podłoga codziennie narażana jest na zadrapania, zalania, pęknięcia oraz trwałe zabrudzenia, szczególnie ta w wiatrołapie, salonie, łazience oraz kuchni. Właśnie w tych pomieszczeniach najczęściej pojawiają się włoskie płytki ceramiczne, które stanowią najwygodniejsze rozwiązanie.

Poza komfortem użytkowania kluczową rolę odgrywa również wygląd gresu. Dzisiejsze płytki mogą prezentować się w sposób tradycyjny, ale również imitować ekskluzywny marmur, czy ocieplające wnętrze drewno. Sprawdź bogatą ofertę wzorów na https://sekretelegancji.pl. Dzięki szerokiej różnorodności każdy może cieszyć się łatwymi do sprzątania, trwałymi płytkami, które idealnie wkomponują się w aranżację całego domu czy mieszkania.

Warto wspomnieć o dostępnych dziś różnych rozmiarach płytek. Układanie dużych kafli to zwykle oszczędność czasu i materiałów.

Włoskie płytki podłogowe – uniwersalność i nowoczesność

Płytki podłogowe włoskie świetnie sprawdzają się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i tych nowoczesnych. Duży wybór modeli sprawia, że możesz stworzyć podłogę kamienną, marmurową, betonową lub drewnianą, ciesząc się przy tym właściwościami gresu. Odkurzanie i mycie włoskich płytek jest niesamowicie łatwe, a dziś projektując mieszkania, większość osób stara się zminimalizować czas, którego będzie wymagało sprzątanie.

Niezwykle modną obecnie podłogę drewnianą możesz zastąpić płytkami drewnopodobnymi. Nie trzeba się martwić ewentualnym zalaniem, impregnować ich, ani olejować, wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką z detergentem, a podłoga stanie się piękna i higieniczna.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *