Jak wybrać najlepszy podkład samopoziomujący pod ogrzewanie podłogowe?

Wylewka na ogrzewanie podłogowe musi zapewniać nie tylko trwałe i solidne podłoże pod materiały wykończeniowe, ale oferować też szereg dodatkowych parametrów związanych z tym systemem ogrzewania. Jednak nawet najlepszy podkład samopoziomujący nie spełni oczekiwań, jeśli nie zostanie wykonany profesjonalnie. W tym tekście dowiesz się, jak wybrać mieszankę, która zaspokoi oczekiwania inwestora i ekipy budowlanej.

jak wybrac najlepszy podklad samopoziomujacy pod ogrzewanie podlogowe1 - Jak wybrać najlepszy podkład samopoziomujący pod ogrzewanie podłogowe?

Dobry podkład samopoziomujący na podłogówkę, czyli jaki?

Decydując się na wykonanie ogrzewania podłogowego, należy uwzględnić jakość i trwałość nie tylko samego systemu grzewczego, ale także całej podłogi. Dla efektywnego dostarczania ciepła i bezpieczeństwa, kluczowe jest zapewnienie systemowi ogrzewania efektywnego, stabilnego i odpornego na obciążenia użytkowe podkładu podłogowego, o równej i wytrzymałej powierzchni, stanowiącej podłoże pod warstwy wykończeniowe.

Kluczowy składnik

Podkład samopoziomujący pełni tu kluczową rolę – warto więc wybrać nowoczesną i zaawansowaną technologicznie mieszankę. Według przeprowadzonych badań doskonałym materiałem wiążącym używanym w recepturach wylewek samopoziomujących jest gips półwodny – alpha (CaSO4 x ½ H2O). Podkładów wykorzystujących to spoiwo nie trzeba szlifować, szybciej wiążą i wysychają, są mniej wrażliwe na zawilgocenia, rozruch ogrzewania można rozpocząć już po 3 dniach od wykonania prac. Cechują się więc lepszymi parametrami niż popularne wylewki anhydrytowe.

jak wybrac najlepszy podklad samopoziomujacy pod ogrzewanie podlogowe2 - Jak wybrać najlepszy podkład samopoziomujący pod ogrzewanie podłogowe?

Baumit Alpha. Produkt, który spełnia oczekiwania klientów i wykonawców

Wiedzę tę wykorzystał producent Baumit Alpha 2000 i Baumit Alpha 2500 – podkładów, które dają doskonale jednorodne, gładkie i równe podłoże pod praktycznie każde wykończenie: wykładziny, panele, deski, korek, płytki ceramiczne i inne. Ich wysoka jakość i szczególne właściwości zapewniają szereg zalet trudnych do przecenienia, zwłaszcza w przypadku instalowania systemu ogrzewania podłogowego.

Co kluczowe dla wykonawców, wylewka na ogrzewanie podłogowe Baumit Alpha wiąże w sposób praktycznie bezskurczowy, więc nie ma konieczności zastosowania zbrojenia. Technologia Alpha zapewnia też możliwość układania podkładu bez konieczności wykonywania dodatkowych dylatacji w dużych pomieszczeniach. Wyroby Baumit Alpha są także cenione przez fachowców za łatwość aplikacji i szybkość wiązania.

Wylewka na ogrzewanie podłogowe. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając podkład samopoziomujący spośród wielu dostępnych na rynku produktów, można się zagubić. Skorzystaj z checklisty, którą przygotowaliśmy, żeby ułatwić Ci decyzję. Idealna wylewka samopoziomująca powinna być:

  • Wytrzymała. Upewnij się, że podkład samopoziomujący będzie odporny na obciążenia i eksploatację.
  • Nowoczesna i trwała. Pamiętaj, że podkłady wykorzystujące spoiwo alpha mają lepsze właściwości niż wylewki anhydrytowe.
  • Szybka w aplikacji. Ułatwi to fachowcom zarówno układanie podkładu ręcznie, jak i maszynowo.
  • Bezskurczowa. Zapewnia to bezpieczeństwo zastosowania oraz łatwość w kształtowaniu powierzchni i wykonywaniu warstw wykończeniowych.
  • Bezpieczna. Wybierz podkład samopoziomujący klasy A1fl, która zapewnia niepalność.
  • Szybkowiążąca. Idealna wylewka na ogrzewanie podłogowe powinna pozwalać na rozruch ogrzewania już po 3 dniach od ułożenia.
  • Ekologiczna. Wyroby, które nie emitują szkodliwych substancji, są dobre nie tylko dla środowiska, ale także dla mieszkańców domu.
  • Mieć doskonałe właściwości samopoziomujące. Szukaj produktu, który gwarantuje uzyskanie równej i gładkiej powierzchni – może być stosowany praktycznie pod każdy rodzaj wykończenia.
  • Dobrze przewodzić ciepło i szybko się nagrzewać. Sprawdź na opakowaniu współczynnik przewodzenia ciepła λ. Powinien wynosić co najmniej 1,6 W/mK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here