Uniwersalny design, maksimum oszczędności – baterie SCHELL MODUS E

Nowoczesne pomieszczenia sanitarne wymagają trwałych rozwiązań armatury, które łączą ponadczasową formę z praktycznymi funkcjami umożliwiającymi redukcję zużycia wody. Z myślą o zrównoważonej architekturze firma SCHELL odświeżyła uznaną serię elektronicznych baterii umywalkowych MODUS E, nadając im nowy, elegancki design i unikatowe funkcje oszczędzania. Nowa linia obejmuje modele stojące oraz naścienne, co daje jeszcze większe możliwości indywidualnego dopasowania.

Baterie MODUS E Trend łączą ekstremalną trwałość z wysoką oszczędnością wody Fot. SCHELL
Baterie MODUS E Trend łączą ekstremalną trwałość z wysoką oszczędnością wody Fot. SCHELL

Budynki są obecnie projektowane tak, by wywierały jak najmniejszy wpływ na środowisko podczas ich użytkowania. W dzisiejszych czasach cechy, takie jak energooszczędność czy zastosowanie ekologicznych technologii znajdują odzwierciedlenie nie tylko w niższych kosztach eksploatacji nieruchomości, ale też w wyższej rynkowej wartości.
W kontekście wciąż malejących zasobów wody pitnej i rosnących kosztów jej uzdatniania kluczowym elementem planowania nowoczesnych budynków staje się zastosowanie nowoczesnej armatury, która pozwoli na ograniczenie jej zużycia przy zachowaniu maksymalnej higieny. Nowe elektroniczne baterie umywalkowe SCHELL MODUS E łączą odświeżony design, atrakcyjny stosunek ceny do korzyści, trwałość i maksymalną oszczędność, dzięki najniższemu na rynku przepływowi na poziomie nawet 1,33 l/min! Armatura jest dostępna w kilku wariantach wykonania obudowy i wielu wersjach różniących się mechanizmem regulacji temperatury czy zasilania, dzięki czemu daje dużą swobodę dopasowania do indywidualnych wymagań.

Mocna podstawa oszczędzania – MODUS E Trend

Mechanizm uruchamiania na podczerwień pozwala na znaczne obniżenie zużycia wody w porównaniu z bateriami jednouchwytowymi, jest ważne zwłaszcza w łazienkach publicznych, z których na co dzień korzysta wiele osób. Armatura SCHELL MODUS E Trend cechuje się dodatkowo niską objętością przepływu wody na poziomie 3 l/min w standardzie. Stosując specjalny perlator, parametr ten można ponadto obniżyć do minimalnej wartości 1,33 l/minutę. Tym samym rozwiązanie to doskonale wpisuje się w założenia zrównoważonego budownictwa i stanowi dodatkowy atut w procesie certyfikacji w systemach LEED czy BREEAM. Trwałość i bezawaryjne działanie armatury zapewnia solidnie wykonany korpus z wysokiej jakości stopu mosiądzu, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Kolejną zaletą, która sprawdzi się w ogólnodostępnych łazienkach, jest specjalne zabezpieczenie przed blokadą spowodowaną np. zaklejeniem sensora podczerwieni. Pozwala to uniknąć ewentualnej awarii mechanizmu czy niekontrolowanemu wypływowi wody w takich sytuacjach.

Baterie MODUS E zwracają uwagę atrakcyjnym wyglądem i praktycznymi funkcjami zapewniającymi higienę Fot. SCHELL Baterie MODUS E zwracają uwagę atrakcyjnym wyglądem i praktycznymi funkcjami zapewniającymi higienę Fot. SCHELL
Baterie MODUS E zwracają uwagę atrakcyjnym wyglądem i praktycznymi funkcjami zapewniającymi higienę Fot. SCHELL

Higiena i design najwyższej próby – MODUS E

Wszędzie tam, gdzie trwałość i oszczędność jest równie ważna, jak elegancki design, doskonałe zastosowanie znajdzie bateria MODUS E. Posiada ona te same zalety, co MODUS E Trend, a dodatkowo zwraca uwagę subtelnie ściętą wylewką o geometrycznym wyglądzie. Obudowa o takim kształcie nie tylko prezentuje się elegancko, lecz również jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Maksymalną higienę instalacji zapewnia ponadto dodatkowa funkcja przepłukiwania antystagnacyjnego. Bateria uruchamia się po 24 godzinach od ostatniego użycia, co zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów w stojącej wodzie.
Tak samo, jak MODUS E Trend, armatura daje szerokie możliwości dopasowania do wymagań funkcjonalnych. W zależności od rodzaju budynku czy instalacji można wybrać wariant z mieszaczem w formie dźwigni na boku obudowy lub na wodę zmieszaną.
Oprócz wykonań z zasilaniem sieciowym, dostępne są także modele na baterie alkaliczne, dzięki czemu rozwiązanie to może być stosowane nie tylko w budynkach nowych, lecz także modernizowanych.

Wylewka elektroniczna MODUS E HD-K Fot. SCHELL
Wylewka elektroniczna MODUS E HD-K Fot. SCHELL

Minimum formy, maksimum funkcji – wylewka MODUS E HD-K

MODUS E HD-K posiada formę minimalistycznej wylewki do montażu natynkowego.
Swoim surowym kształtem przywodzi na myśl industrialne wyposażenie, a jednocześnie przekonuje wysokiej jakości chromowaną powierzchnią o lśniącym wyglądzie. MODUS E HD-K to rozwiązanie na wodę zimną i wstępnie zmieszaną, co wraz z minimalnym przepływem na poziomie 3 l/min zapewnia maksymalną oszczędność.
Stanowi to dużą zaletę zwłaszcza w przypadku zastosowań w obiektach komercyjnych i półkomercyjnych. Solidny korpus został wykonany z wysokogatunkowego mosiądzu, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały i odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.
W zależności od wymagań można wybrać model o długości 229 lub 272 mm.
Na końcu korpusu został umieszczony dyskretny sensor podczerwieni, który można skalibrować w zakresie od 2 do 13 cm. Pomimo bardzo subtelnego wyglądu armatura kryje w sobie inteligentne funkcje charakterystyczne dla gamy rozwiązań elektronicznych SCHELL. Również w tym rozwiązaniu zadbano o eliminację ryzyka niekontrolowanego wypływu wody w wyniku np. zaklejenia fotokomórki.
Armatura posiada także program antystagnacyjny i jest przystosowana do krótkotrwałej dezynfekcji termicznej w wodzie o temperaturze 70ºC

Poprzedni artykułGdzie kupić nowoczesne lampy?
Następny artykułJak wybrać najlepszy podkład samopoziomujący pod ogrzewanie podłogowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj