Izolacja termiczna do zabezpieczania przepustów instalacyjnych

Bezpieczeństwo pożarowe to jedno z kluczowych zagadnień współczesnego budownictwa: według Światowego Raportu Statystyk Pożarowych (2010) w samej tylko Europie w pożarach poszkodowanych zostaje niemal 150 tysięcy osób rocznie. Aby skutecznie walczyć z pożarami należy zadbać o zastosowanie odpowiednich materiałów zapobiegających rozprzestrzenianiu się ognia, w tym izolacji rur przechodzących przez ściany i stropy. Przykładem takiego rozwiązania jest nowy wyrób firmy Armacell – izolacja Armaflex Protect.

Aromatyczna rewolucja w uszczelnianiu – sanitarny silikon zapachowy AROMASIL

O tym, jak istotne jest prawidłowe zabezpieczenie łazienki przed z rączką natrysku wilgocią, wie chyba każdy. Niestety, ostra i nieprzyjemna woń tradycyjnych silikonów sanitarnych sprawia, że często odkładamy wykonanie niezbędnych prac, dając tym samym zielone światło rozwojowi pleśni czy grzybów.

Izolacja niskodymowa – Armaflex Ultima firmy Armacell

Jednym z największych niebezpieczeństw związanych z pożarem w budynku jest dym, szczególnie ten, który tworzy się podczas spalania elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Dlatego też, by zapewnić najwyższy poziom ochrony, firma Armacell wprowadziła na rynek nową rodzinę izolacji, o zmniejszonej ilości wydzielanego dymu – Armaflex Ultima.

Błyskawiczne uszczelnianie od Den Braven

Prawidłowe wykonanie uszczelnień w kuchni czy łazience to sprawa bardzo istotna. Jednak długotrwałe oczekiwanie na wyschnięcie silikonu może być czasami uciążliwe, szczególnie, w przypadku często używanych pomieszczeń. Dlatego też firma Den Braven wprowadziła do swojej oferty szybki silikon Sanitarny-Fast, który błyskawicznie rozwiąże problem cieknącej wody.

Wszechstronna i elastyczna – izolacja Armaflex XG

Straty energii oraz kondensacja pary wodnej to typowe bolączki związane z instalacjami chlodniczymi czy klimatyzacyjnymi. Dzięki swoim nadzwyczajnym właściwościom izolacja Armaflex XG firmy Armacell pozwoli zapomnieć o tych problemach, a wysoka elastyczność sprawi, że jej montaż nie będzie problemem nawet w przypadku instalacji o skomplikowanym kształcie.

Klej pierwszej potrzeby Soudal Fix All Turbo

Potrzebujesz szybko działającego, trwałego produktu, który pozwoli przykleić wszystkie niezbędne elementy?

Oszczędność i ochrona – Armacell Tubolit DG

Firma Armacell wprowadziła na rynek Tubolit DG – otulinę, która pozwoli instalacji na optymalną pracę.

360° swobody – aplikator 360 firmy Den Braven

Idealnie położona fuga czy uszczelnienie to nie tylko kwestia estetyki, ale też brak problemów z przeciekającą wodą czy brudem, zbierającym się pomiędzy kafelkami. Nakładka Aplikator 360 firmy Den Braven pozwoli położyć masę nawet w miejscach, gdzie dotarcie zwykłym kartuszem było do tej pory niemożliwe.

Akcesoria firmy Armacell do montażu izolacji

Wybór odpowiedniej izolacji chroniącej instalację to dopiero pierwszy krok w kierunku prawidłowego jej zabezpieczenia. Równie ważny jest odpowiedni jej montaż, w czym na pewno pomogą kleje do izolacji firmy Armacell. By zapewnić użytkownikom maksymalny komfort pracy podczas montażu izolacji, firma Armacell oferuje szereg akcesoriów, znacznie ułatwiających klejenie.

Nowa generacja mat na siatce: ProRox Wired Mat

Od września w ofercie Rockwool dostępny jest nowy produkt: ProRox Wired Mat. Jest to ulepszona mata ze skalnej wełny mineralnej z galwanizowaną siatką stalową do izolacji instalacji przemysłowych.