W 2016 roku wkraczamy w nową erę – rozmowa z Prezes Zarządu Free Polska

  – W 2016 roku firma Free Polska i marka Gree wkraczają w nową erę – zapowiada prezes zarządu Free Polska Elżbieta Krawczyk-Grzyb. Jej wyrazem mają być m.in. całkiem nowe urządzenia dostępne już w kwietniu. Jakie niespodzianki dla klientów szykuje laureat prestiżowej nagrody DELTA?

  w 2016 roku wkraczamy w nowa ere rozmowa z prezes zarzadu free polska - W 2016 roku wkraczamy w nową erę - rozmowa z Prezes Zarządu Free Polska

  Odebrała Pani ostatnio prestiżową nagrodę DELTA przyznaną firmie Free Polska za osiągnięcia biznesowe. Zaskoczyła Panią ta nagroda?

  I tak, i nie. Z jednej strony ta nagroda nie mogła być zaskoczeniem, gdyż wiem, że w 2015 roku podwoiliśmy obroty względem poprzedniego sezonu – wyniki finansowe mówią zatem same za siebie. Z drugiej strony znaleźliśmy się w towarzystwie prężnie rozwijających się firm z branży, ale to my zdobyliśmy pierwsze miejsce wśród wyróżnionych – i tutaj można było doszukiwać się pewnego zaskoczenia. Nagroda DELTA to jednak przede wszystkim dowód na to, że prowadzimy swój biznes w odpowiedni sposób, a nasi klienci są zadowoleni zarówno z produktów marki Gree, jak i świadczonych przez naszych dystrybutorów usług.
  Co ważne, jesteśmy na polskim rynku już od dwunastu lat, a nasze produkty z każdym rokiem sprzedajemy coraz efektywniej. Kluczowa jest też ich jakość, nad którą pracuje w Chinach 5000 najlepiej przygotowanych do tego inżynierów. Efektem są urządzenia stojące na najwyższym poziomie i technologie, z których korzystają również inne marki. Wiele daje nam współpraca m.in. z marką DAIKIN, czyli najbardziej znaną, poważaną i chyba najmocniejszą firmą w tej branży na świecie. Gree wiele wyniosło ze współpracy z DAIKIN i na jej kanwie tworzy kolejne fenomenalne rozwiązania.

  Czy to jest właśnie klucz waszego sukcesu na polskim rynku?

  Owszem, ale naszą największą przewagą i tajemnicą sukcesu jest idea stworzenia grupy zakupowej, która od 12 lat niezmiennie działa w tym samym składzie. W chwili rozpoczęcia naszej pracy postawiliśmy sobie jasny cel, określiliśmy pewne wartości i do dzisiaj jesteśmy im wierni. Dzięki temu w ostatnich latach osiągnęliśmy tak wielki sukces. Bardzo dobre wyniki notowaliśmy już w 2013 i 2014 roku, ale to w ubiegłym roku sprzedaliśmy ponad 30 tys. urządzeń, a nasze obroty przekroczyły 32 miliony złotych! Co równie ważne, w ostatnich latach staliśmy się też pełnoprawnym konkurentem dla koreańskich marek jak LG i Samsung, z którymi – jeśli chodzi o ofertę urządzeń Residential (RAC) – udawało nam się w ostatnich sezonach wygrywać.
  Tak jak wspomniałam – nasze wyniki i sukcesy nie byłyby jednak możliwe bez stworzenia grupy zakupowej, w skład której wchodzą firmy: Alfaco z Wrocławia, Bezet z Bydgoszczy, Klima z Warszawy, Systherm z Poznania i Wienkra z Krakowa. Mimo że te firmy są potencjalnymi konkurentami, potrafią prowadzić wspólną politykę handlową i marketingową. To daje nam niepowtarzalną jakość w kontaktach z klientami, a także ogromną siłę na rynku. Dodatkowo takie postawienie sprawy i prowadzenie biznesu pozwoliło nam rozwinąć markę Gree do takiego poziomu, jaki możemy obserwować dzisiaj.

  Jaka jest rola firmy Free Polska w tych działaniach?

  Działanie spółki Free Polska opiera się na stworzeniu jasnego i formalnego przekazu o tym, jak promować Gree na polskim rynku, jak dbać o jakość tych produktów i je rozwijać. Całość rozwiązań logistycznych, handlowych jak i promocyjnych jest po stronie spółki Free. Wszelkie zasady i normy stworzone jako grupa zakupowa Free Polska nasi dystrybutorzy wdrażają w życie od 12 lat, sprzedając produkty Gree. Efektem jest umocnienie pozycji firm wchodzących w skład grupy na rynku, dzięki między innymi trafionej ofercie klimatyzatorów Gree. Równolegle spółka Free Polska znacznie zwiększa udziału w rynku HVAC w Polsce, czego dowodem jest choćby wspomniana nagroda.

  w 2016 roku wkraczamy w nowa ere rozmowa z prezes zarzadu free polska1 - W 2016 roku wkraczamy w nową erę - rozmowa z Prezes Zarządu Free Polska

  Dla Państwa branży coraz szybciej zbliża się nowy sezon. Co szykujecie dla swoich klientów?

  W 2016 roku Free Polska i marka Gree wkraczają w nową erę. W związku z problemami wielu polskich miast ze smogiem zdecydowaliśmy się jeszcze mocniej zainwestować w świeże powietrze i ekologię. Dlatego też w naszej wiosennej ofercie znajdzie się miejsce dla dwóch rewelacyjnych oczyszczaczy powietrza, które będzie można wykorzystać w gospodarstwach domowych.
  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, zdecydowaliśmy się także wprowadzić ponownie do oferty klimatyzatory przenośne, okienne oraz osuszacze. Te urządzenia nie cieszą się tak dużą popularnością jak klimatyzatory ścienne, ale gwarantują komfort również w miejscach, w których montaż klimatyzacji tradycyjnej jest kłopotliwy.
  Dodatkowo – z czego cieszę się chyba najmocniej – na polski rynek wprowadzamy w tym roku również całkiem nowe systemy komercyjne VRF GMV-5. To najnowszy technologicznie produkt marki Gree, charakteryzujący się bardzo dużą efektywnością energetyczną i wysokim zaawansowaniem pod względem sterowania. Nasze urządzenia współdziałają z inteligentnymi systemami sterowania budynkami i zawierają system pomiaru zużycia energii elektrycznej. To ostatnie jest szczególnie ważne, bo dzięki tej opcji będą mogły być wykorzystywane w miejscach użyteczności publicznej, gdzie ważnym aspektem jest oszczędność energii i ekologia.

  Kiedy możemy się spodziewać tych urządzeń w sprzedaży?

  Systemy VRF GMV-5 będą dostępne w naszym centralnym magazynie już od kwietnia. W tym aspekcie jesteśmy o krok dalej niż konkurencja, bo czas oczekiwania na porównywalny produkt wynosi normalnie od 6 do 8 tygodni. U nas będzie on dostępny od ręki. To duży ukłon w stronę klientów.

  A co z Waszymi flagowymi produktami znanymi w branży?

  W asortymencie Residential (RAC) jesteśmy od lat najsilniejsi na rynku, a nasze flagowe produkty jak Change czy Viola Perfect są najczęściej sprzedawanymi i montowanymi klimatyzatorami w Polsce. Liczymy, że w tym roku osiągną one podobny sukces. Nie oznacza to jednak, że w naszej ofercie zabraknie nowości! W związku z dyrektywą Unii Europejskiej dotyczącej obniżenia poziomu hałasu, a także zwiększenia efektywności energetycznej urządzeń klimatyzacyjnych, wprowadzamy szereg urządzeń pokojowych, które niedługo zaprezentujemy naszym klientom.

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułKamery termowizyjne FLIR do dronów – szkolenie techniczne
  Następny artykułNowe klimatyzatory Lomo

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here