Wilo-Stratos PICO – najoszczędniejsza pompa na rynku ciepłowniczym

Nowa pompa elektroniczna Wilo-Stratos PICO to obecnie najoszczędniejsza pompa obiegowa na rynku. Wynika to z podziału jej pracy na tryb dzienny i nocny. W nocy, kiedy zapotrzebowanie na energię cieplną spada – jej pobieranie mocy potrafi zejść do 3 W.

Pompa elektroniczna Wilo-Stratos PICO Pompa elektroniczna Wilo-Stratos PICO

Produkt ten przeznaczony jest do domów jedno- i dwurodzinnych w wersji 4 m i wieloro-dzinnych dla wersji 6 m z monitoringiem wielkości elektrycznych i hydraulicznych pompy. Klasa energetyczna A. Wyświetlacz na pompie pokazuje zużycie energii (kWh), mocy pobieranej (W) i rodzaj pracy hydraulicznej (Δp-c i v). Sygnalizowana jest też automatyczna funkcja odpowietrzania przy każdym uruchomieniu pompy. Przyłączenie elektryczne pompy za pomocą wtyczki – wygodne, bez narzędzi – przemawia za funkcjonalnością tego urządzenia.

Dzięki nowej technologii ECM zredukowano znacznie roczne zużycie energii elektrycznej. W porównaniu z pompami konwencjonalnymi do 90%! Na nową technologię ECM składa się: silnik EC (Electronically Commutated) – silnik synchroniczny komutowany elektronicznie z wirnikiem z magnesu stałego. Wysoka sprawność pompy jest też rezultatem redukcji szczeliny powietrznej między wirnikiem i stojanem oraz wykonania tulei – z nowego rodzaju materiału (niemetalicznego) – oddzielającej część mokrą od suchej silnika. Pompa wyposażona jest w wewnętrzny filtr wodny wykonany ze spiekanego brązu.

W Polsce pompa Wilo-Stratos PICO dostępna będzie w listopadzie 2009.

Źródło tekst i foto: Wilo

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *