Większa wydajność kolektorów dzięki izolacji firmy Basf

Basotect® – lekka, trudno zapalna pianka z żywicy melaminowej produkowana przez BASF została zastosowana do izolacji kolektorów słonecznych Viessmann. Tworzywo to nakłada się na boczne i tylne ścianki kolektorów płaskich. Basotect® wykazuje dobre właściwości izolacyjne przez długi czas, nawet przy wystawieniu na działanie wysokich temperatur.

Większa wydajność kolektorów dzięki izolacji firmy Basf

W różnorodnych warunkach klimatycznych wywiera pozytywny wpływ na wymianę powietrza w kolektorze. Ponadto, w przeciwieństwie to tradycyjnych materiałów izolacyjnych, piankę z żywicy melaminowej firmy BASF można dowolnie przycinać. Ponadto, Basotect nie uwalnia praktycznie żadnych substancji lotnych, które mogłyby stanowić przeszkodę na drodze promieni słonecznych i powodować zmniejszenie wydajności systemu, tak jak np. mgiełka na wewnętrznej stronie szklanej płyty kolektora. Dzięki dobremu współczynnikowi przewodności ciepła o wartości <0.035 W/m*K oraz inteligentnemu nadawaniu kształtów częściom izolującym mniejsza ilość pianki Basotect może zapewnić te same wyniki pod względem właściwości izolacyjnych co wełna mineralna. Basotect ułatwia też instalowanie kolektora. Jest elastyczny, nie zawiera włókien i łatwo go przyciąć do wymaganego kształtu.

“Specjalistyczna pianka BASF to materiał, który polepsza jakość naszych kolektorów płaskich i jednocześnie ułatwia ich produkcję”, mówi Sigurd von Wenzler, kierownik projektu w zakresie technik solarnych w firmie Viessmann. “Użycie pianki Basotect, w porównaniu z poprzednimi standardami, zwiększyło wydajność nowej generacji naszych kolektorów. Oznacza to, że jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom bardziej ekonomiczne systemy grzewcze.”

REKLAMA


Źródło: Basf

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *