Wiertnica elektryczna

Wiertnice elektryczne to urządzenia znajdujące bardzo szerokie zastosowanie, zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów, miłośników majsterkowania. Do czego służy wiertnica elektryczna i jak działa to urządzenie?

Wiertnica elektryczna

Czym jest wiertnica elektryczna?

Urządzenie, jakim jest wiertnica elektryczna, wykorzystywane jest do wykonywania otworów w różnym podłożu o różnym charakterze. Dzięki dużej mocy potrafi poradzić sobie nawet z materiałem o dużej twardości, takim jak beton, kamień czy asfalt.
Dużą zaletą urządzenia jest też wyjątkowa precyzja, pozwalająca na działanie tam, gdzie konieczne jest wykonanie bardzo dokładnych odwiertów.

W zależności od potrzeb dostępne są różne warianty wiertnic elektrycznych, również w wariancie z udarem lub bez, dzięki czemu można dopasować model do potrzeb danego zadania i rodzaju podłoża. Wiertnice z udarem cechują się dużą siłą działania i wysokim tempem wiercenia. Doskonale sprawdzą się nie tylko podczas prac budowlanych, ale też geologicznych. Z kolei modele bezudarowe cechują się dokładnością i precyzją działania, idealne do wykonywania odwiertów w materiałach delikatnych, w tym m.in. w drewnie czy tworzywie sztucznym.

REKLAMA

Jeśli szukasz rozwiązań, które pozwolą Ci na precyzyjne wykonanie każdego zlecenia, to najlepszym rozwiązaniem jest wybór doskonałej jakości sprzętu, który poradzi sobie z każdym podłożem. Warto tu stawiać na sprawdzone modele, posiadające odpowiednie atesty i certyfikaty, bo wtedy zyskuje się pewność, że sprzęt będzie działał bez zarzutu, a każde zlecenie wykonane będzie na czas i zgodnie z wytycznymi danego projektu.

Wiertnica elektryczna w formie przyczepy

Dość innowacyjnym i cieszącym się coraz większą popularnością na rynku urządzeniem jest wiertnica elektryczna wykonana w formie przyczepy. Przygotowana z myślą o wierceniu otworów w warunkach drogowych. Lekka, przyjazna dla środowiska, wyposażona w najbardziej potrzebne elementy, takie jak: lampy ostrzegawcze, światła robocze LED, praktyczny, aluminiowy pojemnik na narzędzia, a także cyfrowy wyświetlacz informujący o głębokości wykonywanego odwiertu. Urządzenie jest bardzo funkcjonalne, wyposażone w dodatkowe akumulatory, które można szybko i wygodnie zmienić, aby kontynuować pracę bez zbędnych przestojów, podczas których konieczne byłoby naładowanie urządzenia.

W wiertnicach elektrycznych marki infraTest znajduje się również wskaźnik określający stan naładowania akumulatora.Waga całego zestawu to zaledwie 750 kg, a urządzenie wyposażone zostało w standardowy uchwyt, jaki znajduje się przy większości przyczepek samochodowych montowanych na hak. Atutem jest tu solidny i wytrzymały stelaż, na którym została umieszczona wiertnica.

Wiertnica elektryczna umożliwia wykonywanie precyzyjnych odwiertów o głębokości maksymalnej do 700 mm oraz średnicy nie większej niż 350 mm. Prędkość obrotowa urządzenia wynosi od 180 do aż 1370 obrotów na minutę, co pozwala dopasować tempo działania do podłoża, w jakim wykonywany jest odwiert.

Dlaczego warto wybrać wiertnicę elektryczną?

Powodów, które powinny skłonić do wyboru wiertnicy elektrycznej może być wiele, chociaż jednym z ważniejszych jest korzyść dla środowiska. Urządzenia te nie emitują żadnych spalin, przez co są przyjaźniejsze i nie zanieczyszczają dodatkowo atmosfery.
Dobrej jakości akumulatory pozwalają nawet na 6-godzinną pracę urządzenia.
Dużą zaletą jest łatwe ładowanie, ponieważ wystarczy tu standardowe gniazdo elektryczne.

Wiertnica elektryczna jest urządzeniem, które może być sterowane zdalnie, co zwiększa bezpieczeństwo osoby, która je obsługuje. Na uwagę zasługuje również fakt, że do obsługi wiertnicy elektrycznej nie są potrzebne żadne dodatkowe uprawnienia, wystarczy prawo jazdy kategorii B.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *